עוד כותרות מובילות

נושאים מעניינים

להיות אמא / תמר מור סלע

הוא מגולל בפנינו את כל צדדיה של האמהות. את האהבה המופלאה לצד הכאב המייסר, את הרגעים הגדולים של ההורות לצד היומיום. זה לא ספר הדרכה להורים, ואין בו דרך אחת נכונה לאמהות, או מודל אידאלי, כי אם אמהות חיות ונושמות – אמיתיות - כמו שאנחנו. ולכן אני כל כך אוהבת אותו.

תוכן עניינים

בעידן שבו כל אחת מאיתנו סוללת את דרכה הייחודית, ואין כבר דרך אחת לגידול ילדים, טוב שיש ספר כזה, שנותן לנו מחוכמתן של נשים רבות, כך שנוכל ללקט מחשבות ורעיונות ולברוא את ההורות המיוחדת שלנו.

בפעם הראשונה שקראתי את הספר הזה הייתי אם טרייה, בתחילת המסע שלי כאמא. מחפשת תשובות, מנסה להבין את הדבר הגדול הזה שעובר עלי. המפגש עם הספר הזה נגע בי עמוק. התרגשתי, בכיתי, התפעלתי, וקיבלתי השראה. ולמרות שכבר קראתי אותו כמה פעמים מאז, ולמרות שאני כבר לא עם ההתרגשות של אחרי לידה, גם היום, 7 שנים אחרי, הוא עדיין מרגש אותי עד דמעות.

הוא מגולל בפנינו את כל צדדיה של האמהות. את האהבה המופלאה לצד הכאב המייסר, את הרגעים הגדולים של ההורות לצד היומיום. זה לא ספר הדרכה להורים, ואין בו דרך אחת נכונה לאמהות, או מודל אידאלי, כי אם אמהות חיות ונושמות – אמיתיות – כמו שאנחנו. ולכן אני כל כך אוהבת אותו.

בעידן שבו כל אחת מאיתנו סוללת את דרכה הייחודית, ואין כבר דרך אחת לגידול ילדים, טוב שיש ספר כזה, שנותן לנו מחוכמתן של נשים רבות, כך שנוכל ללקט מחשבות ורעיונות ולברוא את ההורות המיוחדת שלנו.

תמר מור סלע מביאה אלינו בכתיבה נוגעת, מפגשים עם 23 אמהות מרחבי החברה הישראלית. אמהות בתחילת דרכן ואמהות שילדיהן כבר הורים בעצמם, סיפורים על אימוץ, על מחלות, משפחות גדולות וקטנות מכל מיני סוגים. בין הסיפורים משולבים שירים על אמהות.

זה ספר שהוא מעין פסיפס של אמהות. על כל אמא מסופר בכמה עמודים, בגוף ראשון, את הסיפור שלה לצד תמונה משפחתית שצילמה עליזה אורבך. עם כולן יכולתי להרגיש איזשהו חיבור, בכל אחת יכולתי למצוא את עצמי, או להבין משהו חדש על האמהות שלי.

בכתיבתה של תמר מור סלע הרגשתי את אהבתה לאותן אמהות שפגשה. שום שיפוטיות. רק ניסיון להכיר עוד, ללמוד, להקשיב. ניתן ממש לחוש את נימי נפשן של האמהות, ולהרגיש כלפיהן אהבה, גם אם דרכן שונה לנו ואפילו הפוכה. לחוש את המשותף לכולנו.

כשאני קוראת את הסיפורים השונים, אני אוהבת להשתהות לאחר כל סיפור. להכניס אותו פנימה, לנשום אותו לתוכי. לחוש איך 4 עמודים חושפים אותי לעולם ומלואו – אמא אחת ומשפחתה. להרגיש מה נשאר בי מהסיפור? מה מהדהד בתוכי?

הספר הזה הוא שיר הלל לאמהות וצידה לדרך לכל אמא במסעה הייחודי.

מומלץ מאוד כמתנה לאמהות. וגם לעצמכן. מתאים גם למי שלא קוראת ספרים ארוכים, כי כל סיפור עומד בפני עצמו.

תהנו

סדרת המלצות על סיפרי הורות טובים – כאלו שבאים מגישה של הקשבה וקירבה.
מאת גילה ישראל, מלווה הורים בגישת הורות כמעשה ניסים

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך​

שבוע 2, טרימסטר ראשון

שבוע הראשון של ההריון – כל מה שצריך לדעת

עבור רוב הנשים, במיוחד עבור אלה שאינן מתכננות הריון, השבוע הראשון ואפילו השני יכולים לעבור ללא כל ידיעה.אצל הרבה נשים המחזור אינו סדיר ולכן אינן יודעות שהמחזור שלהן מתעכב בגלל ההריון.

שבוע 10

מנסה להיכנס להריון? מה כדאי לעשות

כאשר זוג מנסה להרות, הם יכולים למצוא שהתהליך יהיה לא רק מתסכל אבל גם יותר מדי מסובך. יש אנשים להיכנס להריון בקלות מבלי להתאמץ קשה בזמן שאחרים ילמדו שיש להם בעיות פוריות זה יכול למנוע הריון קל או קורה בכלל. ישנם כמה דברים שאתה יכול לעשות על מנת למקסם את הסיכויים להיכנס להריון, עם זאת.