עוד כותרות מובילות

נושאים מעניינים

הילד קיבל מכה בבית הספר? זה מה שניתן לעשות

במידה ותלמידים מעורבים בתאונה המתרחשת בשטח בית ספר בזמן הלימודים, או לאחר שעות הלימודים הדבר נחשב לתאונת לימודים.
הילד קיבל מכה בבית הספר? זה מה שניתן לעשות

תוכן עניינים

מומלץ לתעד הכל ולשמור את כלל המסמכים הרלוונטיים. דבר נוסף שתוכלו לעשות הוא ליצור קשר עם עדים (במקרה והיו כאלה). לאחר התאונה מומלץ לקבל טיפול רפואי בהקדם וליידע את הרופאים כי מדובר בתאונת תלמידים על מנת שיפרטו זאת בדוחות הרפואיים.

במידה ותלמידים מעורבים בתאונה המתרחשת בשטח בית ספר בזמן הלימודים, או לאחר שעות הלימודים הדבר נחשב לתאונת לימודים. במקרה שהתרחשה תאונת תלמידים מומלץ לפנות לעורך דין תאונות תלמידים על מנת לקבל את כל מה שמגיע לכם. 

מה נחשב לתאונת תלמידים?

תאונת תלמידים יכולה לקרות בכל מסגרת חינוכית כמו בית ספר, גן או מסגרת של חינוך מיוחד. כמו כן, תאונת לימודים לא מחייבת שהות במסגרת אלא יכולה להתרחש גם בשעות הפנאי ואפילו בבית. תאונות  אבל לא רק בזמן השהות במסגרת אלא גם בשעות פנאי ואפילו בבית. תאונות תלמידים מוגדרות כתאונות שכתוצאה מהן נגרם נזק גופני או פיזי. 

אם מתרחשת תאונת תלמידים, אפשר לתבוע פיצויים עבור התאונה. במקרה כזה מומלץ להיעזר בעורך דין תאונות תלמידים- https://shenkarlaw.com/עוד-תאונות-תלמידים/

מה כדאי לעשות במקרה שהתרחשה תאונת תלמידים?

במידה והתרחשה תאונת תלמידים לילד שלכם או למישהו קרוב אליכם, חשוב מאוד לפנות לעורך דין תאונות תלמידים במהירות האפשרית. שימו לב כי ניתן להגיש תביעה על תאונות תלמידים עד שלוש שנים לאחר התאונה. על מנת להגיש תביעה בעקבות תאונת תלמידים יש לאסוף את כלל המסמכים על התאונה (דוחות רפואיים, מסמכים מהביטוח, אישור מהמוסד הלימודי, ויתור על סודיות רפואית, ייפוי כוח ועוד). לכן, מומלץ לתעד הכל ולשמור את כלל המסמכים הרלוונטיים. דבר נוסף שתוכלו לעשות הוא ליצור קשר עם עדים (במקרה והיו כאלה). לאחר התאונה מומלץ לקבל טיפול רפואי בהקדם וליידע את הרופאים כי מדובר בתאונת תלמידים על מנת שיפרטו זאת בדוחות הרפואיים. במידה של דיווח  למשטרה או לכל גורם אחר, יש לצרף מסמכים מתאימים. 

עוד פרטים על תאונות תלמידים תוכלו למצוא באתר של עו"ד יוליה שנקר

מה הפיצויים הכרוכים בתאונת תלמידים?

לא כל תאונת תלמידים תוביל לקבלת פיצויים באופן אוטומטי. הפיצויים וגובהם יהיו תלויים בחומרת הפגיעה והאם נותרו נזקים או נכות כתוצאה מהפגיעה. במידה והנפגע זכאי לפיצויים, הם ישולמו על ידי פוליסת תאונות תלמידים. על פי חוק לימוד חובה, נקבע כי כל תלמיד חייב להיות מבוטח בביטוח תאונות אישיות. ביטוח זה חל על התלמיד בכל ימות השנה, בכל שעות היום ובכל מקום בו נמצא התלמיד. את הביטוח ההורים משלמים במסגרת תשלומי הורים לבית הספר. חברת הביטוח מעבירה בתחילתה של כל שנת לימודים עותק של פוליסת הביטוח לרשות המקומית שמעבירה אותה לבתי הספר השונים. יש לקחת בחשבון כי ביטוח זה אינו תקף במקרה של תאונת דרכים, פעולות איבה, רשלנות רפואית, מחלה, רעידת אדמה או תאונת עבודה המזכה בפיצוי מביטוח לאומי. 

לפרטים נוספים – https://shenkarlaw.com [

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך​

שבוע 22

מתלבטת איך ללדת? המדריך המלא

שואלות כיצד ללדת, אך זו לא תמיד ההחלטה שלהן כיצד הלידה תתבצע. בהרבה מהמקרים הנסיבות יוצרות את המציאות. כנסו ותקבלו את כל התשובות