מחשבון הריון

לחישוב תאריך הילדה הקליקי כאן

עוד כותרות מובילות

נושאים מעניינים

חודש רביעי: שבוע 17 להריון – הוא כבר מוצץ אצבע ומתכונן ליום שבו הוא ינק ממך

את ודאי לא מרגישה זאת אבל ייתכן מאוד שממש עכשיו עוברך מוצץ אצבע ומתרגל את פעולת היניקה לקראת היום שבו תפגשו ובו הוא ינק ממך לראשונה. הוא לא רוצה לבוא לא מוכן לפגישה הראשונה!
שבוע 17

את ודאי לא מרגישה זאת אבל ייתכן מאוד שממש עכשיו עוברך מוצץ אצבע ומתרגל את פעולת היניקה לקראת היום שבו תפגשו ובו הוא ינק ממך לראשונה. הוא לא רוצה לבוא לא מוכן לפגישה הראשונה!

מה קורה לגופך?

בהמשך למה שנכתב בשבוע שעבר, הדם שזורם במהירות בגופך לכל האיברים והעלייה בנפח הדם שבגופך יכולים לגרום להזעה מוגברת או הפרשות מוגברות מהנרתיק. את ממשיכה להעלות במשקל ולכן לפעמים יכולה גם לאבד את האיזון בגוף (שיווי משקל), חשוב שתשימי לב להתרומם בזהירות מישיבה לעמידה או משכיבה לישיבה.

עכשיו את כבר חייבת לדאוג לנוחות שלך, גם מבחינת הביגוד וגם מבחינת הנעליים. כדאי מאוד ללכת עם נעליים שטוחות ונוחות בכדי להקל על עצמך כמה שיותר ולמזער את כאבי הגב. הגיע הזמן שתפנימי שאת בהריון ושעכשיו את צריכה לדאוג לא רק לעצמך אלא גם על הקטנצ'יק או הקטנטונת שבתוכך. התלבשי בנוח, אכלי בריא  ותשני בזמן.

מה קורה לתינוקך?

התינוק שלך בערך בגודל של כף ידך, אורכו כ- 13 סנטימטרים ומשקלו כבר למעלה מ- 100 גרם. קצב פעימות הלב מתייצב לכ- 140 עד 150 פעימות לדקה והשומן ששומר על חום התינוק מתחיל עכשיו להתפתח. התינוק גם עושה התקדמות גדולה בתרגול מציצה ובליעה כהכנה ליניקה מהשד או מבקבוק.

בתום שבוע הבא, טביעות אצבעות הייחודיות של תינוקך יתחילו להתפתח (ממש אלו שישמשו אותו לפתיחת הנעילה בטלפון שלו). כמו כן, גם השמיעה שלו מפותחת, רעש חזק ממש יכול להבהיל את התינוק והוא ממש מתחיל ללמוד את קולך.

בדיקות מומלצות

  • בדיקת מי שפיר (לא כל אחת צריכה, תלוי בהריון ובגילך)
  • בדיקת חלבון עוברי
  • בדיקה שגרתית אצל אחות מלווה הריון/ רופא הריון

מה לעשות השבוע?

  • כרגיל להמשיך עם התוספים (חומצה פולית וברזל)
  • לשתות הרבה מים ולהקפיד על תזונה נכונה
  • לקנות נעליים ובגדים נוחים

 

 

מחשבון הריון - חישוב תאריך לידה משוער

הזיני את תאריך הוסת האחרון או שבוע הריון בו את נמצאת  ומחשבון ההריון שלנו ייתן לך תאריך לידה משוער ועוד דברים שצפויים בחודשים הבאים

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך​

ניקוי ספות

איך לנקות את הספה מלכלוך של ילדים?

אחר הצהריים של הורים לילדים צעירים יכול להראות כמו משימה מאתגרת עד כדי בלתי אפשרית. כל ילד זקוק למשהו אחר. הצרכים שלהם משתנים, ותלויים בגיל של הילד.

ניצן סלומון

סקס אחרי לידה – יש דבר כזה?!

כל אחת וכל זוג חווה זאת בצורה שונה, חלקנו זורחות ופורחות בהריון, אוהבות את גופינו ומרגישות בשיא הבריאות והיופי. וחלקנו פחות. מרגישות פחות יפות, אוהבות את