מחשבון הריון

לחישוב תאריך הילדה הקליקי כאן

עוד כותרות מובילות

נושאים מעניינים

חודש רביעי: שבוע 18 להריון– התחלת להרגיש את הבעיטות שלו?

שבוע 18 זה כבר שבוע מתקדם, הרבה נשים כבר מתחילות להרגיש בעיטות (אולי קצת לפני או קצת אחרי) של המתעמלים האולימפיים שלכן שם בפנים. ככל שהעובר גודל ותופס את החלל ברחבי הרחם כך עולה הסיכוי שתרגישי אותו יותר ויותר
שבוע 12

גם בלילה עצמו את כבר אימצת לך תנוחה מועדפת, תוכלי להיעזר בכרית בין רגלייך שתעזור לך למצוא את התנוחה הטובה ביותר עבורך, למעשה את יכולה להתעניין על כרית הנקה ולנצל אותה כבר מעכשיו לשינה נוחה יותר בלילה. התיאבון שלך מתחיל אט אט להתגבר וזאת בכדי לעזור לתינוק להתפתח. עכשיו את כבר אוכלת בשביל שניים, אך חשוב מאוד לשמור על תזונה בריאה ומסודרת (חוץ מלפעמים שמותר להשתולל).

מה קורה לתינקך?

התינוק שלך הוא בערך בגודל של פחית קולה, בערך כ 15 סנטימטרים ומשקלו בסביבות ה- 140 גרם. עכשיו הוא גדול מספיק בכדי שתוכלי להרגיש את תנועותיו בתוך הרחם שלך (אל תחששי אם עוד לא הרגשת, זה יקרה ממש בקרוב).

התינוק מתחיל לפהק ומערכת העצבים שלו מתפתחת במהירות. העצב שלו, עכשיו מכוסה חומר הנקרא מיאלין  (אשר מאיץ הודעות מתא עצב אחד לאחר), התאים יוצרים קשרים מורכבים יותר. כמו כן גם התאים במוח המתמחים בחושי המישוש, הטעם, הריח, הראייה והשמיעה מתפתחים.

בדיקות מומלצות

  • אם עוד לא עשית, בדיקת חלבון עוברי (סקר ביוכימי)
  • בדיקת מי שפיר (לא כל אחת צריכה, תלוי בהריון ובגילך)
  • מעקב שוטף אצל אחות הריון או רופא מלווה

מה לעשות השבוע?

  • ביגוד נוח
  • היכן את רוצה ללדת ומי צריך להיות שם שזה קורה

 

מחשבון הריון - חישוב תאריך לידה משוער

הזיני את תאריך הוסת האחרון או שבוע הריון בו את נמצאת  ומחשבון ההריון שלנו ייתן לך תאריך לידה משוער ועוד דברים שצפויים בחודשים הבאים

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך​

שבוע 2, טרימסטר ראשון

שבוע הראשון של ההריון – כל מה שצריך לדעת

עבור רוב הנשים, במיוחד עבור אלה שאינן מתכננות הריון, השבוע הראשון ואפילו השני יכולים לעבור ללא כל ידיעה.אצל הרבה נשים המחזור אינו סדיר ולכן אינן יודעות שהמחזור שלהן מתעכב בגלל ההריון.

הרגלי שינה של תינוקות

יש תינוקות הצריכים לישון יותר מאחרים ויש שפחות. זה לא אומר שום דבר שלילי על מצב בריאותו של התינוק/ת/..

השמנת יתר אצל ילדים, מה ניתן לעשות ?

השמנת יתר אצל ילדים היא מצב רפואי רציני המשפיע על ילדים ובני נוער. ילדים עם השמנת יתר מוגדרים כך כאשר המשקל שלהם גבוה מהמשקל הרגיל לגילם ולגובהם והדבר מפריע להתנהלותם היומיומית התקינה.

הכנות לקראת הולדת הבת – מה צריך לקנות?

כשאתם מתכננים אירוע בריתה עליכם להחליט כמה וכמה דברים. קודם כל, מה הוא גודל האירוע שלכם. כמה אנשים מתכוונים להגיע? לאחר שהבנתם מה יהיה גודל האירוע, עליכם לבחור את המיקום בו הייתם רוצים לחגוג.