“ביי ביי מוצצי” גמילה ממוצץ, מספר אסטרטגיות לשרוד את שלב הגמילה ממוצץ

“ביי ביי מוצצי” גמילה ממוצץ, מספר אסטרטגיות לשרוד את שלב הגמילה ממוצץ

“ביי ביי מוצצי.” זה משפט שכל הורה לפעוט מחכה שילדו יגיד.
המוצץ הוא האהבה הראשונה של ילדכם וחברו הקרוב ביותר. הגמילה ממנו יכולה להיות קשה. במאמר זה קיבצנו מספר אסטרטגיות לשרוד את שלב הגמילה ממוצץ.

אין לגמול ממוצץ לפני גיל שנה.

רופאים מצאו כי שימוש במוצץ (בנוסף לפעולות אחרות כמו אוורור החדר והימנעות מעשן סיגריות) מפחית את תופעת המוות בעריסה. הניחו לתינוקכם ליהנות מהמוצץ כל שירצה.

 

 כדאי להתחיל את הגמילה סביב גיל שנתיים.

לפני גיל שנתיים, התינוק שלך לא יסבול כל נזק לשיניים לטווח הארוך וכל הבעיות שעשויות להתפתח לפני זמן זה, סביר שיתקנו את עצמן בתוך שישה חודשים מהצלחת הגמילה ממוצץ. לאחר גיל שנתיים שימוש במוצץ יכול לגרום בעיות שונות בלסת ובשיניים שהעיקרית בהן, שיני חלב יצמחו בצורה עקומה ויעקמו את המבנה הפנימי של החניכיים. שימוש במוצץ מעבר לגיל ארבע, כאשר השיניים הבוגרות מתחילות להיווצר, יכול לגרום לבעיות שיניים לטווח ארוך שיצריכו טיפול ניכר.

 

בצעו את תהליך הגמילה בצורה הדרגתית ועקבית.

ניתוק חד מהמוצץ עלול לגרום לילד חרדות ובכי. זהו הרגל שהלך עימו כל חייו והוא לא יודע שאפשר גם בלי מוצץ בפה. האפשרות הזאת מפחידה אותו. לכן כדאי לתת לו את המוצץ בזמנים מסוימים כמו לפני השינה או במהלכה כשהוא נמצא במצב הירדמות.

 

עדכנו את הגננת והבייביסיטר

אם אתם מעוניינים שתהליך הגמילה ממוצץ יצליח כדאי לעדכן על כך כל מי שמטפל בילד. תהליך הגמילה צריך להיות עקבי בבית ובגן, אז אם אתם רוצים את המוצץ ברשותו של התינוק רק בזמן השינה למשל, הקפידו לעדכן את כל מי שמטפל בו.

 

העניקו נחמה במקום המוצץ

כאשר אתם לוקחים את המוצץ מהתינוק בפעם הראשונה, אתם כנראה תצטרכו להרגיע אותו בדרכים אחרות: נדנדה, מאכל אהוב, מילות עידוד ושבח, תנועה מתנדנדת עדינה, שירה רכה ועיסוי עדין הן כמה דרכים שבהן תוכלו לעזור להקל על אי הנוחות של התינוק שלכם.

 

 אין דבר כזה גמילה מיידית ממוצץ

בכל תהליך גמילה יש הצלחות ונסיגות. כמשפחה שלו זאת והמשיכו לעודד את הילד. אל תתייאשו אם יום אחד הוא מוותר על המוצץ ויום אחר הוא לא מסוגל להיפרד ממנו.

מכירים עוד הורים שישמחו ללמוד? שתפו אותם:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


שינוי גודל גופנים