בקיעת שיניים אצל תינוקות כל תסמיני צמיחת שיניים של תינוקות ושיטות להרגעה

הדרך הטובה ביותר לטפל בשיני התינוק היא לתת מזון המסייע לו לגדול ולהתפתח. אתם יכולים להשתמש בפירמידת המזון כמדריך – לבחור הרבה מאכלים מן החלק תחתון של הפירמידה, ופחות מזונות בחלק העליון.

בקיעת שיניים אצל תינוקות כל תסמיני צמיחת שיניים של תינוקות ושיטות להרגעה

עוד לפני שהתינוק נולד, ניצני שיניים קטנים מתפתחים מתחת לחניכיים שלו ומהווים את הבסיס שעליו יגדלו שיני החלב והשיניים הקבועות.

מתי מתחילות שיני התינוק לבקוע?

זה נורמלי לחלוטין שתינוק יוציא שן ראשונה כבר בגיל שלושה חודשים, זה גם נורמלי לגמרי שזה יקרה במועד מאוחר יותר כמו ביום ההולדת שנה. כמה תינוקות נולדים אפילו עם שיניים. בממוצע לוקח בין שנתיים לשלוש שנים לקבוצת שיניים שלמות להופיע.

כיצד צריך לטפל בשיני חלב?

בעבר הלא כל כך רחוק, רופאים החזיקו בדעה שאלו רק שיני חלב ומה שחשוב זה השיניים הקבועות. למעשה, שיני התינוק חשובות מאוד. שיני חלב בריאות יסללו את הדרך לשיניים קבועות ובריאות. על ידי סיוע לילדים בצחצוח נכון אתם משרישים בהם הרגלים שילוו אותם כל החיים.

כמה זמן אורך תהליך גדילת השיניים?

כאשר תינוק נולד, הסט הראשון של השיניים כבר שם, ממש מתחת לחניכיים. הגעתה של השן הראשונה של התינוק היא תמיד זמן מרגש! השיניים הקדמיות בדרך כלל מתחילות לבקוע דרך החניכיים בגילאים שישה לשנים – עשר חודשים. במהלך השנתיים הקרובות ייווצרו שיני התינוק הנותרות. כאשר ילד הוא בן 3 שנים כל 20 שיני החלב כבר בקעו. השיניים האלו חשובות מאוד לאכילה, לדיבור ולחיוך. הן חיוניות גם לשמירה על רווחים עבור השיניים הבוגרות.

הקפדה על מזון לשמירה על שיניים בריאות

תינוקות אינם נולדים עם תאווה למתוק והם ייהנו מכל מזון תוצרת בית ללא סוכר. אם אתם קונים מזון לתינוק, חפשו תמיד את אלו ללא סוכר. אתם לא צריכים לקנות מיצים מיוחדים, תינוקות ייהנו גם ממיץ פירות טרי רגיל המכיל ויטמינים ומינרלים רבים.
סוכר ומזון מתקתק יכולים להיות האויב הגרוע ביותר של השן. לשמירת בריאות השיניים כדאי לפקח היטב על מספר הפעמים שתינוק אוכל מאכלים מתוקים בכל יום. תנו לו מתוקים מזינים ובריאים כקינוח לארוחה במקום כחטיף בין הארוחות. ותמיד אפשר להתייעץ עם האחות שלכם בטיפת חלב בכל שאלה.

בקיעת שיניים

הדרך הטובה ביותר לטפל בשיני התינוק היא לתת מזון המסייע לו לגדול ולהתפתח. אתם יכולים להשתמש בפירמידת המזון כמדריך – לבחור הרבה מאכלים מן החלק תחתון של הפירמידה, ופחות מזונות בחלק העליון. אתם יכולים לראות כי מאכלים מתוקים נמצאים בחלק העליון של הפירמידה.
חשוב לא לשים משקאות מתוקים כמו פטל וויטמינצ’יק בבקבוק התינוק. נסו גם לא לתת לתינוק לפתח את ההרגל לישון עם בקבוק בלילה או בזמן תנומה. הבקבוק של התינוק צריך לשמש להאכלה ולא כתחליף למוצץ.

כאב שיניים

כאשר התינוק חווה כאב שיניים נסו לתת לו משהו כמו נשכן כדי ללעוס. יש מבחר גדול של נשכנים בשוק ורצוי לוודא שהם עשויים מחומר רך ושהם גדולים מספיק, כך שאין סכנת חנק. ניתן בהתייעצות עם רופא ילדים לתת גם משכך כאבים במינון מתאים.

מכירים עוד הורים שישמחו ללמוד? שתפו אותם:

 • כדאי לבדוק

  שלום,

  כדאי לבחון ולבדוק שרשרת ענברים.

  6 ספטמבר 2017 ב- 12:13
  • כדאי לבדוק

   כמובן לא בזמן שינה !!!

   6 ספטמבר 2017 ב- 10:32

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


שינוי גודל גופנים