לא גאים בכלל: המחאה הגדולה של קיץ 2017! סירוב המדינה לאפשר אימוץ לזוגות חד מיניים

הורים גאים

זה רק עניין של זמן, אבל בסופו של דבר החלטות מסוג זה הן אלו שיקבעו את האופי של ישראל לדורות הבאים ולטובת כולנו כדאי שההחלטות יהיו רב תרבותיות ויאפשרו לאנשים להיות מי שהם בחופש.

לא גאים בכלל: המחאה הגדולה של קיץ 2017! סירוב המדינה לאפשר אימוץ לזוגות חד מיניים

ילדים זה ברכה. אבל מסתבר שהברכה לא מגיעה לכולם. כאשר אנו מגדלים ילדים, מה שמגדיר אותנו כהורים זה למעשה הדאגה לכל הצרכים שלהם ולהתפתחות הרגשית שלהם. בישראל קיימים המון ילדים חסרי בית והורים והם ממתינים לאימוץ.

בימים האחרונים נושא האימוץ עולה לכותרות ומהסיבות הלא נכונות – בתשובה לבג”ץ המדינה הכריזה שהיא לא תאפשר אימוץ של ילדים על ידי זוגות חד מיניים. הקהילה הגאה בישראל (אשר בה הממשלה והפוליטיקאים כ”כ מתפארים כאשר הם מציגים את ישראל בעולם כמדינה פלורליסטית ומודרנית) סוערת וכעוסה ויש לה את כל הסיבות לכך!

הורים גאים

בעקבות תגובת המדינה לבג”ץ מפורסמים רבים המשתייכים לקהילה הגאה (וגם אלו שלא) יצאו בקול צעקה ומחאה נגד המדינה והתגובה הארכאית שלה. מפורסמים כמו הראל סקעת וסטטיק מנסים לרתום את בני הקהילה הגאה ואת כלל הציבור למאבק נגד האטימות של המדינה והדרך שבה היא מתייחסת לזוגות חד מיניים.

קשת הורית – למה בעצם לא לתת לזוגות חד מיניים לאמץ?

יש הרבה סוגים של הורים. ניתן לומר שיש קשת של הורות שבצד אחד שלה יש הורים מעולים ובצד השני שלה יש הורים מזניחים שמזיקים לילדיהם. נטייה מינית של זוג הורים לא קשורה כלל לדרך בה הם דואגים ומגדלים את ילדיהם. מחקרים פסיכולוגיים רבים הוכיחו שילדים אשר גדלים בבית להורים חד מיניים יכולים ליהנות מהתפתחות בריאה ונורמטיבית וליהנות מאיכות חיים טובה.

מה שכל אחד מאתנו צריך לשאול את עצמו הוא: למה אם הורים חד מיניים יכולים להעניק בית חם ואהבה לילד צריך לומר להם לא?! מה עדיף שהילד יגדל ללא חום, אהבה ותחושת שייכות?! שיגדל בתחושה שהוא לא רצוי? עדיף ילד שילד יישאר נטוש מאשר עם זוג הורים אוהב וטוב אך חד מיני?

בעקבות קול המחאה הגדול בתקשורת ובציבור משרד הרווחה הודיע שהוא יבחן את הסוגיה מחדש. נושא האימוץ הוא נושא מורכב לכל הדעות, כמו גם הנושא של זוגות חד מיניים. החברה הישראלית נמצאת בתקופת מבחן בו עליה להחליט האם פניה קדימה או אחורה. שילוב זוגות חד מיניים בתרבות שלנו ומתן זכויות שוות לגאים תהפוך את ישראל למדינה מערבית ומודרנית לכל דבר. אי שילובם של זוגות חד מיניים ומתן זכויות שוות להם יהפוך את ישראל למדינה חשוכה שבה למילים אין חשיבות והערכים איבדו תוכן.

פסיכולוגים רבים מדגישים שמה שחשוב לילד הוא להרגיש רצויי, אהוב ושייך. כאשר ילד מאומץ חי עם זוג הורים חד מיניים, לא משנה לו מה הנטיות המיניות של ההורים שלו – חשוב לו שהם אוהבים אותו, תומכים בו, נמצאים שם בשבילו ומאפשרים לו להרגיש בטוח.

זה עניין של זמן אבל בסופו של דבר, החלטות מסוג זה הן אלו שיקבעו את האופי של ישראל לדורות הבאים. לטובת כולנו, כדאי שההחלטות יהיו רב תרבותיות ויאפשרו לאנשים להיות מי שהם בחופשיות. גידול ילדים זו זכות בסיסית של כל אדם, לא משנה אם הוא חד מיני, דו מיני או “סטרייט”.

מכירים עוד הורים שישמחו ללמוד? שתפו אותם:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


שינוי גודל גופנים