חודש 6: שבוע 26 להריון – מי עיניים של אמא?

חודש 6: שבוע 26 להריון – מי עיניים של אמא?

השבוע עוברך סוף סוף פוקח את עיניו ומפתח לאט לאט את חוש הראייה. הוא יכול לשים לב לשינויים של חושך ואור וייתכן שהוא יגיב ויזוז לאור ישיר על הבטן. כשתיפגשו, הוא יוכל לראות אותך עד למרחק של 25 ס"מ אז.. תתקרבי 🙂

מה קורה לגופך?

הלילות הופכים לקשים והמחשבות, החששות, הצרבות, הבעיטות וההתכווצויות לא בדיוק תורמים לעניין השינה. בשלב זה חשוב מאוד שתשימי לב אם יש תסמינים של: לחץ דם גבוה, כאבי ראש, כאבים בבטן העליונה, עלייה חדה במשקל, נפיחות בפנים ובידיים או ראייה מטושטשת, כל אלו תסמינים המרמזים על מקרה של רעלת הריון ואסור לזלזל בהם. לכן אם את חווה אחד או כמה מהם, פני מיד לרופא. רעלת הריון מופיעה אצל כ 6% מההריונות וסביב השליש השני- שלישי בזמן האחרון וודאי התחלת להרגיש את תנועותיו הרבה יותר ואפילו יכול להיות שאם יניחו יד על בטנך גם יוכלו להרגיש את תזוזותיו ובעיטותיו.

מה קורה לעובר?

משקלו של עוברך כעת הוא בסביבות ה- 800 גרם ואורכו בערך 33 ס"מ. השיער שעל ראשו מתעבה והריאות שלו עדיין מתפתחות. הוא מתאמן על פעולת הנשימה וזאת על ידי שאיפה ונשיפה של המי שפיר. בשבוע 26 חוש הטעם שלו מתפתח והוא כבר יכול להבדיל בין מתוק למלוח. מערכת השמיעה שלו גם היא מתפתחת במהירות וכעת הוא יכול לשמוע אותך ואפילו רעשים חיצוניים ולכן מאוד יכול להיות שאם הוא ישמע רעש פתאומי וחזק הוא יגיב בתזוזה הוא בבעיטה.

בדיקות מומלצות

  • בדיקת העמסת סוכר-אם עוד לא עשית, גשי לעשות, אפשרי עד שבוע 28
  • בדיקות שתן ודם שוטפות – לפי הפניית הרופא נשים
  • חיסון נגד שעלת- מומלץ לעשות אותו עד שבוע 36

מה לעשות השבוע?

  • הקפידי לשתות ולדאוג לתזונה נכונה
  • קורס הכנה ללידה מומלץ אם טרם נרשמת
כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
רכישות שאתם חייבים לערוך לקראת לידה

רכישות שאתם חייבים לערוך לקראת לידה

ליהי אברמוביץ
מרץ 24, 2022
0
נחשפים לאין ספור רשימות מבלבלות? המלצות שאין להן סוף? לקראת הלידה, סביר להניח שלפחות חלק מכם מתמודדים עם שלל רשימות לידה סבוכות וארוכות – ושאתם לא ממש בטוחים מה חשוב יותר ומה פחות.
pregnant

מתלבטת איך ללדת? המדריך המלא

ליהי אברמוביץ
מרץ 9, 2017
2
שואלות כיצד ללדת, אך זו לא תמיד ההחלטה שלהן כיצד הלידה תתבצע. בהרבה מהמקרים הנסיבות יוצרות את המציאות. כנסו ותקבלו את כל התשובות
pregnancy-bag

תיק לחדר לידה, מה צריך לקחת לחדר הלידה – המדריך המלא

gili
מרץ 8, 2017
0
עוד רגע זה קורה וכדאי להכין כבר את התיק.אז מה באמת את צריכה לקחת איתך לחדר הלידה? כאן תוכלי לקבל הסבר מפורט על תיק הלידה שלך וציוד לתינוק שיחזור איתך הביתה בקרוב. המפגש המרגש ביותר בחייך הולך להגיע, החיבוק הראשון והנשיקה הראשונה כבר באוויר. למפגש מהסוג הזה לא תוכלי שלא להתכונן כראוי.
טען כתבות נוספות
שינוי גודל גופנים