עוד כותרות מובילות

נושאים מעניינים

בחירת מין הילוד – אפשרי? ,מוסרי? כל התשובות כאן

ישנן מספר תאוריות ברמה מדעית כזו או אחרת, בנושא היכולת שלנו לבחור את מין העובר. ראוי לציין שמבחינה רפואית ומוסרית הן שנויות במחלוקת. בסיסן של תיאוריות אלו הוא שהזירעונים הזכריים מהירים יותר אך עמידים פחות לעומת הזירעונים ממין נקבה ומתוך התיאוריות הללו צמחו מספר גורמים אשר יכולים להשפיע על מין העובר

תוכן עניינים

לא הוכח שאכן יש הפרדה טובה בין זרעוני זכר לזרעוני נקבה. הזרעונים מונחים בראש עמודה של פרוטאין נוזלי שצמיגותו גבוהה, עמודת חלבון הנתונה בצינור שבקצהו התחתון ברז. הטענה היא שהזרעונים המכילים כרומוזום Y שהם מהירים יותר ומקדימים להגיע לתחתית העמודה.

ישנן מספר תאוריות ברמה מדעית כזו או אחרת, בנושא היכולת שלנו לבחור את מין העובר. ראוי לציין שמבחינה רפואית ומוסרית הן שנויות במחלוקת. בסיסן של תיאוריות אלו הוא שהזירעונים הזכריים מהירים יותר אך עמידים פחות לעומת הזירעונים ממין נקבה ומתוך התיאוריות הללו צמחו מספר גורמים אשר יכולים להשפיע על מין העובר:

זמן קיום יחסי מין:

סיכויים לבן זכר – מאחר והזירעונים הזכריים הם מהירים אך אינם עמידים לאורך זמן, ובכדי לדאוג שהזירעונים יגיעו לביצית כמה שיותר מהר ויפרו אותה,  מומלץ לקיים יחסי מין ממש בזמן הביוץ או יום יומיים לפני.
סיכויים לבת – מומלץ לקיים יחסי מין, רחוק ככל הניתן מהימים שאת מבייצת, על מנת שהתאים הזכריים ברובם לא ישרדו את זמן "ההמתנה" לביצית וכך יהיה יותר סיכוי שהביצית תופרה ע"י זירעון הנושא מטען גנטי לבת.

השפעת התזונה על מין התינוק:

במחקרים רבים, הוכח שתזונה מסוימת, מסייעת להגביר את הסיכויים לקביעת מין ילוד – זכר או נקבה. הצלחת התזונה הגיעה לפי מחקרים שונים לכ- 70%. להשגת תוצאות מרביות האישה צריכה להתחיל בדיאטה לפחות חודש לפני כניסתה להריון. כדי לשפר את הסיכוי ללידת בן נמנעים לחלוטין ממוצרי חלב. כדאי לאכול פטרוזיליה, בשר, בננות, תמרים, תפוחי אדמה וכל דבר מלוח. אם רוצים להוליד בת, נמנעים לחלוטין ממוצרים מלוחים ואוכלים הרבה מוצרי חלב.

שיטות מעבדה:

שיטת הפרדת תאי הזרע: הפרדת זרעונים על סמך מהירותם, שיטה זאת שנויה מאוד במחלוקת מוסרית ורפואית. היתרונות של שיטה זו שהיא יחסית פשוטה לביצוע לא מסוכנת ונותנת אחוזי הריונות 70%-80%%.

שיטת אריקסון : הפרדת זירעונים על סמך מהירות, שיטה זו משפרת את הסיכויים ל 70%-80% הצלחה, אך גם היא כמו הקודמת שנויה מאוד במחלוקת מוסרית ורפואית – לא הוכח שאכן יש הפרדה טובה בין זרעוני זכר לזרעוני נקבה. הזירעונים מונחים בראש עמודה של פרוטאין נוזלי שצמיגותו גבוהה, עמודת חלבון הנתונה בצינור שבקצהו התחתון ברז. הטענה היא שהזירעונים המכילים כרומוזום Y שהם מהירים יותר ומקדימים להגיע לתחתית העמודה.
רצוי מאוד לוודא את האיכות המקצועית של הצוות הרפואי במעבדה ואת המוניטין המקצועי שלה לפני שמבצעים כל הליך.

ואחרי שהתהליך עבר בהצלחה, אתם מוזמנים לבדוק את שבועות ההריון שלנו, בו תכלו לקבל אינפורמציה רבה אודות הליך ההריון שלך.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך​

לתת להם כבר עכשיו את המפתח אל האושר

מה שאני עושה עם הילדים שלי, זה ללמד אותם לראות את הדברים הקטנים האלה. אני מנסה להרגיל אותם לצורת המחשבה הזו כבר מהילדות, כדי שבמהלך החיים זה יבוא להם בקלות. והם יגדלו להיות אנשים מאושרים.

שימור דם טבורי – מה זה בכלל?

אחת ההחלטות המשמעותיות שעל ההורים לקבל טרם הלידה קשורה לדם הטבורי. האם לתרום לבנק ציבורי, לשמור בבנק פרטי או להשמיד את הדם הטבורי?

שלום כיתה א'

מוכנות לכיתה א

אנחנו מנסים לגדל דור שהכל ילך לו "חלק" יותר. לפני לידה של אח או אחות אנחנו קוראים איך להכין את הילד ללידה, קונים ספרים, שרים שירים, נותנים מתנות ועושים הכל כדי להבטיח שהשינוי יהיה קל. כך גם לפני מעבר דירה, וכמובן לפני עליה לכיתה א'- לוקחים אותם למומחים, לקורסים של מוכנות, הולכים לקבל הדרכה איך להכין אותם, הכל במטרה להבטיח שהחוויה תהיה נעימה וקלה.