מחשבון הריון

לחישוב תאריך הילדה הקליקי כאן

עוד כותרות מובילות

נושאים מעניינים

שבועות הריון של להיות הורים מספק לך את כל המידע לגבי החודש והשבוע של הריון שלך. אנו נדאג להדריך אותך כבר משבוע ההריון הראשון שלך ועד הלידה.

אנו נדאג להדריך אותך לאורך כל שבועות הריון שלך כבר משבוע הריון הראשון שלך ועד שבוע הלידה. אנחנו לוקחים אותך מהרגע המרגש שגילית שאת בהריון, דרך השלבים הפחות נעימים של בחילות הבוקר.

אנחנו נעזור לך בתזונה, בפעילות גופנית, בבדיקות שיש לבצע, בבחירת השם לתינוק, נעזור לך לארוז את התיק לבית החולים ואפילו נכין אותך לרגע השיא – לידת התינוק החדש שלך! שבועות הריון ייתן לך הסבר מפורט על שבוע הריון בו את נמצאת או כל שבוע הריון אחר המסקרן אותך.

 

רוצה לדעת מתי אתה יכול להרגיש את הבעיטה הראשונה של התינוק או כאשר אתה צריך לקבל אולטרסאונד הראשון שלך? המשיכי לקרוא כדי ללמוד עוד על התפתחות העובר ומה את ותינוקך צפויים לעבור בכל שבוע של ההריון שלך.

 

כל שבוע מביא התפתחויות חדשות. התינוק משתנה מיום ליום, והגוף שלך שומר על קצב ההתפתחויות שלו. גלי מה קורה לך ולתינוקך בדף שבועות הריון  של "להיות הורים" לפי השבוע בו את נמצאת.

 

התפתחות העובר במהלך שבועות הריון

ככל שהשבועות יעברו תוכלי לראות שינויים בגופך. התינוק שלך מתפתח מזרע וביצית לעובר ולבסוף נוצר הקסם שבו תוכלי לראות את התינוק או התינוקת שלך.

במהלך תשעת החודשים הבאים, מערכות הגוף המורכבות של התינוק יתפתחו על ציר הזמן המיוחד שלהם, ויובילו לדברים מדהימים בהתפתחותו, החל מפעימות הלב הראשונות של התינוק הנשמעות מתוך הרחם שלך.

 

לפניכם נגיעה קטנה מההתפתחות המדהימה של התינוק במהלך שבועות הריון

פעימות הלב: הפעימות של העובר הם אחד הקולות המרגשים ביותר שהורה מצפה לשמוע. כאן תשמעו אותו ותלמדו כיצד מערכת הדם מתפתחת וגדלה.

שמיעה: מתי יכול התינוק לשמוע את קולו של בן / בת הזוג? ומתי את יכולה לדבר, לקרוא או לנגן לו/ה מוסיקה?

ראייה : גלה מה התינוק רואה ברחם, איך ומתי צבע העין שלו/ה מתפתח, ואיך אתה יכול לעזור להבטיח עכשיו שיש לו/ה חזון בריא למשך שנים רבות.

מגע : אפילו ברחם, עובר מתחיל לפתח תחושה של מגע שיסייע לו/ה לחקור וללמוד ברגע שייצא לאוויר העולם.

שיער, עור וציפורניים : העור של התינוק שלך (שקוף בעיקר) והשיער שלו/ה (לבן בכל הגוף), תוכלי ללמוד מתי ואיך העור של האדם הקטן שלך מתחיל להתפתח.

עצמות ומערכת השלד : עצמותיו של תינוקך מתחילות להיווצר זמן קצר לאחר ההתעברות ואינן מסיימות לגדול עד שהיא כמעט בוגרת! תקבלי טיפים כיצד להבטיח שהם יישארו חזקים.

מערכת העיכול : במהלך שבועות הריון תוכלי ללמוד צעד אחר צעד על מערכת העיכול ותלמדי כיצד היא עובדת ומה חשוב לאכול (תזונה בהריון) בכדי לתת לתינוקך את כל מה שנחוץ להתפתחות בריאה ברחם.

שבועות ההריון

שבוע 29

טרימסטר שני – השליש השני של ההריון שלך

השליש השני הוא שלושה חודשים באמצע ההריון שלך בו תתחילי להיראות ולהרגיש בהריון. זהו זמן שבו נשים רבות מתחילות לספר לעולם שהם בהריון והן מתחילות להרגיש שזה הריון אמיתי.השליש השני הוא הטוב ביותר עבור נשים בהריון. זה השליש בו את מרגישה במיטבך. שיער מבריק והרגשה טובה. חשוב לציין שאת עדיין בהריון והשליש השני הוא חלק של הריון שלך. תקופת הריון

שבוע 3

חודש 1: שבוע 3 להריון – המסע של העובר שלך מתחיל!

