חודש רביעי: שבוע 16 להריון – עוברך כבר יכול לשמוע את קולך

שבועות הריון

חודש רביעי: שבוע 16 להריון – עוברך כבר יכול לשמוע את קולך

אומנם עכשיו את חשה הקלה ומתחילה סוף סוף להנות מההריון שלך אך אין מה לעשות יקירה, עם המנוחה וההנאה מגיעה העלייה במשקל.. את יכולה להתחיל להתעניין בקולקציה החדשה של בגדי ההיריון!

מה קורה לגופך ?

הגוף שלך מתחיל לנוח מעט ולצבור כוחות, דבר שיאפשר לך להירגע ולהיות נינוחה יותר. גופך נח מאחר והתסמינים של השבועות הקודמים מתחילים להיחלש או שכבר נעלמו להם. את מתקשה למצוא לך מה ללבוש ולפעמים את מוצאת את עצמך זמן רב מול ארון הבגדים בשאיפה שיצוץ לך איזשהו רעיון לבגד שפעם היה גדול עלייך ועדיין לא זרקת או מסרת הלאה.

ייתכן ותרגישי פרפרים קטנים בתוך בטנך וזה התינוק שלך שמתחזק והתנועות שלו בתוך בטנך הופכות להרבה יותר מוחשיות. כמובן שכל אישה תרגיש זאת בשלב שונה זה תלוי בכמה דברים, בין היתר במבנה הגוף שלך (רזה או מלאה), מיקום השיליה- שליה קדמית או אחורית (נשים עם שיליה אחורית נוטות להרגיש יותר תנועות ולפני נשים עם שיליה קידמית) וסוג ההיריון, אם זהו ההיריון הראשון שלך, יכול מאוד להיות שתצטרכי להמתין עוד קצת עד לבעיטה הראשונה.

מה קורה לתינוקך?

התינוק שלך כעת בגודל של תפוז, משקלו בערך 100 גרם והאורך שלו הוא  כ- 12 ס”מ. עיניו של התינוק נעות מצד אל צד וקולטות אור וזאת למרות שהעפעפיים שלו עדיין סגורים. ייתכן והוא כבר יוכל להרגיש אם תאירי עם פנס ישירות על בטנך.

עצמות קטנות וזעירות באוזניו של התינוק נוצרות באופן מלא, מה שסביר להניח יאפשר לו/ה לשמוע את קולך כבר בשבוע ה- 16 להריון. למעשה, מחקרים הראו שתינוקות ששומעים שיר קבוע בזמן שהם נהנים להם ברחם יזכרו אותו גם לאחר הלידה.

בדיקות מומלצות

  • בדיקת מי שפיר
  • סקירה מוקדמת מומלץ לעשות עד שבוע זה
  • בדיקת חלבון עוברי

מה לעשות השבוע?

  • כמו בכל שבוע עד כה, יש להמשיך ולקחת ברזל וחומצה פולית.
  • הקפידי על שתייה מרובה ותזונה בריאה.
כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
Image by thevelvetbird from Flickr

דימום בהריון, יש סיבה לדאגה?

ליהי אברמוביץ
מרץ 29, 2017
0
דימום בחודשי הריון הראשונים היא תופעה נפוצה שלעתים מעידה על בעיה בהתפתחות ההריון ולעתים אין לה כל השלכות ואין צורך לדאגה. מה הן הבדיקות שיש לערוך בכדי להבין מהו מקור הדימום?
טען כתבות נוספות
שינוי גודל גופנים