המלצות על סיפרי הורות טובים

המלצות על סיפרי הורות טובים

הורות היא לא עוד משהו שאנחנו עושים. היא למעשה הלב שלנו. המקום בו ילדינו מתעצבים וצומחים. הבית שממנו יוצאים ואליו חוזרים.
בעבר הדברים היו מאוד ברורים וכולם גידלו את הילדים בצורה דומה פחות או יותר. אבל היום אפשרויות נפתחות בפנינו וכל משפחה יכולה לעצב את ההורות שלה.
זה נותן לנו המון אפשרויות וגם הרבה בילבול. ואיך נדע מה יצרנו מתוך חכמה ומה מתוך הרגל? במה אנחנו בוחרים ומתי אנחנו מופעלים?
מבחינתי הורות היא ללא ספק מסע. מסע של התפתחות וצמיחה. לא רק לילדינו, אלא גם לנו. כולנו מגיעים להורות בלתי מנוסים ולומדים את עצמינו מתוך המפגש הכל כך מיוחד הזה עם הילדים שלנו.
המסע הזה רצוף לא מעט מכשולים וקשיים, ספקות וכאבים, כמו גם שמחות רבות ואהבה גדולה.
אספנו לכבודכם רשימת ספרים שיעצימו את ההורות שלכם ויוכלו להיות לכם לעזר במסע המאוד פרטי של כל אחת ואחד מכם.
בחרנו ספרים שמכבדים אותנו כהורים ומכבדים את ילדינו. שמחפשים אפשרות של קירבה והקשבה בתוך המשפחה ותומכים בנו.

אבל מה שחשוב הוא לא רק איזה ספר תקראו, אלא גם איך תקראו אותו, וכאן חשוב לי להזכיר שכל אחד מאיתנו יודע הכי טוב מה נכון לו ולמשפחתו. שאין ספר שיכול לדעת בשבילנו. כשאני באה ממקום כזה, אני יכולה להעזר בספר כדי להעשיר את עולמי, כדי לפתוח את המחשבות שלי ולתמוך בתהליך הצמיחה שלי, מבלי ליפול לבורות האשמה וחוסר הביטחון.

בכל שבועיים נפרסם המלצה על ספר נוסף, ונצרף קישור פה למטה. מוזמנות ומוזמנים לעקוב.

סדרת המלצות על סיפרי הורות טובים – כאלו שבאים מגישה של הקשבה וקירבה. מאת גילה ישראל, מנחת הורים בגישת "הורות כמעשה ניסים"

sddhsdf

לגדל ילדים בחמלה / ד"ר מרשאל רוזנברג

הספר הזה פותח את המחשבה לגבי כל מיני דברים שנחשבים כמובנים מאליו בתרבות בה אנו חיים. כמו עונשים ופרסים וכמו התמודדות עם קונפליקטים. הוא מראה לנו איך אנחנו מקטינים את הילדים ולא מתייחסים אליהם בכבוד הראוי להם רק בשל גילם.
mommy-470×470

להיות אמא / תמר מור סלע

הוא מגולל בפנינו את כל צדדיה של האמהות. את האהבה המופלאה לצד הכאב המייסר, את הרגעים הגדולים של ההורות לצד היומיום. זה לא ספר הדרכה להורים, ואין בו דרך אחת נכונה לאמהות, או מודל אידאלי, כי אם אמהות חיות ונושמות – אמיתיות - כמו שאנחנו. ולכן אני כל כך אוהבת אותו.
scan_20170314_130008_004_1_

הורות לחירות מאת דן לסרי

לסרי מטפל בשאלות ההורות בעדינות ובכבוד רב. התחושה שהוא משרה היא שהוא סומך עלינו הקוראים, שיש ביכולתנו להגיע לתובנות משלנו, ולמצוא כל אחד את דרכו והוא פה רק כדי ללוות, להאיר כמה פינות אפלות ולהפנות את תשומת ליבנו.
ספר_הורים_משוחררים_ילדים_משוחררים

הורים משוחררים ילדים משוחררים משפחה מאושרת יותר/ אדל פייבר ואליין מייזליש

הספר הזה כל כך טוב, שברגע שסיימתי אותו התחשק לי להתחיל שוב מהתחלה. הוא משלב בכישרון רב דרכים פרקטיות עם עומק רעיוני. כך שהדרכים אותן הן מציעות, לא מנותקות מהקשרן, וניתן להתאים אותם לכל הורה. כי הרי בסופו של דבר מה שחשוב יותר ממה שאנחנו עושות, הוא מתוך מה אנחנו עושות את זה.
שינוי גודל גופנים