א’-ב’ של הורות

א’-ב’ של הורות

מה זה א’-ב’ של הורות?

ראשית, זה בסיס: מושגי יסוד בהורות, ועל כל אחד מהם תובנות, הצעות ו”טיפים”.

ושנית, כי באמת נלך לפי הא’-ב’: כל שבוע יעלה כאן מושג מתחום ההורות באחת אותיות הא’-ב’. לפי סדר כמובן, כי אני חצי יקית,

ואצלנו – סדר חייב להיות…

 

אילו מושגים מחכים לכם?

יש הרבה מושגי הורות בכל אות, אולי גם בגלל שמרגע שאנחנו הורים הכל נראה לנו קשור להורות… אני ארחיב כל שבוע על אחד מהם (למשל: ג’- גבולות, י’- יחסי אחים, מ’- מוטיבציה ועוד. לא מגלה כאן יותר), אזכיר כמה אחרים, ואשמח מאוד אם תוסיפו גם מושגים משלכם, ובכלל – אתם מוזמנים להביע דעתכם (מותר לומר הכל, בכבוד), לשאול שאלות, לדון ולתרום תובנות.


רגע לפני שנתחיל, אספר לכם מי אני

 

ד”ר ענת מישורי-דרעי, מנחת הורים ומשפחה מוסמכת מכון אדלר ומשרד החינוך, בוגרת המסלולים להנחיית קבוצות הורים ולהנחיה פרטנית במכון אדלר.

 

אני עוזרת להורים שרוצים ללכת בדרך של תקשורת קרובה, יחסים טובים במשפחה ואווירה נעימה, ושרוצים להיות מנהיגים לילדיהם, בעלי סמכות הורית ברורה ומיטיבה.

אני עושה זאת בסדנאות הורות (“קבוצות הורים”), במפגשים אישיים/זוגיים, בהרצאות בפני פורומים שונים וגם בעבודה עם צוותי חינוך.
מחוברת מאוד לדרך האדלריאנית, שהיא גם מעמיקה וגם יומיומית, מאפשרת מקום רב לבחירות שלנו, ובעיקר אופטימית ומלאת אמונה – בנו, בילדים, ובכוחם של יחסים טובים. אז רוח הדברים שתקראו פה היא בהחלט אדלריאנית.
ובחיים האישיים – נשואה ואמא לבת ושני בנים, סה”כ כרגע 62 שנות הורות (כן, אני סופרת כל אחד בנפרד…), ועדיין מוצאת את עצמי מופתעת, מתפעלת, לומדת, משתדלת, ומלאת נחת.
מוזמנים לקרוא ולהכיר בעמוד שלי facebook וכמובן – להצטרף לסדנא או להגיע למפגשים אישיים – אצלי בקליניקה או בסקייפ.

וסתם, שתדעו: בקריירה קודמת רבת שנים, הייתי יועצת גנטית. חשבתי שאני משנה כיוון, אבל בסוף – הכל אנשים, נכון?

 

מוכנים? מתחילים עכשיו…

א של הורות (1)

א’ – אהבה

בגלל האהבה הזאת הצלחתי לנגב נזלת וטוסיקים (זר לא יבין את הקושי... ), להתאושש מהר גם כשהבנתי שאמנם חמש בבוקר אבל היום התחיל, לחייך באמת ומכל הלב בכניסה לגן גם אחרי יום עבודה מתיש,
שינוי גודל גופנים