חודש 1: שבוע 3 להריון – המסע של העובר שלך מתחיל!

שבועות הריון

חודש 1: שבוע 3 להריון – המסע של העובר שלך מתחיל!

אז כנראה שבייצת והזיגוטה (העובר העתידי שלך) מתחיל את המסע המופלא שלו. הוא מתחיל לנוע לעבר הרחם שלך שם ימקם את עצמו בדפנות הרחם ולגדול בתשעת החודשים הבאים. המראה שלו והמין של התינוק נקבעים בזמן ההפריה.

מה קורה לגופך?

בסוף השבוע הזה ייתכן שכבר תוכלי לזהות את ההריון באמצעות בדיקת הריון ביתית. בעת ההשתרשות של הביצית המופרית (בלסטוציסט) ברחם יכול להיות שתתקלי בדימום קל אך אל דאגה זו תופעה שכיחה מאוד. התסמינים של ההריון עוד לא אופייניים לשלב זה. התסמינים שייתכן ותחווי כעת הם בדיוק אותם התסמינים שיש לך לפני קבלת המחזור החודשי בכל חודש: כאבי בטן, כאבי גב וכאבים בחזה. לכן אל תבהלי, זה לאוו דווקא המחזור החודשי שמגיע אלא העובר הקטן שלך.

מה קורה לעובר?

אז כנראה שנוצרה פגישה בין הזרע לביצית והיא הופרתה. כעת היא תתחיל במסע לעבר הרחם. בדרך הביצית שהופרתה תתחלק כמה וכמה פעמים ויווצר מעין כדור בעל מאות תאים ששמו הוא "בלסטוציסט". בסוף הדרך הוא ישתרש בדפנות הרחם והגוף ישחרר את הורמון ה-HCG שבין היתר הוא זה שדואג שהמחזור החודשי שלך לא יגיע.

מה לעשות השבוע?

  • עד שבוע 12 להריון מומלץ לך לקחת בכל יום חומצה פולית (כדאי אפילו להתחיל לפני ההריון) במינון של 400
  • מיקרוגרם המומלץ לרוב הנשים.
  • השתדלי לשתות הרבה.
  • ניתן ורצוי לעשות פעילות גופנית (במידה מבוקרת כמובן).
  • הגיע הזמן להפסיק לעשן (במידה ועישנת), לשתות אלכוהול וכן.. לאכול סושי.
כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
early-pregnancy-signs-2160×1200

שבוע הראשון של ההריון – כל מה שצריך לדעת

ליהי אברמוביץ
פברואר 17, 2017
0
עבור רוב הנשים, במיוחד עבור אלה שאינן מתכננות הריון, השבוע הראשון ואפילו השני יכולים לעבור ללא כל ידיעה.אצל הרבה נשים המחזור אינו סדיר ולכן אינן יודעות שהמחזור שלהן מתעכב בגלל ההריון.
Image by thevelvetbird from Flickr

דימום בהריון, יש סיבה לדאגה?

ליהי אברמוביץ
מרץ 29, 2017
0
דימום בחודשי הריון הראשונים היא תופעה נפוצה שלעתים מעידה על בעיה בהתפתחות ההריון ולעתים אין לה כל השלכות ואין צורך לדאגה. מה הן הבדיקות שיש לערוך בכדי להבין מהו מקור הדימום?
pregnancy-bag

תיק לחדר לידה, מה צריך לקחת לחדר הלידה – המדריך המלא

gili
מרץ 8, 2017
0
עוד רגע זה קורה וכדאי להכין כבר את התיק.אז מה באמת את צריכה לקחת איתך לחדר הלידה? כאן תוכלי לקבל הסבר מפורט על תיק הלידה שלך וציוד לתינוק שיחזור איתך הביתה בקרוב. המפגש המרגש ביותר בחייך הולך להגיע, החיבוק הראשון והנשיקה הראשונה כבר באוויר. למפגש מהסוג הזה לא תוכלי שלא להתכונן כראוי.
טען כתבות נוספות
שינוי גודל גופנים