עוד כותרות מובילות

נושאים מעניינים

דולה תומכת לידה ומהו תפקידה של הדולה המודרנית?

הדולה של היום נפגשת עם האישה ההרה עוד לפני הלידה, מדריכה אותה ומרגיעה. במידה ויש ליולדת צרכים מיוחדים היא יודעת להעניק פתרונות תשובות.
דולה

תוכן עניינים

הדולה של היום נפגשת עם האישה ההרה עוד לפני הלידה, מדריכה אותה ומרגיעה. במידה ויש ליולדת צרכים מיוחדים היא יודעת להעניק פתרונות תשובות.

תהליך הלידה הוא תהליך נפלא אך התהליך הזה גם מביא איתו הרבה מאוד חששות וסימני שאלה. בתקופות קדם היה מקובל כי תהליך הלידה מתבצע ע"י אישה מנוסה המלווה את האישה ומיילדת אותה בבטחה. המיילדת הייתה הסמכות הרפואית בכל הקשור לאישה הרה.

מה זה דולה? ומה תפקידה כיום

הדולה של היום נפגשת עם האישה ההרה עוד לפני הלידה, מדריכה אותה ומרגיעה. במידה ויש ליולדת צרכים מיוחדים היא יודעת להעניק פתרונות תשובות.
פירוש המילה דולה מגיע מיוונית ופירושה "המשרתת או המטפלת". הדולה מציעה תמיכה רגשית ופיזית לאישה ובן זוגה לפני, במהלך ואחרי הלידה. דולה (הידועה גם בתור מסייעת לידה) מאפשרת לאישה ובן זוגה לקבל את חווית לידה היפה והמספקת ביותר האפשרית, מהריון לתוך אמהות. סוג של תמיכה זו מאפשרת למשפחה להירגע וליהנות מהחוויה. לנשים יש צרכים מורכבים במהלך הלידה. בנוסף לשלום היילוד והאם, נשים צריכות חיזוקים חיוביים, עידוד וכבוד. הן צריכות טיפול פרטני המבוסס על הנסיבות ועל ההעדפות שלהם. תפקידה של הדולה בלידה כולל את ההיבטים הלא-קליניים של הטיפול באם במהלך הלידה.

האם הדולה מעורבת באספקטים הרפואיים של הלידה?

הדולה אינה מסייעת בלידה בתפקיד רפואי. זוהי העבודה של האחיות או הרופא. גם אם יסתבך תהליך הלידה, הדולה עדיין תישאר לצידך ותנסה לעזור בכל דרך שהיא יכולה. תפקידה היא לא לקבל החלטות עבור היולדות, אבל היא תסייע להם בתהליך קבלת ההחלטות. דולה תורמת מהידע שלה ומספקת מידע מאוזן כך שבני הזוג יוכלו לקבל החלטות משלהם. עם דולה, אתה יודע שמישהו מנוסה תמיד משגיח על הצוות שלך ויודע מה האופציות העומדות בפניכם. מחקרים מראים כי קרוב לרבע מהלידות מואצות בשל העומס המופעל על הצוות. לא תמיד ההחלטה על ניתוח קיסרי מתקבלת מהמניעים הנכונים, הדולה שם כדי להשגיח שהכל יעבוד כשורה.

אז אם היא לא חלק מהצוות הרפואי, מה עושה דולה במהלך הצירים?

דולה עשויה לספק חלק או את כל השירותים הבאים, תלוי בהכשרה ובמיומנויות שלה: הכנה לליד ושיכוך חרדות, תכנון (כולל יצירת תכנית לידה בכתב ) תחקיר לידות קודמות, עיסוי המקל על כאבים, ארומתרפיה, מוסיקה, נרות וכו ' דולה גם יכולה לסייע לך עם צילום או וידאו של הלידה עצמה ותדאג שמזכרת נעימה תישאר איתך לכל החיים.

תומכת לידה -דולה

מעיין עדין

דיאנה ויינינגר דולה

שקדיה לי קנר

הדס אקרמן

לירז בדר דולה

תמי גינטר נותב

חנה קרומביין

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך​

הימים הראשונים בבית

הימים הראשונים בבית לאחר הלידה

הימים הראשונים בבית לא קלים ובהחלט מתישים אך הם התקופה הראשונה במהלך החיים החדשים והנפלאים שמחכים לכם יחד. תאהבו את הימים הללו ותדעו גם להנות מהם כי עם כל הקושי, הם לא חוזרים ובסוף גם מתגעגעים אליהם (במידה מסויימת 🙂 )

התפתחות התינוק בחודש הראשון

בחודש הראשון שלאחר הלידה עולות שאלות רבות לגבי הטיפול שלו הוא זקוק, ועקב כך החלטנו לספק לכם כמה נושאים מרכזיים בנוגע לתינוק שלך.

הפלה כירורגית

ביצוע הפלה כירורגית בשבועות הראשונים של ההריון

עם התקדמות רפואה, נהלי הפלה כירורגית מוקדם יש ביקוש גבוה, והוא יכול להתבצע כעת סביב הזמן של האיחור בווסת הראשונה של המטופל (4 שבועות) ביעילות, עם סיבוכים מינימאליים, ואת רוב החולים חוזרים לפעילות השגרתית שלהם באותו יום.

שימור דם טבורי – מה זה בכלל?

אחת ההחלטות המשמעותיות שעל ההורים לקבל טרם הלידה קשורה לדם הטבורי. האם לתרום לבנק ציבורי, לשמור בבנק פרטי או להשמיד את הדם הטבורי?