חודש 8: שבוע 35 להריון – רק עוד שבוע לקראת החודש האחרון

שבועות הריון

חודש 8: שבוע 35 להריון – רק עוד שבוע לקראת החודש האחרון

הבייבי שלך כבר תופס את רוב חלל הרחם ואת מרגישה את זה הכי טוב. זה כבר מזמן לא מרגיש כמו בועות או פרפרים בבטן, כל בעיטה מורגשת היטב. חשוב להמשיך לשתות הרבה ולעקוב אחר תנועות העובר.

מה קורה לגופך?

את כבר מתחילה להריח את הסוף, עולות מחשבות וחששות לגבי הלידה והעתיד הצפוי. תהיי רגועה, כולן עוברות את זה והמחשבות הללו הן חלק טבעי מההיריון. עכשיו כשהעובר גדל ותופס את רוב חלל הרחם את מרגישה זאת היטב גם על שלפוחית השתן. הביקורים התכופים בשירותים הפכו להיות חלק מהשגרה היומית ולצחוק בקול רם או להתעטש יכול להיות מלווה בבריחת שתן קלה 🙂

החל מהשבוע את יכולה לבצע את בדיקת ה-GBS שמטרתה לבדוק האם את נשאית של חיידק הסטרפטוקוקוס- B. אין סיבה להיכנס להילחץ, כ-30% מהנשים נושאות את החיידק. אם תמצאי כנשאית, קיים החשש שכאשר התינוק יעבור בתעלה, הוא יידבק במחלה ולכן, אם תספיקי, תקבלי אנטיביוטיקה לפני הלידה (בד"כ 4 שעות לפני הלידה), אם לא תספיקי, בדרך כלל התינוק יקבל את האנטיביוטיקה כאשר יגיע לתינוקייה

מה קורה לעובר?

הפצפון שכבר לא כזה פצפון שוקל בערך 2.5 קילוגרמים ואורכו הערך 42-45 סנטימטרים (בשלב כזה ייתכנו הבדלים בגודל העובר בין הריונות שונים). אמנם המערכות הפנימיות שלו כבר מפותחות כמעט לגמרי אך עכשיו הגדילה שלו בשיאה (עד שבוע 37). כעת, בכל שבוע הוא משמין ב- 250 גרם פחות או יותר. מוחו של העובר עדיין מתפתח בקצב מהיר מאוד, הוא הכפיל את גודלו ב-6 השבועות שעברו. אם את בהריון עם תאומים אז תתכונני, אחוז לא קטן מלידות התאומים מתרחש בשבוע 35.

בדיקות מומלצות

  • בקשי מהרופא הפנייה לביצוע בדיקת הסטרפטוקוקוס B.
  • אם עוד לא ביצעת, זה הזמן לקבל חיסון נגד שעלת.

מה לעשות השבוע?

  • זה הזמן להתחיל לארגן תיק לחדר לידה לך לבעל ולתינוק.
  • סיימי את  הקניות האחרונות וסידורים שלא תוכלי לעשות בהמשך.
  • שבי והכיני תכנית לידה שאליה את מייחלת.
כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
pregnancy-bag

תיק לחדר לידה, מה צריך לקחת לחדר הלידה – המדריך המלא

gili
מרץ 8, 2017
0
עוד רגע זה קורה וכדאי להכין כבר את התיק.אז מה באמת את צריכה לקחת איתך לחדר הלידה? כאן תוכלי לקבל הסבר מפורט על תיק הלידה שלך וציוד לתינוק שיחזור איתך הביתה בקרוב. המפגש המרגש ביותר בחייך הולך להגיע, החיבוק הראשון והנשיקה הראשונה כבר באוויר. למפגש מהסוג הזה לא תוכלי שלא להתכונן כראוי.
טען כתבות נוספות
שינוי גודל גופנים