עוד כותרות מובילות

נושאים מעניינים

צילום רנטגן במהלך ההריון – שאלות שישאלו אותך לפני הצילום. ולמה זה חשוב?

“האם את בהריון? האם יש סיכוי שאת יכולה להיות בהריון?” אלו הן חלק מהשאלות שאיש הרנטגן (הרדיולוג) ישאל אותך לפני הצילום. למה זה חשוב?
צילום רנטגן

תוכן עניינים

רנטגן היא בדיקה צילום במעבדה ומטרתה לקחת תמונות של המבנה הפנימי או איבר בגוף. לפני ביצוע הצילום את תתבקשי לעדכן בנוגע למצב הרפואי שלך, חלק מהשאלות נוגעות בהריון ומטרתם לשמור על בריאותך מאחר וקרני הרנטגן אינם בריאים לעובר ועלולים לגרום נזק.

"האם את בהריון? האם יש סיכוי שאת יכולה להיות בהריון?" אלו הן חלק מהשאלות שאיש הרנטגן (הרדיולוג) ישאל אותך לפני הצילום. למה זה חשוב? שאלות אלו נשאלות בכדי למנוע סיכונים אפשריים במידה ואת כן בהריון, מאחר והקרינה יכולה ליצור סיבוך לתינוקך המתפתח ברחם.

רנטגן היא אחת ההתפתחויות הגדולות ביותר שהמדע סיפק על מנת שאפשר יהיה לאבחן בעיות בריאותיות וזאת ע"י זיהוי מבנה פנימי או איבר בגוף. בדיקה זאת מתבצעת באמצעות גלי אור הפולטים קרינה שעלולה להזיק לנשים הרות.

מהו צילום רנטגן?

רנטגן היא בדיקה צילום במעבדה ומטרתה לקחת תמונות של המבנה הפנימי או איבר בגוף. לפני ביצוע הצילום את תתבקשי לעדכן בנוגע למצב הרפואי שלך, חלק מהשאלות נוגעות בהריון ומטרתם לשמור על בריאותך מאחר וקרני הרנטגן אינם בריאים לעובר ועלולים לגרום נזק.

מה ההבדל בין רנטגן לאולטרסאונד?

אולטראסאונד משתמש בגלי קול במקום בגלי אור (רנטגן) ולכן אינו מהווה סיכון בריאותי לתינוקך.

מחקרים מראים כי תינוקות שנולדו לאמהות שנחשפו לקרינה של רנטגן היו בעלי משקל נמוך יותר. כדאי מאוד להתייעץ עם רופא הנשים שלכן לגבי צילום רנטגן באזור הידיים או הרגליים, במידה ורופא מתעקש על הצילום.

לסיכום

את צריכה להיות יותר זהירה ולדאוג לא להיות חשופה לצילום מסוג זה. בדרך זו את יכולה למנוע את הסיכונים שהוא יכול ליצור למערכת הרבייה ולעובר שלך.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך​

שלום כיתה א'

מוכנות לכיתה א

אנחנו מנסים לגדל דור שהכל ילך לו "חלק" יותר. לפני לידה של אח או אחות אנחנו קוראים איך להכין את הילד ללידה, קונים ספרים, שרים שירים, נותנים מתנות ועושים הכל כדי להבטיח שהשינוי יהיה קל. כך גם לפני מעבר דירה, וכמובן לפני עליה לכיתה א'- לוקחים אותם למומחים, לקורסים של מוכנות, הולכים לקבל הדרכה איך להכין אותם, הכל במטרה להבטיח שהחוויה תהיה נעימה וקלה.

מלח בהריון

כל מה שרצית לדעת על מלח והריון

זה מפליא לשמוע כל הדיבורים על החשיבות של מלח והריון מבלי להזכיר את העובדה כי לא כל מקורות הנתרן או מלח, זהים. זהו שיקול מרכזי עבור בריאות הריון שלך.

החופש הגדול בקרב ההורים

חווית בחופש הגדול בקרב ההורים אימהות רבות מתארות לחץ וחרדה מהימים האלו, בהם הילדים נמצאים כל היום בבית ולא במסגרת. אימהות אחרות מתמוגגות מהנאה ומציפייה לימים ללא הכנת כריכים בבוקר.