שבועות הריון

שבועות הריון

שבועות הריון

אנו נדאג להדריך אותך כבר משבוע הריון הראשון שלך ועד שבוע הלידה. אנחנו לוקחים אותך מהרגע המרגש שגילית שאת בהריון, דרך השלבים הפחות נעימים של בחילות הבוקר.

אנחנו נעזור לך בתזונה,בפעילות גופנית,בבדיקות שיש לבצע,בבחירת השם לתינוק,נעזור לך לארוז את התיק לבית החולים שלך ואפילו נכין אותך לרגע השיא – לידת התינוק החדש שלך! כאן תוכלי לקבל הסבר מפורט על שבוע הריון בו את נמצאת או כל שבוע הריון אחר המסקרן אותך.

כל מה שרצית לדעת על שבוע ההריון שלך

ccimage-1695555158_dd8328ff74_o-tender

חודש 1 : שבוע 1 להריון – הספירה החלה

ברכותינו, כעת את למעשה מתחילה את השבוע הראשון להריון אז אפשר לומר מזל טוב! הזרע הזריז ביותר הגיע לחצוצרה ושם חיכתה לו בסבלנות ואהבה הביצית המיוחלת, מהרגע בו הם נפגשו הכל כבר ידוע. מיום קיום היחסים ועד הגעתו של הזרע לחצוצרה, משם לעבר הביצית, עוברת בערך כשעה. הזמן בו הביצית שורדת בחצוצרה הוא בין 24 ל 36 שעות, אם במהלך הזמן הזה יגיע הזרע המיוחל תתרחש ההפריה ואם לא, יש את חודש הבא.
early-pregnancy-signs-2160×1200

חודש 1: שבוע 2 להריון – לסיים מחזור וקדימה, להתחיל לייצר חיים!

המחזור שלך כבר הסתיים, אך ברחם עדיין קיימת רקמה העשירה בכלי דם אשר ממתינה בקוצר רוח לביצית המתקדמת אליה מהחצוצרות שלך. ישנם מקרים בהם נפלטות יותר משתי ביציות דבר שיעלה את הסיכוי לתאומים (לא זהים) ואף שלישיה (זה לא בשליטתך).
הריון מחוץ לרחם

חודש 1: שבוע 3 להריון – המסע של העובר שלך מתחיל!

אז כנראה שבייצת והזיגוטה (העובר העתידי שלך) מתחיל את המסע המופלא שלו. הוא מתחיל לנוע לעבר הרחם שלך שם ימקם את עצמו בדפנות הרחם ולגדול בתשעת החודשים הבאים. המראה שלו והמין של התינוק נקבעים בזמן ההפריה.
ccimage-6142493408_cb3e6deae6_o-e1491747338860-vintage

חודש 1: שבוע 4 להריון – איזה כיף, כבר אפשר לבצע בדיקת הריון ביתית!

בשבוע זה כבר תוכלי לדעת שאת בהריון, וזאת בזכות העובר שלך שמעכשיו מעביר לך סימנים על קיומו בתוך הרחם. זהו גם זמן מצוין לבצע בדיקת הריון ביתית (סוף סוף אפשר להשתמש בה) בכדי לאשר את התסמינים, ובמידה והתוצאה חיובית, תוכלי לקבוע תור לרופא הנשים שלך שיבצע בדיקה יסודית ומסודרת. במידה ואינך בהריון, בדיקת ההיריון הביתית תציג לך זאת והמחזור החודשי שיגיע יאשר זאת בצורה סופית.
Baby in Belly

חודש 1: שבוע 6 להריון – אולי כבר אפשר לראות את הדופק!

עכשיו זה רשמי, את בהריון! אז האם כדאי להתחיל ולספר לכולם? רוב הנשים מעדיפות להמתין קצת (“חמסה, חמסה, שום בצל”) מחשש שההיריון לא יתפתח כמו שצריך וממתינות עם הבשורות עד לסיום הטרימסטר הראשון בכדי לוודא שבכל תקין. זו התקופה הרגישה והקריטית ביותר בהתפתחותו של עוברך.
ccimage-e836b10a2df7073ecd0b470de7444e90fe76e6dd11b0104495f5c6-e1491750237530-everglow

חודש 2: שבוע 7 להריון- תופעות לוואי? אל תדאגי עוד מעט עם יפסקו

התינוק שלך מתפתח במהירות גדולה וזאת על אף שאת ותינוקך עדיין קטנים. במהלך השבוע הזה מתחילים להיווצר איבריו הפנימיים של התינוק ולכן לתזונה שלך יש חלק מהותי בתהליך זה. חשוב מאוד שתקפידי על תזונה נכונה המכילה את כל אבות המזון. תינוקך גדל ובונה את עצמו,
pregnancy week 3

חודש 2: שבוע 9 להריון – הכפתור כבר כמעט לא נסגר

את כבר מרגישה את ההיריון מבחינה רגשית (התקפי הצחוק והבכי) ופיזית (כל תופעות הלוואי למיניהן). כלפי חוץ, הסיכוי שיזהו שאת בהריון קטן אבל את בהחלט מזהה שמשהו כבר לא אותו דבר. תתכונני, בהמשך, משבוע לשבוע תרגישי שאת כבר לא מזהה את הגוף שלך
שינוי גודל גופנים