מחשבון הריון

לחישוב תאריך הילדה הקליקי כאן

עוד כותרות מובילות

נושאים מעניינים

חודש 7: שבוע 32 להריון – ככה מרגיש ציר? האם זה צירים? כנראה שלא

בתקופה הקרובה ייתכן שתתחילי להרגיש התכווצויות לא סדירות בבטן התחתונה (ברחם), זה מבלבל וקשה לדעת, האם זה צירים? רוב הסיכויים שזה לא צירים אלא תופעה שכיחה בהריון שנקראת “ברקסטון היקס”, נרחיב עליה בהמשך.
שבוע 32

בתקופה הקרובה ייתכן שתתחילי להרגיש התכווצויות לא סדירות בבטן התחתונה (ברחם), זה מבלבל וקשה לדעת, האם זה צירים? רוב הסיכויים שזה לא צירים אלא תופעה שכיחה בהריון שנקראת "ברקסטון היקס", נרחיב עליה בהמשך.

מה קורה לגופך?

בשלב זה את וודאי רואה על המשקל את העלייה, את עולה בחצי קילו לשבוע אבל אל תרוצי לדיאטנית, תתנחמי מהידיעה שחצי מהמשקל שאת עולה בעצם מועבר לתינוק. סיבה נוספת לעלייה היא בגלל העלייה בנפח הדם שלך בכמעט 50% ממה שהוא היה מלפני ההיריון. אם את מרגישה כאבים או התכווצויות ברחם ואת לא מבינה מה זה, כנראה שהגוף שלך התחיל להתאמן ללידה (לא כולן יחוו את זה). סביב שבוע 32 מתחילים התכווצויות שנקראות "ברקסון היקס" , יש נטייה להתבלבל ולתהות אם מדובר בצירים אמיתיים אך יש מספר דרכים לזהות אם מדובר בברקסון היקס או בצירים אמיתיים:

  • צירים אמיתיים הם סדירים ומתחזקים לעומת ברקסון היקס, התכווצויות  לא סדירות, באות והולכות לפרקים.
  • צירים אמיתיים לא יחלפו אם תתחילי ללכת (להפך, הליכה יכולה לחזק אותם) או לשנות תנוחה לעומת ברקסון היקס, התכווצויות שכן יכולות לעבור במצב של הליכה או שינוי תנוחה.
  • צירים אמיתיים מורגשים בכל הגוף והבטן ממש מתקשה לעומת ברקסון היקס, ההתכווצויות מורגשות יותר באזור הקדמי.

בתקופה הקרובה ייתכן ותחושי בקושי לנשום בגלל התרחבות הרחם ותזוזת האיברים שלך, נסי לנוח על מספר כריות מוגבהות כדי להרגיש הקלה בנשימה. כפות הרגליים נפוחות וכאובות, סיבה מציינת לדרוש מסאז' מפנק מבן הזוג.

מה קורה לעובר?

משקלו של העובר הוא בסביבות ה- 1.800 קילוגרמים- כמעט כמו 2 חבילות סוכר, הוא ממשיך בהתפתחותו בעיקר על "פינישים" אחרונים, שיער גופו מתחיל לנשור ולעומת זאת על ראשו השיער אורך. הציפורניים מתחזקות והריסים והגבות מתארכות. את אולי מרגישה את בעיטותיו חזקות יותר וזה בגלל שגם השרירים שלו מתחזקים. ייתכן והוא כבר ממוקם עם ראשו כלפי מטה לעבר היציאה 🙂 כעת הוא יתחיל להתאמן על מיומנויות: בליעה, מציצה, נשימה ותנועה.

בדיקות מומלצות

עד שבוע 33 ניתן לבצע אולטראסאונד להערכת משקל העובר.

מה לעשות השבוע?

  • עקבי אחר תנועות העובר והקפידי על שתייה מרובה (בעיקר בתקופת הקיץ).
  • אם עוד לא קניתם, זה הזמן להתחיל בקניות ללידה ולאחריה (אפשר רק לבצע הזמנות ולאסוף לאחר הלידה).

 

מחשבון הריון - חישוב תאריך לידה משוער

הזיני את תאריך הוסת האחרון או שבוע הריון בו את נמצאת  ומחשבון ההריון שלנו ייתן לך תאריך לידה משוער ועוד דברים שצפויים בחודשים הבאים

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך​

בדיקת הריון ביתית

בדיקת הריון – האם אני בהריון

לאחר שהתחלת לחוש את הסימפטומים הראשונים של ההריון או סתם בכדי לדעת, כדאי יהיה לבצע קודם כל את בדיקת ההריון הביתית. בדיקה זאת הוכחה בדיוק של כ- 99% ומטרתה לאבחן את ההורמון שנוצר בזמן ההריון.

תופעת החרדות ודרכי טיפולן

התקף החרדה הנו פחד מאד גדול, שמלווה בתסמינים גופניים קשים, כמו: לחץ בחזה, זיעה קרה, רעידות בגוף ועוד. הפחד הוא מאד גדול ותסמיני הגוף הם בלתי ניתנים לשליטה.