עוד כותרות מובילות

נושאים מעניינים

שבוע הראשון של ההריון – כל מה שצריך לדעת

עבור רוב הנשים, במיוחד עבור אלה שאינן מתכננות הריון, השבוע הראשון ואפילו השני יכולים לעבור ללא כל ידיעה.אצל הרבה נשים המחזור אינו סדיר ולכן אינן יודעות שהמחזור שלהן מתעכב בגלל ההריון.
שבוע 2, טרימסטר ראשון

תוכן עניינים

את מתחילה לחוש עייפות מוגברת גם אם את בריאה לחלוטין ועליך לקחת את זה ברצינות. נשים רבים נוטות להרגיש רמה מוגברת של תשישות ואפילו חולשה בגלל ללחץ דם נמוך.

עבור רוב הנשים, במיוחד עבור אלה שאינן מתכננות הריון, השבוע הראשון ואפילו השני יכולים לעבור ללא כל ידיעה.אצל הרבה נשים המחזור אינו סדיר ולכן אינן יודעות שהמחזור שלהן מתעכב בגלל ההריון.

תסמיני הריון ברורים כבר בשבוע הראשון,ישנם סימנים כמו עייפות, איבוד עניין בדברים, שינויים במצב הרוח, וצורך מתמיד להשתין. עם זאת, רוב הנשים מייחסות תסמינים אלו כתסמונת קדם וסתית במקום להניח לכך שהן בהריון. המחזור החודשי נמשך כ 28 ימים, אם כי זה יכול להיות קצר יותר (24 ימים) או ארוך יותר (עד 35).

איך כדי לקבוע שבוע של ההריון הראשון

עכשיו נשים רבות תוהה כיצד לחשב ההריון שלהם. שזה היום הראשון של הקורס שאורך תשעה חודשים של הריון. בדרך כלל, ביום הראשון של הווסת האחרונה מתחילה משך תשעה חודשים של הריון. כלומר, היום שבו סיימת את המחזור האחרון שלך.

בדרך כלל, הביוץ הוא לתקופת שלושים יום, במהלך תקופה זו, הביצית נוסעת מהשחלה אל החצוצרה, שם היא מופרית על ידי זרע, ואז יורדת אל הרחם. התקופה כאשר הביצית המופרית נוצר הציפוי הפנימי של הרחם וכל זה קורה כבר בשבוע הראשון של ההריון. השרשה של הביצית המופרית על הציפוי הפנימי של הרחם לעיתים גורמת לדימום קל ותסמינים אחרים. חשוב לא לשכוח לחשב את סיום המחזור בכדי להתכונן טוב לאורך התקופה שתעברי.

שבוע ההריון התסמינים הראשונים

את מתחילה לחוש עייפות מוגברת גם אם את בריאה לחלוטין ועליך לקחת את זה ברצינות. נשים רבים נוטות להרגיש רמה מוגברת של תשישות ואפילו חולשה בגלל ללחץ דם נמוך.
תחושת בחילה בעיקר בבוקר או לפעמים בערב זה סימן שכיח מאוד ומסמן כי את בהריון. לעיתים קרובות יש לך כאבי בטן וסלידה ממזון.

השתנה בתדירות גבוה – הגדלה של הרחם בכדי להכיל את הצמיחה של העובר בתוכו דוחף לעיתים את שלפוחית השתן ולכן יש צורך להתפנות לשירותים לעיתים תכופות.

השרשה ודימום – הוא הסימן נוסף לכך שאת בשבוע הראשון של ההריון. הדימום הזה בזמן השתלת הביצית בתוך הרחם שלך, זה נקרא ״דימום השרשה״. הדימום עלול להיות מלווה בהתכווצויות בטן.

השדיים שלך יגדלו והרגישות שלהן תגדל.
עודף ההורמונלי שלך יביא מצבי רוח קיצוניים כמו דיכאון, חרדה, התפרצות פתאומית של שמחה ועוד.
גזים – את חווה גזים לעיתים קרובות. עם זאת, באפשרותך לצמצם את הנוחות כזה על ידי ארוחות עם סיבים תזונתיים.

כדי להפחית את התסמינים של השבוע הראשון של ההריון,חשוב לצרוך תזונה נכונה המכילה ויטמינים, מינרלים וחומצה פולית ובנוסף לתאם תור עם הרופא נשים שלך לקבל ייעוץ על המשך התהליך.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך​

הפלה כירורגית

ביצוע הפלה כירורגית בשבועות הראשונים של ההריון

עם התקדמות רפואה, נהלי הפלה כירורגית מוקדם יש ביקוש גבוה, והוא יכול להתבצע כעת סביב הזמן של האיחור בווסת הראשונה של המטופל (4 שבועות) ביעילות, עם סיבוכים מינימאליים, ואת רוב החולים חוזרים לפעילות השגרתית שלהם באותו יום.

התפרצות רגשית של ילדים

איך מתמודדים נכון מול התפרצות רגשית של ילדים ומה הקשר להפרעת קשב ?

לרוב הילדים יש קושי בוויסות הרגשי- אכזבה וכעס עלולים להוביל אותם להתקפי כעס מאחר ואין בידיהם את היכולת להכיל רגשות מתסכלים ולהביע את הרגשותיהם באופן שהסביבה תבין ותעזור להם. כלומר חוסר הוויסות נובע מחוסר יכולת של הילד (ושל סובביו!) להכיל את הרגשות הקשים בתוכו, ומחוסר הנכונות להכיר בהן כחלק מעולמו הפנימי. עצם היכולת להבין מה אני מרגיש ולמה, ולתת לכך ביטוי, ממתן בהרבה את עוצמת הרגש ומונע את ההצפה ואת אובדן השליטה.

רכישות שאתם חייבים לערוך לקראת לידה

רכישות שאתם חייבים לערוך לקראת לידה

נחשפים לאין ספור רשימות מבלבלות? המלצות שאין להן סוף? לקראת הלידה, סביר להניח שלפחות חלק מכם מתמודדים עם שלל רשימות לידה סבוכות וארוכות – ושאתם לא ממש בטוחים מה חשוב יותר ומה פחות.