מחשבון הריון

לחישוב תאריך הילדה הקליקי כאן

חודש 1: שבוע 1 להריון – הספירה החלה

ברכותינו, כעת את למעשה מתחילה את השבוע הראשון להריון אז אפשר לומר מזל טוב! הזרע הזריז ביותר הגיע לחצוצרה ושם חיכתה לו בסבלנות ואהבה הביצית המיוחלת, מהרגע בו הם נפגשו הכל כבר ידוע. מיום קיום היחסים ועד הגעתו של הזרע לחצוצרה, משם לעבר הביצית, עוברת בערך כשעה. הזמן בו הביצית שורדת בחצוצרה הוא בין 24 ל 36 שעות, אם במהלך הזמן הזה יגיע הזרע המיוחל תתרחש ההפריה ואם לא, יש את חודש הבא.
שבוע 1
בדיקת הריון

ברכותינו, כעת את למעשה מתחילה את השבוע הראשון להריון אז אפשר לומר מזל טוב!

הזרע הזריז ביותר הגיע לחצוצרה ושם חיכתה לו בסבלנות ואהבה הביצית המיוחלת, מהרגע בו הם נפגשו הכל כבר ידוע. מיום קיום היחסים ועד הגעתו של הזרע לחצוצרה, משם לעבר הביצית, עוברת בערך כשעה. הזמן בו הביצית שורדת בחצוצרה הוא בין 24 ל 36 שעות, אם במהלך הזמן הזה יגיע הזרע המיוחל תתרחש ההפריה ואם לא, יש את חודש הבא.

עד שבוע 12 להריון מומלץ לקחת בכל יום חומצה פולית (כדאי אפילו להתחיל לפני ההיריון) במינון של 400 מיקרוגרם המומלץ לרוב הנשים. אם את עוד בשלבי הניסיונות להיכנס להריון דעי שלא לכולן זה קורה מהר, עד שנה זה נחשב סביר לנסות, מעבר לזה אפשר לפנות לרופא להתחיל בדיקות על מנת לוודא שהכל תקין.מה קורה לגופך ולעובר?"

בשבוע הראשון של הריון עדיין אין תינוק. הרחם מתכונן להגעתה של הביצית המופרית, את תוכלי לדעת בוודאות אם הביצית מתאימה לזרע רק בחודש הבא. אמנם קשה לחשב את הרגע המדויק של תחילת ההריון, תאריך הפתיחה נספר מרגע סיום המחזור האחרון שלך. המפגש בין הביצית לזרע הוא בעצם הרגע הראשון שבו מתחולל הנס ואת בהריון.

בדיקות גנטיות לאיתור מחלות תורשתיות – במידה ולא עשיתם אותן עוד לפני ההיריון, כדאי מאוד שתעשו אותן כעת.

מה לעשות השבוע?

  • השתדלי לשתות הרבה, נסי להפחית או כבר להפסיק לעשן (עדיף בלי).
  • ניתן ורצוי לעשות פעילות גופנית (במידה מבוקרת כמובן)

הזיני את תאריך הוסת האחרון או שבוע הריון בו את נמצאת  ומחשבון ההריון שלנו ייתן לך תאריך לידה משוער ועוד דברים שצפויים בחודשים הבאים

מאמרים מומלצים

גמילה מחיתולים: מתי כן ומתי לא?

הורים לילדים ראשונים לא תמיד יודעים מתי הוא הזמן הטוב ביותר לגמול את ילדיהם ממוצצים, מחיתולים, מחפצי מעבר ומדברים נוספים שהילדים נקשרים אליהם בשנים הראשונות

קרא עוד »