מחשבון הריון

לחישוב תאריך הילדה הקליקי כאן

עוד כותרות מובילות

נושאים מעניינים

חודש 9: שבוע 37 להריון – זהו, כעת את יכולה ללדת ורשמית, הכל תקין!

לידה אשר מתרחשת בין שבועות 37 ל-42 נחשבת ללידה תקינה, דבר האומר שמעתה עוברך יכול לשרוד בצורה תקינה לחלוטין מחוץ לרחם. אז יאללה הוא מוזמן ? יכול להיות שהבטן שלך כבר מתחילה לרדת וזה אומר שהריצות לשירותים הפכו לתכופות יותר. בשלב זה את יכולה לפגוש את הפקק הרירי
שבוע 37

לידה אשר מתרחשת בין שבועות 37 ל-42 נחשבת ללידה תקינה, דבר האומר שמעתה עוברך יכול לשרוד בצורה תקינה לחלוטין מחוץ לרחם. אז יאללה הוא מוזמן 🙂

מה קורה לגופך?

יכול להיות שהבטן שלך כבר מתחילה לרדת וזה אומר שהריצות לשירותים הפכו לתכופות יותר. בשלב זה את יכולה לפגוש את הפקק הרירי- זה בעצם הפקק שסוגר את הפתח של צוואר הרחם שיצא. אם תראי על התחתונים הפרשה צמיגית (ממש כמו החלבון של הביצה) שקופה או טיפה חומה, או הפרשות אשר מוכתמות בדם תדעי שזה הפקק הרירי. הוא בדרך כלל מבשר שהלידה קרובה מאוד. כמובן שחשוב לציין שאם את רואה הכתמות עם דם בצבע אדום בוהק (דם טרי) פני מיד למיון נשים כי זה יכול לסמן על מצב של היפרדות השלייה מדפנות הרחם.

אם את מרגישה התכווצויות ברחם (מזכירות במעט כאבי מחזור) שבאות והולכות ולא סדירות אז כנראה שמדובר בצירים מדומים הנקראים בריקסטון איקס המכינים את גופך ללידה. כמובן שאם הם סדירים וחזקים פני למעקב. נסי לנצל את הזמן שנותר לסידורים שנשארו פתוחים, לקרוא קצת ולהכיר את נושא ההנקה ואת הימים הראשונים של אחרי הלידה.

מה קורה לעובר?

בעיקרון, העובר שלך השבוע מסיים רשמית את ההתפתחות אותה הוא צריך כדי לתפקד מחוץ לרחם. מעכשיו ההתפתחות תהיה רק במשקל שלו. הקואורדינציה שלו כבר חזקה ולמעשה הוא יכול להחזיק ולאחוז באמצעות ידיו הפיצפונות. הוא שוקל בסביבות ה- 3 ק"ג ואורכו 48 סנטימטרים פחות או יותר (הנתונים הללו משתנים מהריון אחד לאחר). אומנם עוברך עדיין נושם באמצעות חבל הטבור אך הוא ללא ספק מתאמן על נשימות בתוך הרחם.

בדיקות מומלצות

בשליש הזה הבדיקות די קבועות והן נועדו לשלול מקרה של התפתחות רעלת הריון. הבדיקות הן בדיקת שתן (חלבון בשתן) לחץ דם ושקילה.

מה לעשות השבוע?

  • שימי לב לתנועות העובר, אומנם צפוף לקטנצ'יק אז הוא זז פחות אבל חשוב מתמיד לעקוב אחרי תנועותיו. במקרה של חוסר תנועות או ירידה בתנועות פני למוקד רפואי לוודא שהכל תקין.
  • שמרי על תנועתיות, נסי לפנות זמן להליכות או סתם סיבוב עם הבעל או חברה.
  • וודאי שאת מוכנה מבחינת הציוד לך ולתינוק ללידה ולאחרי.
  • אם עוד לא ארגנת, ארגני את התיק שלך לחדר לידה.
  • אם עוד לא חשבתם על שם, זה הזמן להתחיל: שמות לבנים שמות לבנות

 

מחשבון הריון - חישוב תאריך לידה משוער

הזיני את תאריך הוסת האחרון או שבוע הריון בו את נמצאת  ומחשבון ההריון שלנו ייתן לך תאריך לידה משוער ועוד דברים שצפויים בחודשים הבאים

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך​

הרגלי שינה של תינוקות

יש תינוקות הצריכים לישון יותר מאחרים ויש שפחות. זה לא אומר שום דבר שלילי על מצב בריאותו של התינוק/ת/..

יחסי אמון עם הילדים שלך

איך ליצור יחסי אמון עם הילדים שלך?

יחסי אמון הם דבר יקר ערך. כולנו רוצים שהילדים שלנו ירגישו בנוח לפנות אלינו כשקשה להם, לשתף אותנו במה שעובר עליהם. שירגישו בטוחים ושלא יצטרכו להסתיר אף חלק.