חודש שישי: שבוע 24 – הפנים של התינוק כבר ממש ברורות

שבועות הריון

חודש שישי: שבוע 24 – הפנים של התינוק כבר ממש ברורות

השבוע את זוהרת במיוחד, עורך נעים למגע ושיערך רך ומבריק.

מה קורה לגופך?

מערכת היחסים שלך ושל התינוק עולים שלב, את מודעת לכך שהוא ער ויודעת טוב מתי הוא ישן. עורך הופך רגיש יותר ולכן יש סיכוי שתחושי גירודים קלים ואדמומיות בעור. בשלב זה כדאי מאוד ללמוד על מספר סיבוכים שעלולים לקרות "לא עלינו":

1. התייבשות עקב פעילות מאומצת ומחסור בנוזלים עלולה ליצור צירים מדומים "ברקסטון היקס".  צירים אלה אינם סדירים המורגשים בעיקר באזור הבטן והגב, תדירות הצירים היא 3-4 פעמים בשעה.

2. דלקת בדרכי השתן

3.דימום וגינאלי

4.נפיחות בפנים ובידים

5.לחץ דם גבוה

חלק מתסמינים אלה יכולים להעיד על רעלת הריון "טוקסמיה" מה שיכול להביא אותך ללידה מוקדמת. במידה ואת חשה בחלק מהתסמינים, כדי יהיה לגשת לרופא כמה שיותר מהר בכדי לוודא שהכל תקין.

מה קורה לתינוקך?

התינוק שלך בגודל של קלח תירס, אורכו כמעט 21 ס"מ ומשקלו כ750 גרם, הוא צובר בהתמדה בשיעור של כשישה אונקיות על בשבוע. התינוק גדל בזכות התפתחות האיברים הפנימים, עצמות, שרירים וצבירת השומן. הפנים הזעירה של התינוק נוצרה כמעט במלואן, ונותר רק לחכות לסיום התפתחות של הריסים, גבות והשיער. כל השיער שלו/ה הוא לבן מאחר ואין פיגמנט עדיין. כמו כן, הנחיריים של התינוק מתחילים להיפתח עבור 'תרגול הנשימה "והיא או הוא ממש מתחילים לתרגל זאת בתוך הרחם, רק שבמקום לשאוף אוויר הם שואפים מיי שפיר.

בדיקות מומלצות

בדיקת GCT – סכרת הריון

מה לעשות השבוע?

  • השתדלי לשתות הרבה.
  • מריחת קרם שקדים על הבטן להקלה על המתיחה של העור
כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
early-pregnancy-signs-2160×1200

שבוע הראשון של ההריון – כל מה שצריך לדעת

ליהי אברמוביץ
פברואר 17, 2017
0
עבור רוב הנשים, במיוחד עבור אלה שאינן מתכננות הריון, השבוע הראשון ואפילו השני יכולים לעבור ללא כל ידיעה.אצל הרבה נשים המחזור אינו סדיר ולכן אינן יודעות שהמחזור שלהן מתעכב בגלל ההריון.
Image by thevelvetbird from Flickr

דימום בהריון, יש סיבה לדאגה?

ליהי אברמוביץ
מרץ 29, 2017
0
דימום בחודשי הריון הראשונים היא תופעה נפוצה שלעתים מעידה על בעיה בהתפתחות ההריון ולעתים אין לה כל השלכות ואין צורך לדאגה. מה הן הבדיקות שיש לערוך בכדי להבין מהו מקור הדימום?
טען כתבות נוספות
שינוי גודל גופנים