מחשבון הריון

לחישוב תאריך הילדה הקליקי כאן

עוד כותרות מובילות

נושאים מעניינים

חודש שישי: שבוע 24 – הפנים של התינוק כבר ממש ברורות

מערכת היחסים שלך ושל התינוק עולים שלב, את מודעת לכך שהוא ער ויודעת טוב מתי הוא ישן. עורך הופך רגיש יותר ולכן יש סיכוי שתחושי גירודים קלים ואדמומיות בעור. בשלב זה כדאי מאוד ללמוד על מספר סיבוכים שעלולים לקרות “לא עלינו”:
שבוע 29

השבוע את זוהרת במיוחד, עורך נעים למגע ושיערך רך ומבריק.

מערכת היחסים שלך ושל התינוק עולים שלב, את מודעת לכך שהוא ער ויודעת טוב מתי הוא ישן. עורך הופך רגיש יותר ולכן יש סיכוי שתחושי גירודים קלים ואדמומיות בעור. בשלב זה כדאי מאוד ללמוד על מספר סיבוכים שעלולים לקרות "לא עלינו":

1. התייבשות עקב פעילות מאומצת ומחסור בנוזלים עלולה ליצור צירים מדומים "ברקסטון היקס".  צירים אלה אינם סדירים המורגשים בעיקר באזור הבטן והגב, תדירות הצירים היא 3-4 פעמים בשעה.

2. דלקת בדרכי השתן

3.דימום וגינאלי

4.נפיחות בפנים ובידים

5.לחץ דם גבוה

חלק מתסמינים אלה יכולים להעיד על רעלת הריון "טוקסמיה" מה שיכול להביא אותך ללידה מוקדמת. במידה ואת חשה בחלק מהתסמינים, כדי יהיה לגשת לרופא כמה שיותר מהר בכדי לוודא שהכל תקין.

מה קורה לתינוקך?

התינוק שלך בגודל של קלח תירס, אורכו כמעט 21 ס"מ ומשקלו כ750 גרם, הוא צובר בהתמדה בשיעור של כשישה אונקיות על בשבוע. התינוק גדל בזכות התפתחות האיברים הפנימים, עצמות, שרירים וצבירת השומן. הפנים הזעירה של התינוק נוצרה כמעט במלואן, ונותר רק לחכות לסיום התפתחות של הריסים, גבות והשיער. כל השיער שלו/ה הוא לבן מאחר ואין פיגמנט עדיין. כמו כן, הנחיריים של התינוק מתחילים להיפתח עבור 'תרגול הנשימה "והיא או הוא ממש מתחילים לתרגל זאת בתוך הרחם, רק שבמקום לשאוף אוויר הם שואפים מיי שפיר

בדיקות מומלצות

בדיקת GCT – סכרת הריון

מה לעשות השבוע?

  • השתדלי לשתות הרבה.
  • מריחת קרם שקדים על הבטן להקלה על המתיחה של העור

 

מחשבון הריון - חישוב תאריך לידה משוער

הזיני את תאריך הוסת האחרון או שבוע הריון בו את נמצאת  ומחשבון ההריון שלנו ייתן לך תאריך לידה משוער ועוד דברים שצפויים בחודשים הבאים

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך​

שלום כיתה א'

מוכנות לכיתה א

אנחנו מנסים לגדל דור שהכל ילך לו "חלק" יותר. לפני לידה של אח או אחות אנחנו קוראים איך להכין את הילד ללידה, קונים ספרים, שרים שירים, נותנים מתנות ועושים הכל כדי להבטיח שהשינוי יהיה קל. כך גם לפני מעבר דירה, וכמובן לפני עליה לכיתה א'- לוקחים אותם למומחים, לקורסים של מוכנות, הולכים לקבל הדרכה איך להכין אותם, הכל במטרה להבטיח שהחוויה תהיה נעימה וקלה.

שבוע 10

מנסה להיכנס להריון? מה כדאי לעשות

כאשר זוג מנסה להרות, הם יכולים למצוא שהתהליך יהיה לא רק מתסכל אבל גם יותר מדי מסובך. יש אנשים להיכנס להריון בקלות מבלי להתאמץ קשה בזמן שאחרים ילמדו שיש להם בעיות פוריות זה יכול למנוע הריון קל או קורה בכלל. ישנם כמה דברים שאתה יכול לעשות על מנת למקסם את הסיכויים להיכנס להריון, עם זאת.