חודש 1 : שבוע 1 להריון – הספירה החלה

שבועות הריון
שבוע שבוע 1 שבוע 2 כל השבועות

חודש 1 : שבוע 1 להריון – הספירה החלה

ברכותינו, כעת את למעשה מתחילה את השבוע הראשון להריון אז אפשר לומר מזל טוב!

הזרע הזריז ביותר הגיע לחצוצרה ושם חיכתה לו בסבלנות ואהבה הביצית המיוחלת, מהרגע בו הם נפגשו הכל כבר ידוע. מיום קיום היחסים ועד הגעתו של הזרע לחצוצרה, משם לעבר הביצית, עוברת בערך כשעה. הזמן בו הביצית שורדת בחצוצרה הוא בין 24 ל 36 שעות, אם במהלך הזמן הזה יגיע הזרע המיוחל תתרחש ההפריה ואם לא, יש את חודש הבא.

עד שבוע 12 להריון מומלץ לקחת בכל יום חומצה פולית (כדאי אפילו להתחיל לפני ההיריון) במינון של 400 מיקרוגרם המומלץ לרוב הנשים. אם את עוד בשלבי הניסיונות להיכנס להריון דעי שלא לכולן זה קורה מהר, עד שנה זה נחשב סביר לנסות, מעבר לזה אפשר לפנות לרופא להתחיל בדיקות על מנת לוודא שהכל תקין.

מה קורה לגופך ולעובר?

בשבוע הראשון של הריון עדיין אין תינוק. הרחם מתכונן להגעתה של הביצית המופרית, את תוכלי לדעת בוודאות אם הביצית מתאימה לזרע רק בחודש הבא. אמנם קשה לחשב את הרגע המדויק של תחילת ההריון, תאריך הפתיחה נספר מרגע סיום המחזור האחרון שלך. המפגש בין הביצית לזרע הוא בעצם הרגע הראשון שבו מתחולל הנס ואת בהריון.

בדיקות מומלצות

בדיקות גנטיות לאיתור מחלות תורשתיות – במידה ולא עשיתם אותן עוד לפני ההיריון, כדאי מאוד שתעשו אותן כעת.

מה לעשות השבוע?

  • השתדלי לשתות הרבה, נסי להפחית או כבר להפסיק לעשן (עדיף בלי).
  • ניתן ורצוי לעשות פעילות גופנית (במידה מבוקרת כמובן)
כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
pregnancy-bag

תיק לחדר לידה, מה צריך לקחת לחדר הלידה – המדריך המלא

gili
מרץ 8, 2017
0
עוד רגע זה קורה וכדאי להכין כבר את התיק.אז מה באמת את צריכה לקחת איתך לחדר הלידה? כאן תוכלי לקבל הסבר מפורט על תיק הלידה שלך וציוד לתינוק שיחזור איתך הביתה בקרוב. המפגש המרגש ביותר בחייך הולך להגיע, החיבוק הראשון והנשיקה הראשונה כבר באוויר. למפגש מהסוג הזה לא תוכלי שלא להתכונן כראוי.
early-pregnancy-signs-2160×1200

שבוע הראשון של ההריון – כל מה שצריך לדעת

ליהי אברמוביץ
פברואר 17, 2017
0
עבור רוב הנשים, במיוחד עבור אלה שאינן מתכננות הריון, השבוע הראשון ואפילו השני יכולים לעבור ללא כל ידיעה.אצל הרבה נשים המחזור אינו סדיר ולכן אינן יודעות שהמחזור שלהן מתעכב בגלל ההריון.
טען כתבות נוספות
שינוי גודל גופנים