עוד כותרות מובילות

נושאים מעניינים

אל תהיו ההורים האלה

מכירים את ההורים האלה שכל הזמן משוויצים כמה חכמים ומוכשרים הילדים שלהם? . או את אלה שמדברים על הזמן על כמה הם הורים משקיענים? (בדרך כלל אלה אותם ההורים).
הורים משקיענים

תוכן עניינים

העניין בהורות הוא לא תחרות עם הורים אחרים. העניין בהורות הוא … (אתם לא תאמינו!) גידול וחינוך הילדים שלכם בצורה הכי טובה שאתם יכולים, ללא שום קשר לביצועים וההצלחות של ההורים האחרים והילדים שלהם… המדד להצלחה שלכם בתור הורים הוא בכלל לא מדד ביחס להורים אחרים.

מאת: אנה ריאבצב

מכירים את ההורים האלה שכל הזמן משוויצים כמה חכמים ומוכשרים הילדים שלהם? (ועושים את זה במיוחד מול הורים אחרים לילדים באותו גיל). או את אלה שמדברים על הזמן על כמה הם הורים משקיענים? (בדרך כלל אלה אותם ההורים).

אם אתם ההורים האלה, תקשיבו, אני באמת מצטערת להגיד לכם, בבקשה אל תיעלבו, אני אגיד את זה בצורה הכי עדינה שאני יכולה: לאף אחד לא אכפת! אף אחד לא רוצה לדעת כמה חכמים הילדים שלכם, או כמה אתם הורים מדהימים. באמת אבל… אף אחד.

בואו נגיד שאתם באים לאמא אחרת של חבר מהגן של ילדכם, בואו נקרא לה אנה (שם בדוי).

ואתם אומרים לה: "תקשיבי, הילדה שלנו מדהימה כזו! עוד לא בת שלוש, וכבר יודעת לקרוא! לילד שלך היה יום הולדת שלוש בשבוע שעבר, לא? הוא כבר יודע לקרוא? "

מה שאתם חושבים שאנה חושבת כאשר אתם מספרים לה את העובדה הכה חיונית להמשך חייה, זה:

"וואו! מדהים! הילדה שלהם גאון! הלוואי שהילד שלי יהיה בדיוק כמוה!"

מה שאנה באמת חושבת הוא: "אני מרחמת על הילדה הזאת, כי כנראה היא תגדל להיות יצור תחרותי ומעצבן בדיוק כמו ההורים שלה…"

יש הורים מבולבלים שחושבים שההורות היא תחרות של למי יש את הילדים הכי חכמים, למי יש את הבית הכי נקי, למי יש את הארוחות הכי בריאות, או למי יש את הבגדים הכי יפים.

אז את אומרת לי עכשיו שהילד שלך אוכל את כל הירקות, והקטניות, וכמובן צורך רק חלבונים בריאים, ואף פעם לא אוכל חטיפים!

או לחילופין, את משתפת אותי (ואת כל מי שנמצא בפייסוש ובאינסטוש ובטוויטר וביו טיוב) בתמונות ממסיבת יום ההולדת של הילד שלך, שהעמדת לתפארת מדינת ישראל. מסיבה לילד בן 4 ממותגת ומפוארת ברמה שלא תבייש חתונה של בתו האהובה של סוחר סמים מקולומביה.

חכי רגע… דקה… אני כבר מתחילה למחוא לך כפיים, והמשאית של המדליות כבר בדרך אליך!

אז זהו שלא…

חבר'ה, אתם קצת מפספסים את כל העניין…

הנה רעיון מטורף לגמרי שאני רוצה לחלוק איתכם:

העניין בהורות הוא לא תחרות עם הורים אחרים. העניין בהורות הוא … (אתם לא תאמינו!) גידול וחינוך הילדים שלכם בצורה הכי טובה שאתם יכולים, ללא שום קשר לביצועים וההצלחות של ההורים האחרים והילדים שלהם… המדד להצלחה שלכם בתור הורים הוא בכלל לא מדד ביחס להורים אחרים.

מְזַעזֵעַ! אני יודעת!

היחידים שצריכים לדעת כמה הורים טובים אתם הם הילדים שלכם.

והיחידים שבאמת צריכים לדעת אילו ילדים נהדרים יש לכם הם… (תנו לי לראות אם אתם מנחשים את זה) הילדים שלכם! ספרו את זה להם. זה יביא הרבה יותר תועלת מאשר לספר את זה לאנשים שאין להם שום עניין לשמוע את זה.

ואולי רק אולי אם תהיו פחות מרוכזים בתחרות עם הורים אחרים, ובלהשוויץ כל כך הרבה, אתם יכולים לכוון את כל האנרגיות האלה כדי להיות הורים אפילו עוד יותר מדהימים ממה שאתם כבר. ואולי גם להנות בדרך מההורות, במקום להיות טרודים כל הזמן במי הורה יותר טוב ממי…

תחשבו על זה…

אם אהבתם, אתם מוזמנים לעקוב אחריי בעמוד הפייסבוק וערוץ היו טיוב שלי.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך​

בעיות פוריות

בעיות פוריות – כל מה שרצית לדעת על פוריות

מה הגורמים העיקריים לבעיות פוריות בקרב גברים ונשים? זוגות רבים ברחבי העולם סובלים מבעיות שונות המונעות מהם להביא ילדים לעולם. למרות שהסטיגמה הרווחת היא כי הבעיה נובעת בדרך כלל מהאישה, מחקרים מראים לנו שבעיות פוריות קיימות שווה בשווה בין גברים ונשים. בעשרים אחוז מהמקרים, שני בני הזוג סובלים מבעיות המונעות מהם להיכנס להריון.

מדבקות שם

איך להתכונן לשנת הלימודים הבאה?

היום הראשון לשנת הלימודים הוא תמיד יום מרגש מאוד להורים ולילדים כאחד. זה לא ממש משנה אם הילד שלנו עולה לכיתה ב' או לכיתה יב' כהורים יש לנו אחריות להכין אותו כמו שצריך לתחילת שנת הלימודים.

התמודדות ילדים קטנים עם אובדן

אובדן של אדם אהוב ומוכר או של חיית מחמד, הוא תמיד דבר כואב ולא משנה מה הגיל שלכם. לילדים קטנים אשר טרם גיבשו את האישיות וכלים להתמודד, אובדן יכול להפוך לטראומה שתשנה את מסלול חייו. מה אנחנו יכולים לעשות כדי לעזור לילד להתמודד עם אובדן?