חודש 7: שבוע 28 להריון – כבר התחלת ללכת כמו ברווז?

שבועות הריון

חודש 7: שבוע 28 להריון – כבר התחלת ללכת כמו ברווז?

אי אפשר להימנע מזה, השינויים בגופך והעלייה במשקל גורמים לך להיות לא יציבה וזה משפיע על ההליכה שלך, דבר הגורם לך להראות מרחוק כמו ברווז אנושי. עכשיו באמת, למה את הולכת ככה? האגן שלך מוטה טיפה קדימה בגלל שהבטן שלך בולטת מטה, בנוסף, העמוד שדרה שלך כבר לא זקוף ומרכז הכובד שלך עובר קדימה. בכל מקרה, אמצי באהבה את מצבך החדש, הכל חלק מההיריון.

מה קורה לגופך?

בהמשך להליכת הברווז, ייתכן ותתחילי (אם עוד לא התחלת כבר) להרגיש כאבי גב, נעלי נעליים נוחות ושטוחות אשר יחזיקו את הרגל שלך יציבה. זה יכול לעזור משמעותית לכאבי הגב. כבר קרה לך שבאמצע הלילה נתפסו לך השרירים בשוקיים או בכף הרגל? אם עוד לא, לא חייב שיקרה אבל יש סיכוי גדול שכן. תופעה זו מתרחשת בעיקר בלילה כיוון שהגוף במנוחה והרגליים לא בתנועה, גם קפאין יכול להחמיר את התופעה ולכן אם זה קורה לך, הפחיתי בצריכת הקפאין.

אם חשבת על נסיעה לחו"ל, במידה והכל תקין אז זה עדיין אפשרי (כמובן במידה והרופא מאשר לך). בכל מקרה אין לך עוד הרבה זמן שבו תוכלי לטוס אז אם חשבת על זה, נצלי את השבועות האחרונים שבהם מותר לך לטוס.

מה קורה לעובר?

משקלו של עוברך מגיע השבוע לאזור ה-1-1.200 קילוגרמים ואורכו בערך 35 ס"מ. כעת מתפתחת אצלו שכבה של שומן שחשובה מכיוון שהיא תגן עליו לאחר הלידה. אם יש לך בן, השבוע יסתיים תהליך ירידתם של האשכים לכיס האשכים. הריסים ממשיכים לגדול והמוח עדיין מתפתח. השבוע הוא מפתח מיומנות נוספת – המצמוץ. בשלב זה ייתכן והוא כבר התמקם עם ראשו מטה לכיון האגן אך גם אם לא זה בסדר, יש לו עוד זמן לעשות זאת.

בדיקות מומלצות

חיסון נגד שעלת- בין שבועות 27-36

מה לעשות השבוע?

  • מומלץ להשתתף בקורס הכנה ללידה
  • חפשי נעליים נוחות שיעזרו להפחית את כאבי הגב עד סוף ההריון
כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
Image by thevelvetbird from Flickr

דימום בהריון, יש סיבה לדאגה?

ליהי אברמוביץ
מרץ 29, 2017
0
דימום בחודשי הריון הראשונים היא תופעה נפוצה שלעתים מעידה על בעיה בהתפתחות ההריון ולעתים אין לה כל השלכות ואין צורך לדאגה. מה הן הבדיקות שיש לערוך בכדי להבין מהו מקור הדימום?
pregnant

מתלבטת איך ללדת? המדריך המלא

ליהי אברמוביץ
מרץ 9, 2017
2
שואלות כיצד ללדת, אך זו לא תמיד ההחלטה שלהן כיצד הלידה תתבצע. בהרבה מהמקרים הנסיבות יוצרות את המציאות. כנסו ותקבלו את כל התשובות
טען כתבות נוספות
שינוי גודל גופנים