חודש 1: שבוע 5 להריון- יש לך כבר תסמיני הריון? אם לא, אל תדאגי, יהיו..

שבועות הריון

חודש 1: שבוע 5 להריון- יש לך כבר תסמיני הריון? אם לא, אל תדאגי, יהיו..

ככל הנראה את כבר יודעת שאת בהריון, אז שוב מזל טוב והמון בהצלחה! ההתרגשות עצומה והחיוך לא יורד מהפנים. את מתרגשת לקראת הבאות וסקרנית לדעת מה כל השלבים ואין יותר טבעי מזה.

בפגישה הראשונה עם רופא הנשים שלך הוא יבצע בדיקה ואגינלית וישלח אותך לבצע בדיקות דם נוספות. חשוב להתחיל לצרוך ויטמינים החיוניים לך ולתינוקך כבר בשבוע זה. העובר שלך מתחיל בהתפתחות מהירה לאורך כל תשעת חודשי ההיריון. השליה שלך כבר מייצרת חמצן ואוכל עבור העובר שלך.

קחי בחשבון שזהו שלב חשוב מאוד בהתפתחות התינוק! בשבועות ההתחלתיים של ההיריון העובר שלך מאוד פגיע ולכן חשוב לשמור על בריאותך ככל שניתן.

מה קורה לגופך?

אם כבר יש לך תופעות לוואי אז הן כנראה שהן ממשיכות להופיע ואף מחמירות, אם לא היו לך, הן עדיין יכולות להופיע. הבחילות ימשיכו להופיע בעיקר בבקרים ולהן יתווספו גם כאבי ראש. גם העייפות שלך תמשיך לתת את אותותיה, אך חשוב שתשמרי על קור רוח לפחות עד שיחלפו להן לקראת סיום הטרימסטר הראשון. חשוב שתדעי כי כל כל אשה יכולה לחוות תסמינים שונים בתקופה זאת ולכן לא כדאי להתרגש. במידה והתופעות הללו נפסקו באופן פתאומי, כדאי להתייעץ עם הרופא הנשים שלך.

מה עובר על תינוקך?

התינוק שלך הוא עכשיו בגודל של גרעין תפוז, לפחות פי שניים מגודלו הקודם. רמות הורמון הריון שלך כעת גבוהות מספיק כדי לאשר את בדיקת ההיריון הביתית. אחת המערכות הראשונות שנבנות בגוף התינוק היא מערכת צינורות הדם והלב.

בשלב זה תוכלי לשמוע כבר בבדיקת האולטראסאונד הראשונה את פעימות ליבו של תינוקך. כאשר את עוברת את 5 שבועות ההיריון, לבו של תינוקך כבר מכיל שני ערוצים קטנים הקרויים “צינורות הלב” והם כבר חזקים מספיק בכדי לעבוד.

מה לעשות השבוע?

  • בדיקות דם ושתן
  • שתייה מרובה והקפדה על תזונה נכונה ובריאה
  • מרשם לוויטמינים שכדאי לקחת.
  • חזייה נוחה לחזה רגיש
  • להמשיך לבצע פעילות ספורטיבית קלה.
כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
pregnancy-bag

תיק לחדר לידה, מה צריך לקחת לחדר הלידה – המדריך המלא

0
עוד רגע זה קורה וכדאי להכין כבר את התיק.אז מה באמת את צריכה לקחת איתך לחדר הלידה? כאן תוכלי לקבל הסבר מפורט על תיק הלידה שלך וציוד לתינוק שיחזור איתך הביתה בקרוב. המפגש המרגש ביותר בחייך הולך להגיע, החיבוק הראשון והנשיקה הראשונה כבר באוויר. למפגש מהסוג הזה לא תוכלי שלא להתכונן כראוי.
pregnant

מתלבטת איך ללדת? המדריך המלא

2
שואלות כיצד ללדת, אך זו לא תמיד ההחלטה שלהן כיצד הלידה תתבצע. בהרבה מהמקרים הנסיבות יוצרות את המציאות. כנסו ותקבלו את כל התשובות
טען כתבות נוספות
שינוי גודל גופנים