חודש 6: שבוע 27 להריון – והנה נגמר לו עוד שליש

שבועות הריון

חודש 6: שבוע 27 להריון – והנה נגמר לו עוד שליש

כעת את מסיימת את השליש השני והשליש השלישי והאחרון של ההיריון מתחיל. מצד אחד את לא מאמינה שאת כבר בשבוע 26 ומתחילה את השליש האחרון ומצד 2 כל יום עובר לאט וכבר אין לך סבלנות להתקדם עוד ועוד עד שתיפגשו. תיהני מהדרך למרות שהיא לא קלה, הריון זה דבר מדהים וזה ההיריון שלך.

מה קורה לגופך?

לקראת כניסתך לשליש האחרון כדאי שתדעי ותתכונני לעובדה שבתקופה הקרובה את הולכת לעלות במשקל והרבה. מעבר לגדילת נפח הדם, נפיחות בשדיים, והצטברות הנוזלים, גם עוברך יגדל בקצב מהיר יותר. זה לא הזמן לפתוח בדיאטה או להילחץ, זה הטבע וככה זה עובד, זה השלב שהגוף שלך והעובר עולים במשקל והכל לטובת הריון ולידה תקינה. תופעה שכיחה האופיינית לתקופה זו היא הצטברות הנוזלים- בצקות, לא מחייב שיהיו לך אך להרבה נשים יש. כדי לעזור בעניין מומלץ להגביה את הרגליים בעת ישיבה. כאבי גב והתכווצויות של השרירים ברגליים מתחילים להופיע, כדי להקל על הכאבים וההתכווצויות ברגליים, נסי לצאת להליכות קצרות או לעשות מתיחות.

מה קורה לעובר?

משקל העובר כעת הוא בסביבות ה- 900 גרם ואורכו בערך 35 ס"מ. בזכות הרפואה המתקדמת, השבוע, עולים סיכוייו לשרוד מחוץ לרחם במקרה שחלילה תהיה לידה מוקדמת. כמובן שהוא יצטרך השגחה רפואית צמודה בבית החולים עד שכל איבריו יסיימו את התפתחותם בצורה תקינה. המראה שלו כעת דומה למראה שיהיה לו בלידה (רק שכרגע הוא קטן ורזה יותר). מערכת הנשימה וריאותיו ממשיכות בהתפתחותן ובינתיים הוא מתאמן במיומנות הנשימה. אם את מרגישה לפעמים תזוזות קבועות וסדירות אז זה כנראה הקטנצ'יק שמגהק כי הוא שתה יותר מדי מי שפיר. יש לו סדר קבוע פחות או יותר שבו הוא ישן וער. רק שתדעי שהוא שומע ומאוד יכול להיות שהוא כבר מזהה את קולך.  

בדיקות מומלצות

  • בדיקת העמסת סוכר- מבוצעת בין שבועות 24-28
  • בדיקות שתן ודם – נהוג לבצע את הבדיקות האלה ביחד עם בדיקת העמסת הסוכר.

מה לעשות השבוע?

  • אם זה ההיריון הראשון שלך, מומלץ מאוד להשתתף בקורס הכנה ללידה
  • בעקבות העלייה במשקל הצפויה, השתדלי להקפיד על תזונה בריאה
כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
pregnancy-bag

תיק לחדר לידה, מה צריך לקחת לחדר הלידה – המדריך המלא

gili
מרץ 8, 2017
0
עוד רגע זה קורה וכדאי להכין כבר את התיק.אז מה באמת את צריכה לקחת איתך לחדר הלידה? כאן תוכלי לקבל הסבר מפורט על תיק הלידה שלך וציוד לתינוק שיחזור איתך הביתה בקרוב. המפגש המרגש ביותר בחייך הולך להגיע, החיבוק הראשון והנשיקה הראשונה כבר באוויר. למפגש מהסוג הזה לא תוכלי שלא להתכונן כראוי.
טען כתבות נוספות
שינוי גודל גופנים