חודש 3: שבוע 12 להריון- איזה כיף, סוף הטרימסטר הראשון!

שבועות הריון

חודש 3: שבוע 12 להריון- איזה כיף, סוף הטרימסטר הראשון!

בשעה טובה הגעת לסיום הטרימסטר הראשון!

הטרימסטר השני שלך יתחיל בצורה שקטה וקלילה. הסימפטומים של השליש הראשון יחלו להתפוגג (בחילות, עייפות מרובה) וסוף סוף תוכלי לקחת לך קצת מנוחה. בקרב רוב הנשים התסמינים הללו מתפוגגים לאט לאט והאנרגיה המתחדשת מתחילה לתת את אותותיה. עוד בשורה משמחת היא כי בטרימסטר השני קטנים משמעותית הסיכויים להפלה טבעית. יתכן ועדיין תסבלי מצרבות ולכן מומלץ יהיה לאכול כמה שפחות אוכל מטוגן ואוכל חריף (גם שקדים לא קלויים יכולים לעזור).

מה קורה לגופך ?

עוד כמה דברים שגופך עובר במהלך שבוע זה הם התרחבות המותניים ולכן כדאי יהיה לשקול להתלבש נוח ולוותר על הג'ינס עם הכפתור הלוחץ. כרגע כדאי יהיה ללבוש את הבגדים הרחבים שבארון (בעלי גומי אלסטי בכדי להקל על הלחץ באזור המותניים), מומלץ לחכות קצת עם הרכישה של בגדי הריון מאחר וגופך כרגע גדל במהירות ולא כדאי יהיה לבצע את הקנייה פעמיים 🙂

הגידול בנפח הדם שלך עשוי לגרום לעורך לזהור – אולם באותה מידה הורמון ההיריון HCG המופרש בגופך עשוי לגרום לעורך להיות שמנוני ולהצמיח פצעונים. העלייה בכמות הדם שלך גורמת לעליה בקצב הלב של העובר.

מה קורה לעובר?

התינוק שלך בגודל שזיף גדול, בגודל של 5.5 סנטימטרים. המערכות של תינוקך ממשיכות להבשיל למשך 28 השבועות הבאים. דבר אחד בטוח, מערכת העיכול מתחילה להפעיל את שרירי העיכול שלה. הבשורה הגדולה היא שבשלב זה תוכלי סוף סוף לשמוע את פעימות הלב הראשונות של התינוק שלך (ממש כמו דהירות של סוסים).

בדיקות מומלצות

  • ביצוע בדיקת שקיפות עורפית
  • בדיקת סיסי שליה

מה לעשות השבוע?

  • החליפי את סגנון הלבוש לבגדים נוחים יותר
  • להמשיך עם חומצה פולית וברזל
  • להקפיד על תזונה בריאה ולשתות הרבה מים כבר אמרנו?
מחשבון הריון
כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
Image by thevelvetbird from Flickr

דימום בהריון, יש סיבה לדאגה?

ליהי אברמוביץ
מרץ 29, 2017
0
דימום בחודשי הריון הראשונים היא תופעה נפוצה שלעתים מעידה על בעיה בהתפתחות ההריון ולעתים אין לה כל השלכות ואין צורך לדאגה. מה הן הבדיקות שיש לערוך בכדי להבין מהו מקור הדימום?
pregnancy-bag

תיק לחדר לידה, מה צריך לקחת לחדר הלידה – המדריך המלא

gili
מרץ 8, 2017
0
עוד רגע זה קורה וכדאי להכין כבר את התיק.אז מה באמת את צריכה לקחת איתך לחדר הלידה? כאן תוכלי לקבל הסבר מפורט על תיק הלידה שלך וציוד לתינוק שיחזור איתך הביתה בקרוב. המפגש המרגש ביותר בחייך הולך להגיע, החיבוק הראשון והנשיקה הראשונה כבר באוויר. למפגש מהסוג הזה לא תוכלי שלא להתכונן כראוי.
טען כתבות נוספות
שינוי גודל גופנים