עוד כותרות מובילות

נושאים מעניינים

ק'- קסם

יש קסם בכך ששני אנשים צעירים, שסבו עד היום סביב עצמם, לחוד וביחד, מקבלים בבת אחת ציר חדש שמסביבו מסתובב העולם, וזה ציר טוטאלי ורחב היקף ואין ממנו מנוחה או הפסקה.
ק'- קסם

תוכן עניינים

[vc_row][vc_column][vc_custom_heading source="post_title" font_container="tag:h1|text_align:right" use_theme_fonts="yes" el_class="titelh1"][vc_column_text]הקטע הזה נכתב בהמתנה ללידה… והוא מוקדש ליולדת הספציפית, ולכולנו. יש קסם בהורות.  

יש קסם ביצירה, בצמיחה של חיים, בסימני החיים שנשלחים מבפנים בדפיקות רגליים קטנות, וברגע המיוחד הזה, שבו מגיח לעולם אדם חדש, והוא חסר אונים ותלוי לחלוטין, וכל מה שהוא מצויד בו לדרך הוא "הדבר הזה", שאין לו שם חוץ מקסם.

יש קסם בכך ששני אנשים צעירים, שסבו עד היום סביב עצמם, לחוד וביחד, מקבלים בבת אחת ציר חדש שמסביבו מסתובב העולם, וזה ציר טוטאלי ורחב היקף ואין ממנו מנוחה או הפסקה.

יש קסם באופן שבו הם לומדים להסתובב על הציר, לידו ואיתו, ובריקוד איטי, מעייף ומלא אהבה, הם יצליחו להניע אותו בדרך משלהם, למקום משלהם, וקצב החיים של המערכת הזו יהיה חדש ואחר ומיוחד רק להם.

ויש קסם בעובדה שכל ילד חדש יטלטל שוב את עולמם, יביא איתו ציר נוסף, אהבה חדשה וגם התמודדויות חדשות, עבודה רבה ותגמול רב לא פחות, ושוב תקבל המשפחה פנים חדשות, שונות אבל דומות.

יש קסם באופן שבו ילד קטן מחזיר אותך למשחקי ילדות ולבילויים כיפיים של ילדים, רותם אותך לצאת מעצמך ולפתח קשרים חברתיים חדשים וישנים, חושף אותך להתרחשויות ואירועים שלא היית שומע על קיומם, שולח אותך לטיולים ולחוויות שכבר שכחת או שלא הכרת.  

יש קסם בכך שההסתכלות שלך על העולם היא לא רק בעיניים מבוגרות אלא שוב בעיניים של ילד. שוב מסתכלים על הדרך בנסיעה, אולי נאתר חיה או צמח או קשת בענן , ואפשר יהיה להצביע ולומר: "תראו, קשת!"  

יש קסם בלראות את מה שאמרת אתמול, או לפני שנה, יוצא מהילד שלך פתאום: אולי בשפה ילדותית, אולי בהקשר שלא חשבת עליו, אולי מקבל צורה חדשה, אבל – זה מה שאמרת, שלימדת, שהעברת הלאה, והנה זה הבשיל ונולד.  ויש קסם מיוחד כשהילד הזה, שהמילים והמחשבות שלך יצאו פתאום מפיו, הוא נער מתבגר, כזה שבד"כ מביע התנגדות וריחוק. מסתבר שהוא בכל זאת שומע… אפשר לחייך בסתר.

יש קסם באופן שבו פעוט הופך לילד, למתבגר, לאיש צעיר, ובאופן נסתר אבל גם גלוי כל כך, חלק ממנו הוא מי שאת. שאתה. שההורות שלכם.

יש קסם ביכולת שלך להשפיע באופן כל כך עמוק על אדם אחר, על רווחתו הפיזית והנפשית, על תפיסת העולם שלו, על דרכי ההתמודדות שלו, על האופן שבו הוא מתייחס לעצמו ולסובבים אותו, על אמונתו ביכולתו ועל מידת זקיפות הקומה שבה הוא מסתובב בעולם.

יש קסם בלהסתכל על האדם הזה ולדעת, מבפנים והכי עמוק שאפשר, מהי נחת.

יש קסם בהורות,  וזה עושה את הקסם גם בנו.

 

ועוד דברים ק-סומים בק' של הורות: קלילות, קרנבל, קושי, קצב ו…

מה עוד? מוזמנים להוסיף, להביע דעתכם, לשאול שאלות, ולתרום תובנות. מחכה לקרוא!   [/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner el_id="tbnames"][vc_separator color="custom" style="solid" show_icon="yes" accent_color="#f7f7f7"][vc_column_text]רוצים להצטרף אלי לדרך של שיתוף פעולה בין הורים לילדים, סמכות הורית מיטיבה ויחסים טובים?
מוזמנים לעמוד שלי ענת מישורי דרעי – הנחיית הורים , בחרו את הדרך שמתאימה לכם – סדנת הורות קבוצתית, מפגשים אישיים בקליניקה או בסקייפ, וצרו איתי קשר.
ענת מישורי-דרעי – הנחיית הורים, 050-5263693[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_empty_space height="64px"][/vc_column][/vc_row]

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך​

מלח בהריון

כל מה שרצית לדעת על מלח והריון

זה מפליא לשמוע כל הדיבורים על החשיבות של מלח והריון מבלי להזכיר את העובדה כי לא כל מקורות הנתרן או מלח, זהים. זהו שיקול מרכזי עבור בריאות הריון שלך.

קשר קרוב בין ילדיכם

איך לעזור וליצור קשר קרוב בין ילדיכם – "הֵיֶה לי חבר, הֵיֶה לי אח"

כמה זה מחמם את הלב לראות שני אחים או יותר מבלים יחד, קרובים ואוהבים. להגיע למצב הזה, שבו יש הרמוניה בין האחים הוא כנראה החלום הרטוב של כל זוג הורים שחושבים על ילד נוסף, וגם אצל כאלו שכבר יש להם שני ילדים או יותר. הבעיה היא שלא תמיד פשוט להגיע למצב הזה.

ברית המילה – איך בוחרים מוהל?

כחלק מהיותו יהודי "כשר" הוא קיום טקס ברית המילה שאמור להתקיים (במידה ובריאותו תקינה) ביום ה- 8 מלידתו. מעבר למסורת הדתית, כיום רבים עורכים ברית מילה גם מסיבות בריאותיות ולאוו דווקא מסיבות דתיות.