אז כנראה שבייצת והזיגוטה (העובר העתידי שלך) מתחיל את המסע המופלא שלו. הוא מתחיל לנוע לעבר הרחם שלך שם ימקם את עצמו בדפנות הרחם ולגדול בתשעת החודשים הבאים. המראה שלו והמין של התינוק נקבעים בזמן ההפריה.

שבוע 4

חודש 1: שבוע 4 להריון – איזה כיף, כבר אפשר לבצע בדיקת הריון ביתית

בשבוע זה כבר תוכלי לדעת שאת בהריון, וזאת בזכות העובר שלך שמעכשיו מעביר לך סימנים על קיומו בתוך הרחם. זהו גם זמן מצוין לבצע בדיקת הריון ביתית (סוף סוף אפשר להשתמש בה) בכדי לאשר את התסמינים, ובמידה והתוצאה חיובית, תוכלי לקבוע תור לרופא הנשים שלך שיבצע בדיקה יסודית ומסודרת. במידה ואינך בהריון, בדיקת ההיריון הביתית תציג לך זאת והמחזור החודשי שיגיע יאשר זאת בצורה סופית.

שבוע 6

חודש 1: שבוע 6 להריון – אולי כבר אפשר לראות את הדופק!

עכשיו זה רשמי, את בהריון! אז האם כדאי להתחיל ולספר לכולם? רוב הנשים מעדיפות להמתין קצת (“חמסה, חמסה, שום בצל”) מחשש שההיריון לא יתפתח כמו שצריך וממתינות עם הבשורות עד לסיום הטרימסטר הראשון בכדי לוודא שבכל תקין. זו התקופה הרגישה והקריטית ביותר בהתפתחותו של עוברך.

שבוע 7

חודש 2: שבוע 7 להריון- תופעות לוואי? אל תדאגי עוד מעט עם יפסקו

התינוק שלך מתפתח במהירות גדולה וזאת על אף שאת ותינוקך עדיין קטנים. במהלך השבוע הזה מתחילים להיווצר איבריו הפנימיים של התינוק ולכן לתזונה שלך יש חלק מהותי בתהליך זה. חשוב מאוד שתקפידי על תזונה נכונה המכילה את כל אבות המזון. תינוקך גדל ובונה את עצמו,

מחשבון הריון - חישוב תאריך לידה משוער

הזיני את תאריך הוסת האחרון או שבוע הריון בו את נמצאת  ומחשבון ההריון שלנו ייתן לך תאריך לידה משוער ועוד דברים שצפויים בחודשים הבאים

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך​

pregnancy-bag

תיק לחדר לידה, מה צריך לקחת לחדר הלידה – המדריך המלא

עוד רגע זה קורה וכדאי להכין כבר את התיק.אז מה באמת את צריכה לקחת איתך לחדר הלידה? כאן תוכלי לקבל הסבר מפורט על תיק הלידה שלך וציוד לתינוק שיחזור איתך הביתה בקרוב.
המפגש המרגש ביותר בחייך הולך להגיע, החיבוק הראשון והנשיקה הראשונה כבר באוויר. למפגש מהסוג הזה לא תוכלי שלא להתכונן כראוי.

לייעוץ זוגי להורים

למה כדאי לפנות לייעוץ זוגי להורים?

אין דבר מלחיץ יותר מלהיות הורה בפעם הראשונה. למרות שאנשים רבים עוברים שלב זה בחייהם, עדיין לא מעט הורים חדשים מתקשים לזהות את גורמי הלחץ הספציפיים עד שאלה מופיעים.

לוקחת את הבן שלי

אני לוקחת את הבן שלי להרפתקה במוזיאון

בתור חובבת אמנות אני לוקחת את הבן שלי, שיכונה להלן הגוזל (למרות שהוא כבר בן 10) לכל תערוכה מעניינת שאני יכולה למצוא. טוב – לא לכל, אבל בהחלט לא נרתעת אפילו לנסוע לכל מיני מקומות שונים ומרוחקים (ואני שונאת לנהוג) כדי שאוכל לראות בעצמי ולהראות לו דברים שווים.