חודש 8: שבוע 33 להריון – לא להתייאש! הסוף הטוב מתקרב

שבועות הריון

חודש 8: שבוע 33 להריון – לא להתייאש! הסוף הטוב מתקרב

התאריך המשוער מתקרב, הרוב מאחורייך, ממש עוד קצת ואז תיפגשו והכל יהיה מאחוריכם, את תגלי את האמהות והוא יכיר את העולם שמחוץ לרחם.

מה קורה לגופך?

בעקבות עליית נפח הדם בגופך והתרחבות כלי הדם, את עשויה להרגיש נימול ועקצוץ באצבעות ובכפות ידייך. נסי להזיז מדי פעם את כפות הידיים ולשחרר אותן. בנוסף, ייתכן שלאחר ישיבה ממושכת יירדמו לך הרגליים וייקח לך כמה דקות עד שתוכלי לדרוך עליהם שוב, כל זה כתוצאה מלחץ של כלי הדם על העצבים. התכווצויות לא סדירות של הרחם תקינות בשלב זה, זה בהחלט הזמן לחשוב על הלידה ואם את מעוניינת במשככי כאבים, איזה יש ומה ההשלכות שלהם. יחסי מין בשלב זה של ההיריון מותרים ללא חשש (אלא אם הרופא מנע את קיומם), אין סיבה לדאגה או לעצור את קיום היחסים.

אין ספק שמחשבות וחששות עולות בראשך ללא הפסקה, אל תתעלמי מהן, קראי ולמדי מה שאת יכולה לקראת הלידה, אל תשכחי שידע זה כוח!

מה קורה לעובר?

משקלו של העובר בשלב זה נע בין 1.800 ק"ג ל- 2 ק"ג ואורכו מכף רגל ועד הראש הוא בערך 42 ס"מ. שכבת השומן שמגנה על עורו ממשיכה להתפתח (כדי לעזור לו לווסת את טמפרטורת גופו לאחר הלידה). הריאות לקראת סיום ההתפתחות שלהן ולקראת שבוע 34 יורד משמעותית הסיכון למצוקה נשימתית בעקבות לידה מוקדמת.

במהלך השבועות האחרונים, רוב עצמותיו התקשו חוץ מעצמות הגולגולת שלו אשר לא מחוברות בכדי לאפשר לראשו גמישות בעת היציאה מתעלת הלידה. עצמות הגולגולת יתחברו ויסגרו לאחר הלידה, עד גיל שנה וחצי. גופו כבר אמור להיות ממוקם ב"תנוחת ראש" שבה הוא יהיה גם בלידה. במקרה שהעובר עוד לא התהפך, אין סיבה לדאגה, תני לו זמן עד שבוע 36 ואם הוא עדיין עוד לא התהפך, גשי לרופא להחליט על המשך טיפול. בינתיים ברחם, כמות המי שפיר מגיעים לכמות המקסימלית שלהם.

בדיקות מומלצות

  • חיסון נגד שעלת
  • הערכת משקל של העובר
  • מעקב רופא/ אחות הריון

מה לעשות השבוע?

  • המשיכי לעקוב אחר תנועות העובר
  • הקפידי על שתיית מים ולנוח ככל האפשר
כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
early-pregnancy-signs-2160×1200

שבוע הראשון של ההריון – כל מה שצריך לדעת

ליהי אברמוביץ
פברואר 17, 2017
0
עבור רוב הנשים, במיוחד עבור אלה שאינן מתכננות הריון, השבוע הראשון ואפילו השני יכולים לעבור ללא כל ידיעה.אצל הרבה נשים המחזור אינו סדיר ולכן אינן יודעות שהמחזור שלהן מתעכב בגלל ההריון.
Image by thevelvetbird from Flickr

דימום בהריון, יש סיבה לדאגה?

ליהי אברמוביץ
מרץ 29, 2017
0
דימום בחודשי הריון הראשונים היא תופעה נפוצה שלעתים מעידה על בעיה בהתפתחות ההריון ולעתים אין לה כל השלכות ואין צורך לדאגה. מה הן הבדיקות שיש לערוך בכדי להבין מהו מקור הדימום?
טען כתבות נוספות
שינוי גודל גופנים