חודש 1: שבוע 4 להריון – איזה כיף, כבר אפשר לבצע בדיקת הריון ביתית

שבועות הריון

חודש 1: שבוע 4 להריון – איזה כיף, כבר אפשר לבצע בדיקת הריון ביתית

בשבוע זה כבר תוכלי לדעת שאת בהריון, וזאת בזכות העובר שלך שמעכשיו מעביר לך סימנים על קיומו בתוך הרחם. זהו גם זמן מצוין לבצע בדיקת הריון ביתית (סוף סוף אפשר להשתמש בה) בכדי לאשר את התסמינים, ובמידה והתוצאה חיובית, תוכלי לקבוע תור לרופא הנשים שלך שיבצע בדיקה יסודית ומסודרת. במידה ואינך בהריון, בדיקת ההיריון הביתית תציג לך זאת והמחזור החודשי שיגיע יאשר זאת בצורה סופית.

חשוב מאוד לא להתייאש ולנסות שוב בתקופת הביוץ הבאה שלך. במידה ותוצאת הבדיקה הביתית שלך שלילית ועדיין לא קיבלת מחזור, יש כן סיכוי שאת בהריון. הורמון ה- Hcg שלך נוצר בתחילת ההיריון וכנראה שבזמן ביצוע הבדיקה, הוא עדיין לא הגיע לשיאו בכדי לאשר זאת, ולכן כדאי יהיה לבצע בדיקה נוספת לאחר כמה ימים, אולי עוד תופתעי.

במידה ואת אכן בהריון, המחזור החודשי שלך אמור להיעלם למשך תשעת החודשים הקרבים (יששששש).

מה קורה לגופך?

חשוב לציין שאין סיבה להילחץ אם תראי דימום קל בתחתונית , זה יכול להיות תוצאה מהליך ההשרשה של הביצית ברחם (תופעה נורמאלית לחלוטין).

שבוע זה של ההריון מתאפיין בקרב נשים רבות בתופעות של עייפות, בחילות, רגישות בחזה ומצבי רוח משתנים (אבל את עדיין לא נושכת :)) וכמו כן גם הצורך שלך במתן שתן הולך וגובר. השבוע תתפתח השליה היקרה שתחבר בין גופך לגוף העובר ולכן חשוב שתשמרי על בריאותך. הטרימסטר הראשון של ההיריון הוא החשוב ביותר בהתפתחות של תינוקך מאחר ובזמן זה הוא פגיע מאוד. כדאי מאוד לשקול הפסקת קפאין, אלכהול ועישון.

מה עובר על תינוקך

חלוקת הביצית נמשכת, החלק שמחובר לדופן הרחם שלך יהפוך לשליה שתספק חמצן ומזון אל העובר, וחלקו השני יהפך להיות התינוק או התינוקת שלך. את העובר תעטוף בועה שתתמלא בקרוב במי השפיר שישמרו עליו מחיידקים לאורך כל תקופת ההריון, יהיה לו חמים ונעים זה בטוח.

מה לעשות השבוע?

  • ביצוע בדיקת הריון ביתית
  • לקבוע תור לרופא הנשים שלך
  • להקפיד לקחת חומצה פולית
  • פעילות גופנית קלה
  • זהו זמן מצוין להתחיל להתעדכן וללמוד על עולם ההריון שלך דרך ספרים ואתרי אינטרנט המתמחים בנושא
כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
pregnant

מתלבטת איך ללדת? המדריך המלא

ליהי אברמוביץ
מרץ 9, 2017
2
שואלות כיצד ללדת, אך זו לא תמיד ההחלטה שלהן כיצד הלידה תתבצע. בהרבה מהמקרים הנסיבות יוצרות את המציאות. כנסו ותקבלו את כל התשובות
Image by thevelvetbird from Flickr

דימום בהריון, יש סיבה לדאגה?

ליהי אברמוביץ
מרץ 29, 2017
0
דימום בחודשי הריון הראשונים היא תופעה נפוצה שלעתים מעידה על בעיה בהתפתחות ההריון ולעתים אין לה כל השלכות ואין צורך לדאגה. מה הן הבדיקות שיש לערוך בכדי להבין מהו מקור הדימום?
טען כתבות נוספות
שינוי גודל גופנים