חודש 8: שבוע 33 להריון – לא להתייאש! הסוף הטוב מתקרב

שבועות הריון

חודש 8: שבוע 33 להריון – לא להתייאש! הסוף הטוב מתקרב

התאריך המשוער מתקרב, הרוב מאחורייך, ממש עוד קצת ואז תיפגשו והכל יהיה מאחוריכם, את תגלי את האמהות והוא יכיר את העולם שמחוץ לרחם.

מה קורה לגופך?

בעקבות עליית נפח הדם בגופך והתרחבות כלי הדם, את עשויה להרגיש נימול ועקצוץ באצבעות ובכפות ידייך. נסי להזיז מדי פעם את כפות הידיים ולשחרר אותן. בנוסף, ייתכן שלאחר ישיבה ממושכת יירדמו לך הרגליים וייקח לך כמה דקות עד שתוכלי לדרוך עליהם שוב, כל זה כתוצאה מלחץ של כלי הדם על העצבים. התכווצויות לא סדירות של הרחם תקינות בשלב זה, זה בהחלט הזמן לחשוב על הלידה ואם את מעוניינת במשככי כאבים, איזה יש ומה ההשלכות שלהם. יחסי מין בשלב זה של ההיריון מותרים ללא חשש (אלא אם הרופא מנע את קיומם), אין סיבה לדאגה או לעצור את קיום היחסים.

אין ספק שמחשבות וחששות עולות בראשך ללא הפסקה, אל תתעלמי מהן, קראי ולמדי מה שאת יכולה לקראת הלידה, אל תשכחי שידע זה כוח!

מה קורה לעובר?

משקלו של העובר בשלב זה נע בין 1.800 ק"ג ל- 2 ק"ג ואורכו מכף רגל ועד הראש הוא בערך 42 ס"מ. שכבת השומן שמגנה על עורו ממשיכה להתפתח (כדי לעזור לו לווסת את טמפרטורת גופו לאחר הלידה). הריאות לקראת סיום ההתפתחות שלהן ולקראת שבוע 34 יורד משמעותית הסיכון למצוקה נשימתית בעקבות לידה מוקדמת.

במהלך השבועות האחרונים, רוב עצמותיו התקשו חוץ מעצמות הגולגולת שלו אשר לא מחוברות בכדי לאפשר לראשו גמישות בעת היציאה מתעלת הלידה. עצמות הגולגולת יתחברו ויסגרו לאחר הלידה, עד גיל שנה וחצי. גופו כבר אמור להיות ממוקם ב"תנוחת ראש" שבה הוא יהיה גם בלידה. במקרה שהעובר עוד לא התהפך, אין סיבה לדאגה, תני לו זמן עד שבוע 36 ואם הוא עדיין עוד לא התהפך, גשי לרופא להחליט על המשך טיפול. בינתיים ברחם, כמות המי שפיר מגיעים לכמות המקסימלית שלהם.

בדיקות מומלצות

  • חיסון נגד שעלת
  • הערכת משקל של העובר
  • מעקב רופא/ אחות הריון

מה לעשות השבוע?

  • המשיכי לעקוב אחר תנועות העובר
  • הקפידי על שתיית מים ולנוח ככל האפשר
כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
pregnancy-bag

תיק לחדר לידה, מה צריך לקחת לחדר הלידה – המדריך המלא

gili
מרץ 8, 2017
0
עוד רגע זה קורה וכדאי להכין כבר את התיק.אז מה באמת את צריכה לקחת איתך לחדר הלידה? כאן תוכלי לקבל הסבר מפורט על תיק הלידה שלך וציוד לתינוק שיחזור איתך הביתה בקרוב. המפגש המרגש ביותר בחייך הולך להגיע, החיבוק הראשון והנשיקה הראשונה כבר באוויר. למפגש מהסוג הזה לא תוכלי שלא להתכונן כראוי.
pregnant

מתלבטת איך ללדת? המדריך המלא

ליהי אברמוביץ
מרץ 9, 2017
2
שואלות כיצד ללדת, אך זו לא תמיד ההחלטה שלהן כיצד הלידה תתבצע. בהרבה מהמקרים הנסיבות יוצרות את המציאות. כנסו ותקבלו את כל התשובות
early-pregnancy-signs-2160×1200

שבוע הראשון של ההריון – כל מה שצריך לדעת

ליהי אברמוביץ
פברואר 17, 2017
0
עבור רוב הנשים, במיוחד עבור אלה שאינן מתכננות הריון, השבוע הראשון ואפילו השני יכולים לעבור ללא כל ידיעה.אצל הרבה נשים המחזור אינו סדיר ולכן אינן יודעות שהמחזור שלהן מתעכב בגלל ההריון.
טען כתבות נוספות
שינוי גודל גופנים