עוד כותרות מובילות

נושאים מעניינים

בעיות פוריות – כל מה שרצית לדעת על פוריות

מה הגורמים העיקריים לבעיות פוריות בקרב גברים ונשים? זוגות רבים ברחבי העולם סובלים מבעיות שונות המונעות מהם להביא ילדים לעולם. למרות שהסטיגמה הרווחת היא כי הבעיה נובעת בדרך כלל מהאישה, מחקרים מראים לנו שבעיות פוריות קיימות שווה בשווה בין גברים ונשים. בעשרים אחוז מהמקרים, שני בני הזוג סובלים מבעיות המונעות מהם להיכנס להריון.
בעיות פוריות

תוכן עניינים

[vc_row][vc_column][vc_row_inner][vc_column_inner width="1/4" is_sticky="yes" sticky_min_width="767" sticky_top="110" sticky_bottom="0" offset="vc_hidden-md vc_hidden-sm vc_hidden-xs"][porto_testimonial style="testimonial-style-3"]שיא הפוריות של הגבר הוא בין גיל 20 ל- 39 ולאחריו חלה ירידה הדרגתית באיכות הזרע. הסיבה בשני המינים היא הורמונלית ולכן הרופאים ממליצים לא לחכות עם תהליך הכניסה להריון יותר מדי ורצוי מאוד לא לעבור את גיל 40-45 כאשר מנסים להיכנס להריון.[/porto_testimonial][vc_widget_sidebar sidebar_id="porto-custom-sidebar-l-getpregnant"][/vc_column_inner][vc_column_inner width="3/4"][vc_custom_heading source="post_title" font_container="tag:h1|text_align:right" use_theme_fonts="yes" el_class="titelh1"][vc_single_image image="9032" img_size="full" alignment="center" el_class="nomobile"][vc_column_text]

מה הגורמים העיקריים לבעיות פוריות בקרב גברים ונשים?

זוגות רבים ברחבי העולם סובלים מבעיות שונות המונעות מהם להביא ילדים לעולם. למרות שהסטיגמה הרווחת היא כי הבעיה נובעת בדרך כלל מהאישה, מחקרים מראים לנו שבעיות פוריות קיימות שווה בשווה בין גברים ונשים. בעשרים אחוז מהמקרים, שני בני הזוג סובלים מבעיות  המונעות מהם להיכנס להריון.

מהי ההגדרה לבעיות פוריות?

בעיות פוריות קיימות כאשר מנסים להיכנס להריון ללא הצלחה במשך יותר מ- 12 חודשים ושישה חודשים לנשים מעל גיל 35.

מהי הסיבה השכיחה ביותר לבעיות פוריות?

הסיבה העיקרית היא גיל. גם לגבר וגם לאישה יש שנים מסוימות הנחשבות שנות פוריות. שיא הפוריות של אישה הוא בין גיל 20 ל- 35 ולאחריו חלה דעיכה מהירה בפוריות האישה.

שיא הפוריות של הגבר הוא בין גיל 20 ל- 39 ולאחריו חלה ירידה הדרגתית באיכות הזרע. הסיבה בשני המינים היא הורמונלית ולכן הרופאים ממליצים לא לחכות עם תהליך הכניסה להריון יותר מדי ורצוי מאוד לא לעבור את גיל 40-45 כאשר מנסים להיכנס להריון. הריון מאוחר נושא בתוכו סיכונים רבים לפגמים ומומים שונים בעובר/תינוק.[/vc_column_text][vc_column_text]

סיבה נוספת לאי פוריות היא אורח חיים לא בריא:

דיאטה לא בריאה או תת משקל הנובע מאכילה מועטה מאוד או מצד השני השמנת יתר, יכולים לפגום בסיכויי הכניסה להריון. שימוש באלכוהול או בסמים יכול אף הוא להזיק לתהליך הכניסה להריון. למזלנו שינוי באורח החיים, דיאטה בריאה יכולים להועיל רבות ולשפר פלאים את סיכויי הכניסה להריון.

מחקרים אף מראים כי כאשר אחד או שני בני הזוג מעשנים קיים סיכון גבוה יותר לבעיות פוריות לפני ההיריון.

הגורם הסביבתי – חשיפה לכימיקלים וחומרים מסוכנים יכולה אף היא לגרום לבעיות פוריות.

בעיות רפואיות – גורם נוסף הוא מחלות שונות אשר אחד ההורים סובל מהן המשפיעות על סיכויי ההתעברות.

אוליגוספרמיה – מצב שבו איכות הזרע וכמותו נמוכה מאוד. המצב יכול לנבוע מגורמים סביבתיים, גיל או תרופות. במקרים מסוימים הדרך היחידה להיכנס להריון תהיה לאחר השבחת זרע  במעבדה.

בעיות שונות (בחצוצרה, צוואר הרחם והביציות)  – קיימות בעיות פיזיות שונות העלולות לגרום לאי פוריות באישה. לכל איבר קיים טיפול הפוריות המתאים לו.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך​

האתגר בזוגיות שאחרי הלידה

זוגיות אחרי לידה – כיצד ניתן להתמודד

אף אחד לא מכין אותנו לרגע שאחרי, עם בן/בת הזוג. מה קורה לזוגיות היפה שלנו, הרי הייתה לנו זוגיות כ"כ חזקה לפני כן. תופתעו לדעת שזה לא רק אצלכם כך, הרבה זוגות חווים את הטלטלה הזו בזוגיות לאחר לידת הילד הראשון.

תזונה והריון 2

מה צריך לדעת על תזונה בהריון

אם את רוצה לעסוק בתזונה בריאה במהלך הריונך, חשוב מאוד שתבחרי את האוכל הנכון. תזונה טובה קשורה קשר הדוק למניעת מספר בעיות הריון כגון היפרדות שליה, רעלת, לידה מוקדמת ואנמיה.