חודש 3: שבוע 11 להריון – מה מותר לי ומה אסור לי?

שבועות הריון

חודש 3: שבוע 11 להריון – מה מותר לי ומה אסור לי?

שלב זה עולה בד״כ השאלה היא “האם מותר לי להמשיך עם הפעילות הגופנית שלי" (אלא אם כן את לא חובבת ספורט)? האם מותר לי לקחת אקמול (אלא אם את אלרגית)? ועוד.. זאת כמובן מדאגה לבריאות העובר שלך, חשוב מאוד להתייעץ עם רופא הנשים שלך אשר יודע את כל התשובות לשאלות הללו.

מה קורה לגופך?

עדיין קשה להבחין בבטן שלך אשר גדלה עוד קצת בכל יום. הרחם שלך גדל ומפנה מקום לדייר החדש. המותניים שלך יתרחבו בשלב הראשון, אך הבטן שלך עדיין תהיה קטנה, אז בינתיים חושבים שסתם התחלת להשמין.. אז מה? בזמן זה כבר תוכלי להרגיש את הרחם שלך כאשר תניחי את ידך בעדינות על הבטן התחתונה.

במהלך השבועות הבאים תתחילי להעלות במשקל דבר היכול להטריד אותך במעט, אך עדיין חשוב מאוד לשתות המון ולשמור על תזונה נכונה ובריאה. את אמורה לאכול בערך כ- 400 קלוריות יותר מהרגיל וחשוב שתנצלי זאת בתזונה בריאה(ירקות, פירות ובשר ללא שומן) ופחות “ג’אנק פוד” למרות שלעתים את מוצאת את עצמך בחשקים וחסרת מעצורים. בשלב זה ייתכן ואת עדיין חווה תסמינים של בחילות/ הקאות וגם עייפות וצרבות שעדיין כאן. יכול להיות שתחושי בהפרשות רוק מרובות וליחה, המטרה של ההפרשות הללו היא הפחתת רמת החומציות בגוף, נטרול מיצי הקיבה ומיתון הבחילות והצרבות שלך.

מה קורה לעובר?

התינוק שלך הוא בגודלו של שזיף, ואורכו כחמישה סנטימטרים. שבוע 11 להריון, לתינוק יש מאפיינים מובהקים של בן אדם: כפות ידיים ורגליים, האוזניים כבר בצורתם הסופית, מעברי האף פתוחים, לתינוק יש כבר לשון וחך בפה ופטמותיו גלויות. הראש כיום שווה באורכו לאורך הגוף. אפשר לראות בבירור את האצבעות בידיים וברגלים וכבר משבוע הבא יצמחו להם גם הציפורניים הזעירות.

מה לעשות השבוע?

  • השתדלי לשתות הרבה ולנוח כשאפשר.
  • ניתן ורצוי לעשותפעילות גופנית(במידה מבוקרת כמובן)
  • הקפידי עדיין לקחת תוספים וחומצה פולית בפרט
  • זה הזמן לתאם תור לשקיפות עורפית אם עוד לא תאמת
מחשבון הריון
כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
pregnant

מתלבטת איך ללדת? המדריך המלא

ליהי אברמוביץ
מרץ 9, 2017
2
שואלות כיצד ללדת, אך זו לא תמיד ההחלטה שלהן כיצד הלידה תתבצע. בהרבה מהמקרים הנסיבות יוצרות את המציאות. כנסו ותקבלו את כל התשובות
early-pregnancy-signs-2160×1200

שבוע הראשון של ההריון – כל מה שצריך לדעת

ליהי אברמוביץ
פברואר 17, 2017
0
עבור רוב הנשים, במיוחד עבור אלה שאינן מתכננות הריון, השבוע הראשון ואפילו השני יכולים לעבור ללא כל ידיעה.אצל הרבה נשים המחזור אינו סדיר ולכן אינן יודעות שהמחזור שלהן מתעכב בגלל ההריון.
Image by thevelvetbird from Flickr

דימום בהריון, יש סיבה לדאגה?

ליהי אברמוביץ
מרץ 29, 2017
0
דימום בחודשי הריון הראשונים היא תופעה נפוצה שלעתים מעידה על בעיה בהתפתחות ההריון ולעתים אין לה כל השלכות ואין צורך לדאגה. מה הן הבדיקות שיש לערוך בכדי להבין מהו מקור הדימום?
טען כתבות נוספות
שינוי גודל גופנים