חודש 1: שבוע 2 להריון – לסיים מחזור וקדימה, להתחיל לייצר חיים!

שבועות הריון

חודש 1: שבוע 2 להריון – לסיים מחזור וקדימה, להתחיל לייצר חיים!

המחזור שלך כבר הסתיים, אך ברחם עדיין קיימת רקמה העשירה בכלי דם אשר ממתינה בקוצר רוח לביצית המתקדמת אליה מהחצוצרות שלך. ישנם מקרים בהם נפלטות יותר משתי ביציות דבר שיעלה את הסיכוי לתאומים (לא זהים) ואף שלישיה (זה לא בשליטתך).

מה קורה לגופך?

עם סיום המחזור, זה הזמן שבו הביצית מבשילה ומתקדמת במסע שלה, ראשית מן השחלות אל החצוצרה. בערך כשבועיים לפני שמתחיל המחזור הבא שלך, מתחיל תהליך הביוץ שבו הורמון בשם אסטרוגן מסמן לרחם שלך לייצר רקמת כלי דם שתאפשר להריון להשתרש. הביציות שלך מבשילות בתוך השחלות והן מכוסות בתא מלא נוזלים בשם ״זקיק״.

במידה וההיריון שלך לא נקלט, הרקמה הזאת מופרשת עם המחזור החודשי. ישנם בסך הכל כארבעה ימים בחודש בהם אישה יכולה להרות, אלו נקראים ימי הביוץ, זאת כמובן רק במידה ובדיוק באותו הזמן יגיע זרע שיוכל להפרות את הביצית. למרות שעל פניו התהליך נשמע פשוט, לא תמיד קל להיכנס להריון, יש מקרים שבה התהליך ייקח זמן ולעתים אף תידרש עזרה מקצועית של מומחה פוריות.

הביוץ שלך מתרחש במשך 4 ימים בחודש והריון יווצר בהנחה והזרע יחכה לביצית או שהיא תחכה לו (הם לא אוהבים איחורים 🙂 ).

איך אפשר לדעת מתי הביוץ מתרחש? ישנן כמה דרכים לשער את זמן התרחשות הביוץ:

  • תוכלי לחשב את זמני הביוץ שלך באמצעות מחשבון הביוץ שלנו.
  • תזמון המחזור שלך בין ווסת לווסת:

הביוץ מתבצע כשבועיים לפני המחזור הבא. באם יש לך מחזור סדיר, החישוב שלך יהיה פשוט. ואם אינו סדיר, ונע לדוגמה בין 25 ל-32 יום, סביר להניח כי תקופת הפוריות שלך תהיה בין היום ה-11 ליום ה-17 בין מחזור למחזור.

 

  • שינוי חום הגוף: בזמן הביוץ חום הגוף שלך בד״כ נמוך מהרגיל עד לשחרורה של הביצית ואז יחזור חזרהלחום גוף נורמלי. תוכלי לבדוק זאת באמצעות מדחום גוף פשוט מספר פעמים ביום (בוקר, צהריים וערב).

 

  • הפרשות מהנרתיק: האסטרוגן שנוצר ע״י השחלות עלול לייצר נוזל רירי שקוף בצוואר הרחם וזאת בכדילנקות את המעבר מזרעים ישנים ופגומים לטובת זרעים חדשים אשר נעים לכיוון החצוצרות. מהלך זה מסמל את הפוריות של הגוף שלך כאשר את בשיאך דווקא בסיום ההפרשה הרירית.

מה כדאי לעשות בשבוע זה

  • לבדוק ההיסטוריה רפואית, ולבחור את רופא המשפחה שלך אשר ילווה אותך לאורך כל התהליך
  • לקבל מרשם לחומצה פולית וברזל מהרופא שלך
כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

דימום בהריון, יש סיבה לדאגה?

ליהי אברמוביץ
מרץ 29, 2017
0
דימום בחודשי הריון הראשונים היא תופעה נפוצה שלעתים מעידה על בעיה בהתפתחות ההריון ולעתים אין לה כל השלכות ואין צורך לדאגה. מה הן הבדיקות שיש לערוך בכדי להבין מהו מקור הדימום?

זירוז טבעי – כל מיתוסים אשר אמורים לעזור לזרז את הלידה בצורה טבעית ולהימנע מזירוזים

ליהי אברמוביץ
יוני 26, 2017
3
ישנן כל מיני "תרופות סבתא" ומיתוסים אשר אמורים לעזור לזרז את הלידה בצורה טבעית ולהימנע מזירוזים.
טען כתבות נוספות
שינוי גודל גופנים