חודש רביעי: שבוע 19 להריון – לתינוקך כבר יש שכבת הגנה

חודש רביעי: שבוע 19 להריון – לתינוקך כבר יש שכבת הגנה

את מרגישה את הדגיגונים הקטנים שזזים לך בבטן?

כן זה התינוק שלך, לא תמיד זה כמו שדמיינת שזה יהיה ולא קל לזהות את זה אבל בסוף כולן מזהות. ככל שיעבור הזמן את תלמדי לזהות את התנועות שלו ויותר מזה, את תדעי גם איך לגרום לו לזוז ולהגיב כשתרצי.. חכי חכי.. זה השלב הכיפי של ההריון 🙂

מה קורה לגופך?

הרחם שלך מתמתח ושוב את מתחילה לחוש בכאבים או דקירות בבטן התחתונה. חשוב לדעת שזוהי תחושה טבעית בקרב רוב הנשים, אך חשוב מאוד להיות עם אצבע על הדופק ובמידה ואינך יכולה לסבול את הכאבים או שאת מודאגת מעט, תמיד עדיף ללכת לרופא הנשים על מנת לבצע בדיקה שגרתית ולוודא שהכול בסדר.

רמת האסטרוגן בגופך גדולה מהרגיל מה שיכול להשפיע על צבע עורך ולהפוך אותו לאדמומי מעט. גם נקודות החן שלך וצלקות העור שלך הופכים לכהים יותר ולכן מומלץ לא להיחשף זמן רב לשמש הישראלית החזקה. חשיפה לשמש בהריון יכולה לגרום לפיגמנטציה וכתמים בעור שייתכן ולא ייעלמו לאחר ההריון, אז מומלץ להימנע מחשיפה לשמש או להימרח במקדמי הגנה חזקים.

מה קורה לתינוקך?

התינוק שלך בשבוע 19 הוא בערך בגודל של עגבנייה גדולה, אורכו בערך 14.5 סנטימטרים ומשקלו כ- 250 גרם. הידיים והרגליים סוף סוף קיבלו פרופורציה, הנוירונים כעת מחוברים בין המוח והשרירים. כל השדרוגים הללו נותנים לתינוקך יותר שליטה על תנועות הגפיים. התינוק שלך מקבל חומר מגן שישמור על עורו הרגיש מפני מי השפיר שמסביבו. בלי חומר זה, תינוקך ייראה מקומט בלידה.

מה לעשות השבוע?

  • התחילי לברר על קורס הכנה ללידה, איפה יש ומה זה אומר.
  • הקפידי על תזונה נכונה וכמובן לשתות הרבה מים
  • כדאי להתחיל להתעניין ולקרוא קצת על הלידה שלך (עוד מעט את כבר באמצע הדרך אליה).

בדיקות מומלצות

  • מהרי, אם עוד לא עשית, זה המועד האחרון לבדיקת חלבון עוברי- ניתן לבצע עד שבוע 20
  • בדיקת מי שפיר (לא כל אחת צריכה, תלוי בהריון ובגילך)- ניתן לבצע עד שבוע 20
  • מעקב אצל הרופא הריון או אחות מלווה
כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
early-pregnancy-signs-2160×1200

שבוע הראשון של ההריון – כל מה שצריך לדעת

ליהי אברמוביץ
פברואר 17, 2017
0
עבור רוב הנשים, במיוחד עבור אלה שאינן מתכננות הריון, השבוע הראשון ואפילו השני יכולים לעבור ללא כל ידיעה.אצל הרבה נשים המחזור אינו סדיר ולכן אינן יודעות שהמחזור שלהן מתעכב בגלל ההריון.
pregnancy-bag

תיק לחדר לידה, מה צריך לקחת לחדר הלידה – המדריך המלא

gili
מרץ 8, 2017
0
עוד רגע זה קורה וכדאי להכין כבר את התיק.אז מה באמת את צריכה לקחת איתך לחדר הלידה? כאן תוכלי לקבל הסבר מפורט על תיק הלידה שלך וציוד לתינוק שיחזור איתך הביתה בקרוב. המפגש המרגש ביותר בחייך הולך להגיע, החיבוק הראשון והנשיקה הראשונה כבר באוויר. למפגש מהסוג הזה לא תוכלי שלא להתכונן כראוי.
טען כתבות נוספות
שינוי גודל גופנים