גמילה מחיתולים – המדריך המלא! וכמה זמן נמשך תהליך הגמילה מחיתולים?

גמילה מחיתולים

גמילה מחיתולים – המדריך המלא! וכמה זמן נמשך תהליך הגמילה מחיתולים?

כיצד יודעים שהילד מוכן לגמילה מחיתולים?

לכל ילד יש קצב התקדמות אחר ואין גיל ברור שבו צריכה להתקיים הגמילה מחיתולים. היא יכולה להתחיל בגיל שנתיים או בגיל ארבע.
כאשר אתם שואלים את הילד אם הוא מעוניין ללכת לשירותים או לסיר והוא מסוגל להגיד לכם כן או לא בצורה המודעת לגופו זהו סימן כי קיימת הבשלה לגמילה מחיתולים.

התחלת הגמילה מצריכה בשלות נפשית וגופנית המתבטאת בכך שהילד מעוניין לרצות את ההורים ומסוגל קוגניטיבית לדמיין פעולה עתידית של שימוש בסיר או אסלה. לילד שגילו קטן משנתיים אין יכולת לשלוט על סוגרי הגוף ואין לנסות לגמול אותו מחיתולים.

גמילה מחיתולים

כמה זמן נמשך תהליך הגמילה מחיתולים?

התהליך יכול לארוך ממספר שבועות ועד מספר חודשים. אם הילד מתנגד לגמילה במילים ובכי יש לקבל זאת ולא להמשיך את הגמילה עד שיהיה לו נוח לדבר עליה ולהתנסות. אסור בשום פנים ואופן להעניש את הילד או להעליב אותו כש”בורח לו”. צירוף לחץ ופחד לתהליך הגמילה יזיק ולא יועיל.

כדאי לתגמל את הילד בצורה חיובית בכל פעם שהוא מראה התקדמות בגמילה מחיתולים. לתת לו מאכל אהוב או משחק ולהגיד לו מילות שבח כמו כמה יפה הוא מתקדם וכמה הוא ילד גדול וחכם.

איך מתבצעת הגמילה מחיתולים?

כדאי לקיים שיחה עם הילד ולשמוע מה הוא חושב על הגמילה. כדאי גם לדבר עם הגננת או המטפלת ולהודיע לה כי הילד בגמילה. כאשר הילד נמצא במעון עד ארבע בכל יום, חלק גדול מההרגלים שלו ינבעו מהטיפול של הצוות. הגננות יודעות לתת לילדים חיזוקים חיוביים ולעזור להם כאשר יש תאונות.

כדאי להביא לילד במתנה ספר או סרט העוסקים בגמילה מחיתולים.”סיר הסירים” הקלאסי של אלונה פרנקל הוא דוגמא מצויינת לכך.

שתפו את ילדיכם בקניית הסיר ותנו לו לבחור לבד בסיר. לפעמים תמונה קטנה של “הלו קיטי” בקדמת הסיר יכולה לשנות את כל תהליך הגמילה. שלבו את הבובות והצעצועים האהובים על הילד בתהליך הגמילה. אם הילד אוהב בובת לולי, הניחו אותה על הסיר ודבבו אותה כאשר היא מתפנה.

אז שיהיה בכיף ובהצלחה. הכי חשוב סובלנות וסבלנות.

מכירים עוד הורים שישמחו ללמוד? שתפו אותם:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


שינוי גודל גופנים