הריון ולידה

תוך כמה זמן צריך לעשות הפלה? שיקולים רפואיים, משפטיים ואישיים

כאשר מתמודדים עם הריון לא מתוכנן, ההחלטה לבצע הפלה יכולה להיות מורכבת ורגשית. גורמים רבים, כגון אמונות אישיות, יציבות כלכלית ובריאות, יכולים להשפיע על בחירה זו. עבור מי מחליט להמשיך הפלה, השאלה מתי לעשות את זה עולה. במאמר זה נדון בעיתוי האופטימלי לביצוע הפלה, תוך התחשבות בגורמים רפואיים, משפטיים ואישיים. שיקולים רפואיים ישנם שני סוגים עיקריים של הפלות: רפואיות וכירורגיות.

צפה בפוסט

5 מתנות מושלמות ליולדת

הולדת תינוק היא אבן דרך משמעותית בחייה של אישה. זהו רגע של התגשמות, אושר ושמחה גדולה. יחד עם זאת, הלידה מביאה איתה גם שינויים רבים, הן מבחינה פיזית והן מבחינה רגשית. השינויים הפיזיים לאחר הלידה יכולים להיות משמעותיים. היולדת עשויה לחוות כאבים, עייפות, חולשה, ירידה בתיאבון, קשיי שינה ושינויים הורמונליים. השינויים הרגשיים יכולים להיות לא פחות מאתגרים. היולדת עשויה לחוות

צפה בפוסט
לידת פגים

לידת פגים, מה קורה לאחר לידת פג?

בדרך כלל כאשר מדובר בשבוע 34 ומטה, הפג מובהל ליחידת הפגים ושם הוא מטופל לפי מצבו. חלק מהפגים נמצאים באינקובטור המנטר אותם 24 שעות ביממה וחלק אחר נמצא בעריסות. יתכן כי תינוק יוולד פג והרופא יחליט לא להעביר אותו לפגיה כי הוא במצב טוב דיו להישאר בתינוקיה הרגילה.

צפה בפוסט

פעילות גופנית וספורט בהריון – האם זה אפשרי בכלל?

פעילות גופנית סדירה במהלך ההיריון יכולה לעזור לך להישאר בריאה ולהרגיש במיטבך. הדבר יכול גם לשפר את היציבה ולהקטין מחלות הריון נפוצות, כאבי גב ועייפות מתמשכת . ישנן ראיות לכך שאימון נכון ומפוקח עשוי למנוע סוכרת המתפתחת במהלך ההיריון ולבנות סיבולת הנדרשת ללידה.

צפה בפוסט