חודש רביעי: שבוע 18 להריון– התחלת להרגיש את הבעיטות שלו?

שבועות הריון

חודש רביעי: שבוע 18 להריון– התחלת להרגיש את הבעיטות שלו?

שבוע 18 זה כבר שבוע מתקדם, הרבה נשים כבר מתחילות להרגיש בעיטות (אולי קצת לפני או קצת אחרי) של המתעמלים האולימפיים שלכן שם בפנים. ככל שהעובר גודל ותופס את החלל ברחבי הרחם כך עולה הסיכוי שתרגישי אותו יותר ויותר.

מה קורה לגופך?

הגוף שלך ממשיך לעבור שינויים ולגדול, הרחם מתחיל ללחוץ על כלי הדם שלך ואת נעשית כבדה יותר. בשבוע זה את תרגיש שגופך נעשה כבד יותר ולכן מומלץ יהיה לא לעשות תנועות. בבוקר כשאת קמה כדאי יהיה לשבת קצת על המיטה לפני שקמים בכדי למנוע סחרחורות.

גם בלילה עצמו את כבר אימצת לך תנוחה מועדפת, תוכלי להיעזר בכרית בין רגלייך שתעזור לך למצוא את התנוחה הטובה ביותר עבורך, למעשה את יכולה להתעניין על כרית הנקה ולנצל אותה כבר מעכשיו לשינה נוחה יותר בלילה. התיאבון שלך מתחיל אט אט להתגבר וזאת בכדי לעזור לתינוק להתפתח. עכשיו את כבר אוכלת בשביל שניים, אך חשוב מאוד לשמור על תזונה בריאה ומסודרת (חוץ מלפעמים שמותר להשתולל).

מה קורה לתינקך?

התינוק שלך הוא בערך בגודל של פחית קולה, בערך כ 15 סנטימטרים ומשקלו בסביבות ה- 140 גרם. עכשיו הוא גדול מספיק בכדי שתוכלי להרגיש את תנועותיו בתוך הרחם שלך (אל תחששי אם עוד לא הרגשת, זה יקרה ממש בקרוב).

התינוק מתחיל לפהק ומערכת העצבים שלו מתפתחת במהירות. העצב שלו, עכשיו מכוסה חומר הנקרא מיאלין  (אשר מאיץ הודעות מתא עצב אחד לאחר), התאים יוצרים קשרים מורכבים יותר. כמו כן גם התאים במוח המתמחים בחושי המישוש, הטעם, הריח, הראייה והשמיעה מתפתחים.

בדיקות מומלצות

  • אם עוד לא עשית, בדיקת חלבון עוברי (סקר ביוכימי)
  • בדיקת מי שפיר (לא כל אחת צריכה, תלוי בהריון ובגילך)
  • מעקב שוטף אצל אחות הריון או רופא מלווה

מה לעשות השבוע?

  • ביגוד נוח
  • היכן את רוצה ללדת ומי צריך להיות שם שזה קורה
כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
pregnant

מתלבטת איך ללדת? המדריך המלא

ליהי אברמוביץ
מרץ 9, 2017
2
שואלות כיצד ללדת, אך זו לא תמיד ההחלטה שלהן כיצד הלידה תתבצע. בהרבה מהמקרים הנסיבות יוצרות את המציאות. כנסו ותקבלו את כל התשובות
Image by thevelvetbird from Flickr

דימום בהריון, יש סיבה לדאגה?

ליהי אברמוביץ
מרץ 29, 2017
0
דימום בחודשי הריון הראשונים היא תופעה נפוצה שלעתים מעידה על בעיה בהתפתחות ההריון ולעתים אין לה כל השלכות ואין צורך לדאגה. מה הן הבדיקות שיש לערוך בכדי להבין מהו מקור הדימום?
early-pregnancy-signs-2160×1200

שבוע הראשון של ההריון – כל מה שצריך לדעת

ליהי אברמוביץ
פברואר 17, 2017
0
עבור רוב הנשים, במיוחד עבור אלה שאינן מתכננות הריון, השבוע הראשון ואפילו השני יכולים לעבור ללא כל ידיעה.אצל הרבה נשים המחזור אינו סדיר ולכן אינן יודעות שהמחזור שלהן מתעכב בגלל ההריון.
טען כתבות נוספות
שינוי גודל גופנים