חודש רביעי: שבוע 18 להריון– התחלת להרגיש את הבעיטות שלו?

חודש רביעי: שבוע 18 להריון– התחלת להרגיש את הבעיטות שלו?

שבוע 18 זה כבר שבוע מתקדם, הרבה נשים כבר מתחילות להרגיש בעיטות (אולי קצת לפני או קצת אחרי) של המתעמלים האולימפיים שלכן שם בפנים. ככל שהעובר גודל ותופס את החלל ברחבי הרחם כך עולה הסיכוי שתרגישי אותו יותר ויותר.

מה קורה לגופך?

הגוף שלך ממשיך לעבור שינויים ולגדול, הרחם מתחיל ללחוץ על כלי הדם שלך ואת נעשית כבדה יותר. בשבוע זה את תרגיש שגופך נעשה כבד יותר ולכן מומלץ יהיה לא לעשות תנועות. בבוקר כשאת קמה כדאי יהיה לשבת קצת על המיטה לפני שקמים בכדי למנוע סחרחורות.

גם בלילה עצמו את כבר אימצת לך תנוחה מועדפת, תוכלי להיעזר בכרית בין רגלייך שתעזור לך למצוא את התנוחה הטובה ביותר עבורך, למעשה את יכולה להתעניין על כרית הנקה ולנצל אותה כבר מעכשיו לשינה נוחה יותר בלילה. התיאבון שלך מתחיל אט אט להתגבר וזאת בכדי לעזור לתינוק להתפתח. עכשיו את כבר אוכלת בשביל שניים, אך חשוב מאוד לשמור על תזונה בריאה ומסודרת (חוץ מלפעמים שמותר להשתולל).

מה קורה לתינקך?

התינוק שלך הוא בערך בגודל של פחית קולה, בערך כ 15 סנטימטרים ומשקלו בסביבות ה- 140 גרם. עכשיו הוא גדול מספיק בכדי שתוכלי להרגיש את תנועותיו בתוך הרחם שלך (אל תחששי אם עוד לא הרגשת, זה יקרה ממש בקרוב).

התינוק מתחיל לפהק ומערכת העצבים שלו מתפתחת במהירות. העצב שלו, עכשיו מכוסה חומר הנקרא מיאלין  (אשר מאיץ הודעות מתא עצב אחד לאחר), התאים יוצרים קשרים מורכבים יותר. כמו כן גם התאים במוח המתמחים בחושי המישוש, הטעם, הריח, הראייה והשמיעה מתפתחים.

בדיקות מומלצות

  • אם עוד לא עשית, בדיקת חלבון עוברי (סקר ביוכימי)
  • בדיקת מי שפיר (לא כל אחת צריכה, תלוי בהריון ובגילך)
  • מעקב שוטף אצל אחות הריון או רופא מלווה

מה לעשות השבוע?

  • ביגוד נוח
  • היכן את רוצה ללדת ומי צריך להיות שם שזה קורה
כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
pregnancy-bag

תיק לחדר לידה, מה צריך לקחת לחדר הלידה – המדריך המלא

gili
מרץ 8, 2017
0
עוד רגע זה קורה וכדאי להכין כבר את התיק.אז מה באמת את צריכה לקחת איתך לחדר הלידה? כאן תוכלי לקבל הסבר מפורט על תיק הלידה שלך וציוד לתינוק שיחזור איתך הביתה בקרוב. המפגש המרגש ביותר בחייך הולך להגיע, החיבוק הראשון והנשיקה הראשונה כבר באוויר. למפגש מהסוג הזה לא תוכלי שלא להתכונן כראוי.
טען כתבות נוספות
שינוי גודל גופנים