חודש רביעי: שבוע 17 להריון – הוא כבר מוצץ אצבע ומתכונן ליום שבו הוא ינק ממך

שבועות הריון

חודש רביעי: שבוע 17 להריון – הוא כבר מוצץ אצבע ומתכונן ליום שבו הוא ינק ממך

את ודאי לא מרגישה זאת אבל ייתכן מאוד שממש עכשיו עוברך מוצץ אצבע ומתרגל את פעולת היניקה לקראת היום שבו תפגשו ובו הוא ינק ממך לראשונה. הוא לא רוצה לבוא לא מוכן לפגישה הראשונה!

מה קורה לגופך?

בהמשך למה שנכתב בשבוע שעבר, הדם שזורם במהירות בגופך לכל האיברים והעלייה בנפח הדם שבגופך יכולים לגרום להזעה מוגברת או הפרשות מוגברות מהנרתיק. את ממשיכה להעלות במשקל ולכן לפעמים יכולה גם לאבד את האיזון בגוף (שיווי משקל), חשוב שתשימי לב להתרומם בזהירות מישיבה לעמידה או משכיבה לישיבה.

עכשיו את כבר חייבת לדאוג לנוחות שלך, גם מבחינת הביגוד וגם מבחינת הנעליים. כדאי מאוד ללכת עם נעליים שטוחות ונוחות בכדי להקל על עצמך כמה שיותר ולמזער את כאבי הגב. הגיע הזמן שתפנימי שאת בהריון ושעכשיו את צריכה לדאוג לא רק לעצמך אלא גם על הקטנצ'יק או הקטנטונת שבתוכך. התלבשי בנוח, אכלי בריא  ותשני בזמן.

מה קורה לתינוקך?

התינוק שלך בערך בגודל של כף ידך, אורכו כ- 13 סנטימטרים ומשקלו כבר למעלה מ- 100 גרם. קצב פעימות הלב מתייצב לכ- 140 עד 150 פעימות לדקה והשומן ששומר על חום התינוק מתחיל עכשיו להתפתח. התינוק גם עושה התקדמות גדולה בתרגול מציצה ובליעה כהכנה ליניקה מהשד או מבקבוק.

בתום שבוע הבא, טביעות אצבעות הייחודיות של תינוקך יתחילו להתפתח (ממש אלו שישמשו אותו לפתיחת הנעילה בטלפון שלו). כמו כן, גם השמיעה שלו מפותחת, רעש חזק ממש יכול להבהיל את התינוק והוא ממש מתחיל ללמוד את קולך.

בדיקות מומלצות

  • בדיקת מי שפיר (לא כל אחת צריכה, תלוי בהריון ובגילך)
  • בדיקת חלבון עוברי
  • בדיקה שגרתית אצל אחות מלווה הריון/ רופא הריון

מה לעשות השבוע?

  • כרגיל להמשיך עם התוספים (חומצה פולית וברזל)
  • לשתות הרבה מים ולהקפיד על תזונה נכונה
  • לקנות נעליים ובגדים נוחים
כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
Image by thevelvetbird from Flickr

דימום בהריון, יש סיבה לדאגה?

ליהי אברמוביץ
מרץ 29, 2017
0
דימום בחודשי הריון הראשונים היא תופעה נפוצה שלעתים מעידה על בעיה בהתפתחות ההריון ולעתים אין לה כל השלכות ואין צורך לדאגה. מה הן הבדיקות שיש לערוך בכדי להבין מהו מקור הדימום?
pregnant

מתלבטת איך ללדת? המדריך המלא

ליהי אברמוביץ
מרץ 9, 2017
2
שואלות כיצד ללדת, אך זו לא תמיד ההחלטה שלהן כיצד הלידה תתבצע. בהרבה מהמקרים הנסיבות יוצרות את המציאות. כנסו ותקבלו את כל התשובות
pregnancy-bag

תיק לחדר לידה, מה צריך לקחת לחדר הלידה – המדריך המלא

gili
מרץ 8, 2017
0
עוד רגע זה קורה וכדאי להכין כבר את התיק.אז מה באמת את צריכה לקחת איתך לחדר הלידה? כאן תוכלי לקבל הסבר מפורט על תיק הלידה שלך וציוד לתינוק שיחזור איתך הביתה בקרוב. המפגש המרגש ביותר בחייך הולך להגיע, החיבוק הראשון והנשיקה הראשונה כבר באוויר. למפגש מהסוג הזה לא תוכלי שלא להתכונן כראוי.
טען כתבות נוספות
שינוי גודל גופנים