חודש 6: שבוע 25 להריון – הגיע הזמן לעקוב אחרי התנועות עובר

שבועות הריון

חודש 6: שבוע 25 להריון – הגיע הזמן לעקוב אחרי התנועות עובר

מעתה את יכולה להשתתף בקורס הכנה ללידה. מומלץ מאוד לעבור את הקורס בין עם במפגשים פיזיים או אפילו דרך האינטרנט. קורס הכנה ללידה ייתן לך את כל הכלים הדרושים לך לדעת מה צפוי לך לקראת הלידה ואחריה. בנוסף תלמדי על מושגים חשובים בלידה, נשימות, צירים ועוד הרבה תחומים שיעזרו לך להתכונן לרגע המיוחל.

מה קורה לגופך?

החל מהשבוע מומלץ להתחיל לעקוב אחר תנועות העובר מספר פעמים ביום. במידה ויש ירידה או את לא מרגישה נסי לאכול משהו מתוק ולשכב על צד שמאל. עם עדיין אין תחושה במשך זמן רב פני לאחות או רופא הריון למעקב. תופעה שכיחה מאוד בשלב זה היא התעבות השיער שעל גופך ובראשך, זאת בעקבות שינויים הורמונליים שמתרחשים בגופך. אל תמהרי עדיין לקבוע תור לקוסמטיקאית כי ברוב המקרים השיער שעל גופך ינשור ושיער ראשך יחזור לעצמו.

גדילתו של הרחם ותזוזתם של האיברים הפנימיים ממקומם יכולים לגרום למספר תופעות: עצירות, טחורים וצרבות. בגלל הלחץ המופעל על האזור התחתון ובגלל הורמון הפרוגסטרון (המאט את חילוף החומרים בגופך) ייתכן מאוד שתחווי עצירויות שיתרמו ליציאתם של הטחורים. טחורים זו תופעה לא נעימה בכלל ואף מציקה (אם היא פוגעת בתפקודך היומיומי מומלץ שתיגשי לרופא לקבלת הכוונה לטיפול). כדי להימנע מהטחורים השתדלי לא לאכול מאכלים חריפים, להרבות בשתיית מים ולאכול מזון שעתיר בסיבים תזונתיים. התופעה השלישית שמציקה לא פחות היא הצרבות, כדי להימנע מהם, השתדלי לאכול ארוחות קטנות, לא שומניות ולא חריפות.

מה קורה לעובר?

השבוע עוברך כבר באורך של 34 סנטימטרים והוא שוקל בסביבות ה 700 גרם! הוא מתחיל להראות יותר ויותר אנושי בזכות שכבת השומן שלו שמתעבה. בשלב זה, ייתכן שעוברך כבר יודע להבחין מתי הוא פונה כלפי מטה ומתי הוא פונה כלפי מעלה וזאת בגלל שהאוזניים שלו מפותחות לגמרי מבחוץ ומבפנים וכך גם מרכז שיווי המשקל שלו הנמצא בתוך האוזן. העצמות שלו עדיין מתפתחות ומתקשות. עד כה הנחיריים שלו היו סגורים ובשלב זה הם נפתחים ומיתרי קול שלו כבר מוכנים לבצע את השיר הראשון שלהם.

בדיקות מומלצות

  • אם טרם ביצעת סקירת מערכות מאוחרת  זה השבוע האחרון שבו מומלץ לבצע
  • בדיקת העמסת סוכר- ניתן לבצעה בין שבועות 24-28

מה לעשות השבוע?

  • הרבי והקפידי בשתיית מים
  • זה הזמן שבו את יכולה להתחיל קורס הכנה ללידה
כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
Image by thevelvetbird from Flickr

דימום בהריון, יש סיבה לדאגה?

ליהי אברמוביץ
מרץ 29, 2017
0
דימום בחודשי הריון הראשונים היא תופעה נפוצה שלעתים מעידה על בעיה בהתפתחות ההריון ולעתים אין לה כל השלכות ואין צורך לדאגה. מה הן הבדיקות שיש לערוך בכדי להבין מהו מקור הדימום?
early-pregnancy-signs-2160×1200

שבוע הראשון של ההריון – כל מה שצריך לדעת

ליהי אברמוביץ
פברואר 17, 2017
0
עבור רוב הנשים, במיוחד עבור אלה שאינן מתכננות הריון, השבוע הראשון ואפילו השני יכולים לעבור ללא כל ידיעה.אצל הרבה נשים המחזור אינו סדיר ולכן אינן יודעות שהמחזור שלהן מתעכב בגלל ההריון.
pregnancy-bag

תיק לחדר לידה, מה צריך לקחת לחדר הלידה – המדריך המלא

gili
מרץ 8, 2017
0
עוד רגע זה קורה וכדאי להכין כבר את התיק.אז מה באמת את צריכה לקחת איתך לחדר הלידה? כאן תוכלי לקבל הסבר מפורט על תיק הלידה שלך וציוד לתינוק שיחזור איתך הביתה בקרוב. המפגש המרגש ביותר בחייך הולך להגיע, החיבוק הראשון והנשיקה הראשונה כבר באוויר. למפגש מהסוג הזה לא תוכלי שלא להתכונן כראוי.
טען כתבות נוספות
שינוי גודל גופנים