חודש 9: שבוע 37 להריון – זהו, כעת את יכולה ללדת ורשמית, הכל תקין!

שבועות הריון

חודש 9: שבוע 37 להריון – זהו, כעת את יכולה ללדת ורשמית, הכל תקין!

לידה אשר מתרחשת בין שבועות 37 ל-42 נחשבת ללידה תקינה, דבר האומר שמעתה עוברך יכול לשרוד בצורה תקינה לחלוטין מחוץ לרחם. אז יאללה הוא מוזמן 🙂

מה קורה לגופך?

יכול להיות שהבטן שלך כבר מתחילה לרדת וזה אומר שהריצות לשירותים הפכו לתכופות יותר. בשלב זה את יכולה לפגוש את הפקק הרירי- זה בעצם הפקק שסוגר את הפתח של צוואר הרחם שיצא. אם תראי על התחתונים הפרשה צמיגית (ממש כמו החלבון של הביצה) שקופה או טיפה חומה, או הפרשות אשר מוכתמות בדם תדעי שזה הפקק הרירי. הוא בדרך כלל מבשר שהלידה קרובה מאוד. כמובן שחשוב לציין שאם את רואה הכתמות עם דם בצבע אדום בוהק (דם טרי) פני מיד למיון נשים כי זה יכול לסמן על מצב של היפרדות השלייה מדפנות הרחם.

אם את מרגישה התכווצויות ברחם (מזכירות במעט כאבי מחזור) שבאות והולכות ולא סדירות אז כנראה שמדובר בצירים מדומים הנקראים בריקסטון איקס המכינים את גופך ללידה. כמובן שאם הם סדירים וחזקים פני למעקב. נסי לנצל את הזמן שנותר לסידורים שנשארו פתוחים, לקרוא קצת ולהכיר את נושא ההנקה ואת הימים הראשונים של אחרי הלידה.

מה קורה לעובר?

בעיקרון, העובר שלך השבוע מסיים רשמית את ההתפתחות אותה הוא צריך כדי לתפקד מחוץ לרחם. מעכשיו ההתפתחות תהיה רק במשקל שלו. הקואורדינציה שלו כבר חזקה ולמעשה הוא יכול להחזיק ולאחוז באמצעות ידיו הפיצפונות. הוא שוקל בסביבות ה- 3 ק"ג ואורכו 48 סנטימטרים פחות או יותר (הנתונים הללו משתנים מהריון אחד לאחר). אומנם עוברך עדיין נושם באמצעות חבל הטבור אך הוא ללא ספק מתאמן על נשימות בתוך הרחם.

בדיקות מומלצות

בשליש הזה הבדיקות די קבועות והן נועדו לשלול מקרה של התפתחות רעלת הריון. הבדיקות הן בדיקת שתן (חלבון בשתן) לחץ דם ושקילה.

מה לעשות השבוע?

  • שימי לב לתנועות העובר, אומנם צפוף לקטנצ'יק אז הוא זז פחות אבל חשוב מתמיד לעקוב אחרי תנועותיו. במקרה של חוסר תנועות או ירידה בתנועות פני למוקד רפואי לוודא שהכל תקין.
  • שמרי על תנועתיות, נסי לפנות זמן להליכות או סתם סיבוב עם הבעל או חברה.
  • וודאי שאת מוכנה מבחינת הציוד לך ולתינוק ללידה ולאחרי.
  • אם עוד לא ארגנת, ארגני את התיק שלך לחדר לידה.
  • אם עוד לא חשבתם על שם, זה הזמן להתחיל: שמות לבנים שמות לבנות
כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
pregnant

מתלבטת איך ללדת? המדריך המלא

ליהי אברמוביץ
מרץ 9, 2017
2
שואלות כיצד ללדת, אך זו לא תמיד ההחלטה שלהן כיצד הלידה תתבצע. בהרבה מהמקרים הנסיבות יוצרות את המציאות. כנסו ותקבלו את כל התשובות
Image by thevelvetbird from Flickr

דימום בהריון, יש סיבה לדאגה?

ליהי אברמוביץ
מרץ 29, 2017
0
דימום בחודשי הריון הראשונים היא תופעה נפוצה שלעתים מעידה על בעיה בהתפתחות ההריון ולעתים אין לה כל השלכות ואין צורך לדאגה. מה הן הבדיקות שיש לערוך בכדי להבין מהו מקור הדימום?
pregnancy-bag

תיק לחדר לידה, מה צריך לקחת לחדר הלידה – המדריך המלא

gili
מרץ 8, 2017
0
עוד רגע זה קורה וכדאי להכין כבר את התיק.אז מה באמת את צריכה לקחת איתך לחדר הלידה? כאן תוכלי לקבל הסבר מפורט על תיק הלידה שלך וציוד לתינוק שיחזור איתך הביתה בקרוב. המפגש המרגש ביותר בחייך הולך להגיע, החיבוק הראשון והנשיקה הראשונה כבר באוויר. למפגש מהסוג הזה לא תוכלי שלא להתכונן כראוי.
early-pregnancy-signs-2160×1200

שבוע הראשון של ההריון – כל מה שצריך לדעת

ליהי אברמוביץ
פברואר 17, 2017
0
עבור רוב הנשים, במיוחד עבור אלה שאינן מתכננות הריון, השבוע הראשון ואפילו השני יכולים לעבור ללא כל ידיעה.אצל הרבה נשים המחזור אינו סדיר ולכן אינן יודעות שהמחזור שלהן מתעכב בגלל ההריון.
טען כתבות נוספות..
שינוי גודל גופנים