חודש 3: שבוע 13 להריון- הבטן כבר מתחילה לבצבץ

שבועות הריון

חודש 3: שבוע 13 להריון- הבטן כבר מתחילה לבצבץ

תרצי או לא כעת גופך מתחיל לגדול ואת מרגישה את זה

העובר שלך ישן רוב הזמן אבל ממש בקרוב תתחילי להרגיש בנוכחותו בתוך בטנך. גם אם יצאה לך כבר הבטן וגם אם לא, זהו שלב טבעי והכרחי שהגוף עובר כדי לספק לך את המתנה הכי יפה שתקבלי!

מה קורה לגופך?

שבוע 13 השליה שלך כבר גדולה ומספקת לעובר את כל צרכיו הבסיסים. לשליה יש עוד תפקידים חשובים, בין היתר: לדאוג לפינוי הפסולת (פסולת מתוקה) שהעובר שלך פולט. היא גם דואגת לייצור אותם הורמונים שעוזרים לשמור על בריאות התינוק והתקדמות ההיריון.

עכשיו אולי כבר יש לך בטן קטנטנה שתמשיך לגדול ולגדול. צמיחתה של הבטן הקטנטנה תוביל גם להתרחבות של המותניים והירכיים שלך, כן כן הדרך עגלגלה. אז אם עוד לא התחלת, זה הזמן לחפש בגדים יותר נוחים ופחות לוחצים.

מה קורה לעובר?

התינוק שלך כעת כבר בגודל של אפרסק. בשלב זה צלעותיו וכל עצמותיו הזעירות מתחילות להתקשות. בידיים וברגלים מתחילות להיווצר התשתיות העתידיות של טביעות האצבעות שלו. גם הצלעות שלו מתפתחות המעיים שלו עברו כמה שינויים גדולים ונעו לכיוון הבטן שלו. בכדי לשרת את צרכיו של העובר כמו שצריך, השליה שלך ממשיכה לגדול.

עוד מתפתחים בשבוע זה הם מיתרי הקול של התינוק שלך ואם יש לך בת אז השבוע כבר יש לה כ- 2 מיליון ביציות בשחלות שלה. אך אל תצפי יותר מדי, מאחר וסאונד אינו יכול לעבור דרך הרחם, את לא תוכלי לשמוע את הבכי שלו 🙂

בדיקות מומלצות

  • בדיקת שקיפות עורפית – לוודא את תקינות העובר
  • בדיקת סיסי שליה כבר עשית? כדאי בהחלט לשקול זאת

מה לעשות השבוע?

  • שינוי פרטי הלבוש לבגדים נוחים יותר
  • להמשיך עם חומצה פולית וברזל
  • לשתות הרבה מים כבר אמרנו (-:
  • לשלב פעילות ספורטיבית ברמה המומלצת לנשים בהריון
מחשבון הריון
כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
early-pregnancy-signs-2160×1200

שבוע הראשון של ההריון – כל מה שצריך לדעת

ליהי אברמוביץ
פברואר 17, 2017
0
עבור רוב הנשים, במיוחד עבור אלה שאינן מתכננות הריון, השבוע הראשון ואפילו השני יכולים לעבור ללא כל ידיעה.אצל הרבה נשים המחזור אינו סדיר ולכן אינן יודעות שהמחזור שלהן מתעכב בגלל ההריון.
pregnancy-bag

תיק לחדר לידה, מה צריך לקחת לחדר הלידה – המדריך המלא

gili
מרץ 8, 2017
0
עוד רגע זה קורה וכדאי להכין כבר את התיק.אז מה באמת את צריכה לקחת איתך לחדר הלידה? כאן תוכלי לקבל הסבר מפורט על תיק הלידה שלך וציוד לתינוק שיחזור איתך הביתה בקרוב. המפגש המרגש ביותר בחייך הולך להגיע, החיבוק הראשון והנשיקה הראשונה כבר באוויר. למפגש מהסוג הזה לא תוכלי שלא להתכונן כראוי.
טען כתבות נוספות
שינוי גודל גופנים