חודש 2: שבוע 9 להריון – הכפתור כבר כמעט לא נסגר

שבועות הריון

חודש 2: שבוע 9 להריון – הכפתור כבר כמעט לא נסגר

את כבר מרגישה את ההיריון מבחינה רגשית (התקפי הצחוק והבכי) ופיזית (כל תופעות הלוואי למיניהן). כלפי חוץ, הסיכוי שיזהו שאת בהריון קטן אבל את בהחלט מזהה שמשהו כבר לא אותו דבר. תתכונני, בהמשך, משבוע לשבוע תרגישי שאת כבר לא מזהה את הגוף שלך.. אך אל דאגה, הוא יחזור לעצמו וכשאת תראי את הקטנצי'ק או הקטנטונת תביני שהכול היה שווה את זה!

מה קורה לגופך?

השבוע כבר תתחילי להרגיש יותר ויותר את התרחבות המותניים וגדילת החזה. הבגדים שלך פתאום פחות נוחים ואת מתחילה להבין שצריך להרחיב את המלתחה. נפח הדם בגוף שלך גדל וזה עשוי לגרום לעור שלך להיות בגוון קצת ורדרד. מצד אחד את זוהרת וקורנת ומצד שני עם כל הזוהר ייתכן שיופיעו או כבר מופיעים פצעים קטנים על פניך.

הורמון הפרוגסטרון בגופך מגיע לשיאו ולכן את עשויה לחוות האטה בפעילות של מערכת העיכול שתבוא לידי ביטוי בנפיחות בבטן, גזים ועצירויות. כמו כן, יכול מאוד להיות שאת מרגישה לפעמים כאבים הזהים לכאבי מחזור (בעיקר אם זהו הריון ראשון). הכאבים הללו הם למעשה התכווצויות של הרחם בעקבות גדילתו והתפתחותו.

מה קורה לתינוקך?

העובר שלך עכשיו כבר בגודל של כמעט 3 סנטימטרים, ממש כמו דובדבן גדול. הוא מתפתח במהירות מסחררת, ראשו כעת בערך באותו הגודל כמו שאר גופו. האוזניים שלו הרבה יותר בולטות ונוצרים בתוכו חלקים פנימיים נוספים כגון: הכבד, הטחול וכיס המרה. העובר שלך כבר עושה תנועות ספונטניות עם זרועותיו ורגליו ונח לו בשמחה בחלל הגדול שלרשותו. עכשיו השרירים הקטנטנים שלו מתחילים להתפתח ולבו כבר מפותח ומספיק גדול בכדי לשמוע אותו בוודאות באמצעות מכשיר הדופלר של הרופא.

מה לעשות השבוע?

  • להמשיך לקחת חומצה פולית ואם צריך גם ברזל
  • לשתות הרבה ולשלב פעילות גופנית קלה
  • תזונה נכונה ובריאה

בדיקות מומלצות שבוע 9

  • אם עוד לא ביקרת אצל הרופא, זה הזמן לבדוק שהכל תקין
  • בדיקות דם כלליות וספירת דם (הפנייה בדרך כלל תקבלי מהרופא בלי שבכלל תבקשי)
מחשבון הריון
כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
שינוי גודל גופנים