חודש 8: שבוע 34 להריון – קשה לישון אבל הכרחי

שבועות הריון

חודש 8: שבוע 34 להריון – קשה לישון אבל הכרחי

עייפות זה מה שאת מרגישה רוב הזמן, חשוב שתשתדלי בכל זאת למצוא את הזמן והמקום לנוח ולישון, את צריכה את זה.

מה קורה לגופך?

כמו שכבר רשמנו, קושי לישון מאפיין את שלב זה של ההיריון. קיימות סיבות רבות שיכולות להשפיע על הקושי להצליח לישון כמו שצריך, חלק מהן: צרבת, בחילות, הרדמות של הרגליים, כאבי גב, התכווצויות של הרחם, פיפי כל שעה, מחשבות על הסידורים שיש לעשות, חששות ופחדים מהלידה, האימהות ועוד… למרות כל זה חשוב שתנסי למצוא את הזמן להשלים שעות שינה. בנושא הפיפי, נסי לשתות פחות לקראת הערב. לצרבות את יכולה לנסות לאכול שקדים (לא קלויים) או לקחת בהנחיית הרופא כדור שיעזור. כדי למצוא תנוחה נוחה, נסי להניח כרית בין רגלייך ולשכב על צד שמאל (תנוחה שמאפשרת לחמצן להגיע בצורה טובה יותר לעובר), אולי להרים רגליים על גבי מספר כריות, רק שיהיה לך נוח.

את עשויה לחוות גרד באזורים מסוימים בגופך, זו תופעה מוכרת ושכיחה שעלולה לגרום לפצעונים, בכל מקרה עדיף שתוודאי עם הרופא שאכן מדובר בזה ולא בתופעה אחרת הדורשת טיפול.

מה קורה לעובר?

קצב הגדילה של עוברך עדיין גדול, השבוע משקלו נע בין 2-.2.2 ק"ג (הוא כבר ממש תינוקי מתוקי). מערכת העצבים ומוחו עדיין מתפתחים אך הריאות כבר מפותחות לגמרי. השכבה השומנית שמגנה על עורו של עוברך (Vernix) ותעזור לעוברך לשמור על טמפרטורת גופו לאחר הלידה, ממשיכה להתפתח ולהתעבות.

השיער שהיה על עור גופו נושר אך ייתכן שתראי שאריות ממנו לאחר הלידה על גופו של התינוק (לא לדאוג, גם זה ינשור עם הזמן). אחוז גדול מאוד מהתינוקות שנולדים בשבוע זה לא יסבלו מבעיות בעקבות לידה מוקדמת ויתפקדו מחוץ לרחם (אך ממתינה להם שהות בפגייה). זו עובדה מנחמת אך עדיין עדיף שהוא ייהנה עוד קצת ממה שנשאר משהותו ברחם.

בדיקות מומלצות

  • חיסון נגד שעלת
  • הערכת משקל של העובר

מה לעשות השבוע?

  • המשיכי לעקוב אחר תנועות העובר
  • קניות ראשוניות לבית ולתינוק
  • השתדלי לנוח ולישון
כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
pregnancy-bag

תיק לחדר לידה, מה צריך לקחת לחדר הלידה – המדריך המלא

gili
מרץ 8, 2017
0
עוד רגע זה קורה וכדאי להכין כבר את התיק.אז מה באמת את צריכה לקחת איתך לחדר הלידה? כאן תוכלי לקבל הסבר מפורט על תיק הלידה שלך וציוד לתינוק שיחזור איתך הביתה בקרוב. המפגש המרגש ביותר בחייך הולך להגיע, החיבוק הראשון והנשיקה הראשונה כבר באוויר. למפגש מהסוג הזה לא תוכלי שלא להתכונן כראוי.
early-pregnancy-signs-2160×1200

שבוע הראשון של ההריון – כל מה שצריך לדעת

ליהי אברמוביץ
פברואר 17, 2017
0
עבור רוב הנשים, במיוחד עבור אלה שאינן מתכננות הריון, השבוע הראשון ואפילו השני יכולים לעבור ללא כל ידיעה.אצל הרבה נשים המחזור אינו סדיר ולכן אינן יודעות שהמחזור שלהן מתעכב בגלל ההריון.
pregnant

מתלבטת איך ללדת? המדריך המלא

ליהי אברמוביץ
מרץ 9, 2017
2
שואלות כיצד ללדת, אך זו לא תמיד ההחלטה שלהן כיצד הלידה תתבצע. בהרבה מהמקרים הנסיבות יוצרות את המציאות. כנסו ותקבלו את כל התשובות
טען כתבות נוספות
שינוי גודל גופנים