חודש 1: שבוע 5 להריון- יש לך כבר תסמיני הריון? אם לא, אל תדאגי, יהיו..

שבועות הריון

חודש 1: שבוע 5 להריון- יש לך כבר תסמיני הריון? אם לא, אל תדאגי, יהיו..

ככל הנראה את כבר יודעת שאת בהריון, אז שוב מזל טוב והמון בהצלחה! ההתרגשות עצומה והחיוך לא יורד מהפנים. את מתרגשת לקראת הבאות וסקרנית לדעת מה כל השלבים ואין יותר טבעי מזה.

בפגישה הראשונה עם רופא הנשים שלך הוא יבצע בדיקה ואגינלית וישלח אותך לבצע בדיקות דם נוספות. חשוב להתחיל לצרוך ויטמינים החיוניים לך ולתינוקך כבר בשבוע זה. העובר שלך מתחיל בהתפתחות מהירה לאורך כל תשעת חודשי ההיריון. השליה שלך כבר מייצרת חמצן ואוכל עבור העובר שלך.

קחי בחשבון שזהו שלב חשוב מאוד בהתפתחות התינוק! בשבועות ההתחלתיים של ההיריון העובר שלך מאוד פגיע ולכן חשוב לשמור על בריאותך ככל שניתן.

מה קורה לגופך?

אם כבר יש לך תופעות לוואי אז הן כנראה שהן ממשיכות להופיע ואף מחמירות, אם לא היו לך, הן עדיין יכולות להופיע. הבחילות ימשיכו להופיע בעיקר בבקרים ולהן יתווספו גם כאבי ראש. גם העייפות שלך תמשיך לתת את אותותיה, אך חשוב שתשמרי על קור רוח לפחות עד שיחלפו להן לקראת סיום הטרימסטר הראשון. חשוב שתדעי כי כל כל אשה יכולה לחוות תסמינים שונים בתקופה זאת ולכן לא כדאי להתרגש. במידה והתופעות הללו נפסקו באופן פתאומי, כדאי להתייעץ עם הרופא הנשים שלך.

מה עובר על תינוקך?

התינוק שלך הוא עכשיו בגודל של גרעין תפוז, לפחות פי שניים מגודלו הקודם. רמות הורמון הריון שלך כעת גבוהות מספיק כדי לאשר את בדיקת ההיריון הביתית. אחת המערכות הראשונות שנבנות בגוף התינוק היא מערכת צינורות הדם והלב.

בשלב זה תוכלי לשמוע כבר בבדיקת האולטראסאונד הראשונה את פעימות ליבו של תינוקך. כאשר את עוברת את 5 שבועות ההיריון, לבו של תינוקך כבר מכיל שני ערוצים קטנים הקרויים “צינורות הלב” והם כבר חזקים מספיק בכדי לעבוד.

מה לעשות השבוע?

  • בדיקות דם ושתן
  • שתייה מרובה והקפדה על תזונה נכונה ובריאה
  • מרשם לוויטמינים שכדאי לקחת.
  • חזייה נוחה לחזה רגיש
  • להמשיך לבצע פעילות ספורטיבית קלה.
כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
pregnant

מתלבטת איך ללדת? המדריך המלא

2
שואלות כיצד ללדת, אך זו לא תמיד ההחלטה שלהן כיצד הלידה תתבצע. בהרבה מהמקרים הנסיבות יוצרות את המציאות. כנסו ותקבלו את כל התשובות
Image by thevelvetbird from Flickr

דימום בהריון, יש סיבה לדאגה?

0
דימום בחודשי הריון הראשונים היא תופעה נפוצה שלעתים מעידה על בעיה בהתפתחות ההריון ולעתים אין לה כל השלכות ואין צורך לדאגה. מה הן הבדיקות שיש לערוך בכדי להבין מהו מקור הדימום?
early-pregnancy-signs-2160×1200

שבוע הראשון של ההריון – כל מה שצריך לדעת

0
עבור רוב הנשים, במיוחד עבור אלה שאינן מתכננות הריון, השבוע הראשון ואפילו השני יכולים לעבור ללא כל ידיעה.אצל הרבה נשים המחזור אינו סדיר ולכן אינן יודעות שהמחזור שלהן מתעכב בגלל ההריון.
טען כתבות נוספות
שינוי גודל גופנים