עוד כותרות מובילות

נושאים מעניינים

מעבר ממיטת תינוק – למיטת מעבר של גדולים!!

מדובר בגברת קטנה בת שנה ו-10 חודשים שמתחילה לעשות את צעדיה לעבר העולם העצמאי. כבר יודעת טוב מאוד מה היא רוצה ובודקת ומותחת את הגבולות: "אני רוצה", "אני לבד", " זה שלי" ועוד...מוכר לכם?....

תוכן עניינים

הרכבנו יחד את המיטה, הנחנו שם את המצעים המוכרים, הנחשוש והמוצצים ובהתרגשות רבה הכרזנו: "תתחדשי, מעכשיו כאן את ישנה".

מאת: מאיה קרס\ "מאיהל'ה- הורות בליווי אישי"

היום שיתוף מיוחד מיומנה של אימא ל3 ילדים בגיל הרך ויועצת שינה…..(אני, למי שלא הבין?)
מדובר בגברת קטנה בת שנה ו-10 חודשים שמתחילה לעשות את צעדיה לעבר העולם העצמאי. כבר יודעת טוב מאוד מה היא רוצה ובודקת ומותחת את הגבולות: "אני רוצה", "אני לבד", " זה שלי" ועוד…מוכר לכם?….

בעקבות כך החלטנו שהגיע הזמן המתאים לעשות את המעבר ממיטת תינוק למיטת מעבר של גדולים!

אז הרכבנו יחד את המיטה, הנחנו שם את המצעים המוכרים, הנחשוש והמוצצים ובהתרגשות רבה הכרזנו: "תתחדשי, מעכשיו כאן את ישנה".

הלילה הראשון עבר בהתרגשות רבה מבחינתה ובהצלחה. בלילה השני כבר קצת פחות התלהבה, התלוננה אבל שכבה במיטה ובלילה השלישי….

מה לא –  לפחות 40 פעם החזרנו למיטה לאחר שהגברת הקטנה הבינה שאפשר לרדת לבד וביקשה הכול- ספרים , שירים, מים, מוצצים(שהעיפה), סיפורים על הגן ומה לא….

ותוך כדי אני (מבפנים) קצת צוחקת (כי היא מתוקה) וקצת כועסת (כי אני עייפה ויש עוד עבודה) ואז מבינה שהרבה יותר קל להסתכל מהצד ולתת הדרכה מאשר להיות בתוך הסיטואציה ולהגיב כשורה. וכמה חשוב להתנתק מהעבודה ולהיות בבית אימא שלה.

תוך כדי שנרדמה, חשבתי על כל הרגעים בהם ליוויתי משפחות, לפעמים בלייב(בהודעות) במעברים ובדרך לשינויים. וכמה זה חשוב שזה לא קורה רק מרחוק, אלא גם אצלי בפנים. כדי שאתחבר אליכם עמוק פנימה ואוכל להבין ולהכיל את הקושי ולהיות שם בשבילכם ממקום מבין ואמיתי.

לכן הבוקר אני רוצה להגיד תודה- לילדים שלי שמלמדים אותי שיעור כל יום מחדש וגם לכל המשפחות שנותנות בי את האמון שלהם בתוך התהליך בדרך לשינוי המיוחל.

אם אהבתם ו/או יש לכם שאלות על מעבר ממיטת תינוק, אתם מוזמנים לעקוב אחריי בעמוד הפייסבוק שלי. אני אשמח לעזור ולענות על כל שאלה שעולה לכם בנושא.

מאיה קרס (יועצת שינה בגישת האינטיליגנציה הרגשית, הקניית הרגלי שינה מגיל 5 חודשים ועד 5 שנים)

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך​

החופש הגדול בקרב ההורים

חווית בחופש הגדול בקרב ההורים אימהות רבות מתארות לחץ וחרדה מהימים האלו, בהם הילדים נמצאים כל היום בבית ולא במסגרת. אימהות אחרות מתמוגגות מהנאה ומציפייה לימים ללא הכנת כריכים בבוקר.

בדיקת הריון ביתית

בדיקת הריון – האם אני בהריון

לאחר שהתחלת לחוש את הסימפטומים הראשונים של ההריון או סתם בכדי לדעת, כדאי יהיה לבצע קודם כל את בדיקת ההריון הביתית. בדיקה זאת הוכחה בדיוק של כ- 99% ומטרתה לאבחן את ההורמון שנוצר בזמן ההריון.