מחשבון הריון

לחישוב תאריך הילדה הקליקי כאן

עוד כותרות מובילות

נושאים מעניינים

חודש רביעי: שבוע 19 להריון – לתינוקך כבר יש שכבת הגנה

את מרגישה את הדגיגונים הקטנים שזזים לך בבטן? כן זה התינוק שלך, לא תמיד זה כמו שדמיינת שזה יהיה ולא קל לזהות את זה אבל בסוף כולן מזהות. ככל שיעבור הזמן את תלמדי לזהות את התנועות שלו ויותר מזה, את תדעי גם איך לגרום לו לזוז ולהגיב כשתרצי.. חכי חכי.. זה השלב הכיפי של ההריון
שבוע 19

את מרגישה את הדגיגונים הקטנים שזזים לך בבטן?

כן זה התינוק שלך, לא תמיד זה כמו שדמיינת שזה יהיה ולא קל לזהות את זה אבל בסוף כולן מזהות. ככל שיעבור הזמן את תלמדי לזהות את התנועות שלו ויותר מזה, את תדעי גם איך לגרום לו לזוז ולהגיב כשתרצי.. חכי חכי.. זה השלב הכיפי של ההריון 🙂

מה קורה לגופך?

הרחם שלך מתמתח ושוב את מתחילה לחוש בכאבים או דקירות בבטן התחתונה. חשוב לדעת שזוהי תחושה טבעית בקרב רוב הנשים, אך חשוב מאוד להיות עם אצבע על הדופק ובמידה ואינך יכולה לסבול את הכאבים או שאת מודאגת מעט, תמיד עדיף ללכת לרופא הנשים על מנת לבצע בדיקה שגרתית ולוודא שהכול בסדר.

רמת האסטרוגן בגופך גדולה מהרגיל מה שיכול להשפיע על צבע עורך ולהפוך אותו לאדמומי מעט. גם נקודות החן שלך וצלקות העור שלך הופכים לכהים יותר ולכן מומלץ לא להיחשף זמן רב לשמש הישראלית החזקה. חשיפה לשמש בהריון יכולה לגרום לפיגמנטציה וכתמים בעור שייתכן ולא ייעלמו לאחר ההריון, אז מומלץ להימנע מחשיפה לשמש או להימרח במקדמי הגנה חזקים.

מה קורה לתינוקך?

התינוק שלך בשבוע 19 הוא בערך בגודל של עגבנייה גדולה, אורכו בערך 14.5 סנטימטרים ומשקלו כ- 250 גרם. הידיים והרגליים סוף סוף קיבלו פרופורציה, הנוירונים כעת מחוברים בין המוח והשרירים. כל השדרוגים הללו נותנים לתינוקך יותר שליטה על תנועות הגפיים. התינוק שלך מקבל חומר מגן שישמור על עורו הרגיש מפני מי השפיר שמסביבו. בלי חומר זה, תינוקך ייראה מקומט בלידה.

מה לעשות השבוע?

  • התחילי לברר על קורס הכנה ללידה, איפה יש ומה זה אומר.
  • הקפידי על תזונה נכונה וכמובן לשתות הרבה מים
  • כדאי להתחיל להתעניין ולקרוא קצת על הלידה שלך (עוד מעט את כבר באמצע הדרך אליה).

בדיקות מומלצות

  • מהרי, אם עוד לא עשית, זה המועד האחרון לבדיקת חלבון עוברי- ניתן לבצע עד שבוע 20
  • בדיקת מי שפיר (לא כל אחת צריכה, תלוי בהריון ובגילך)- ניתן לבצע עד שבוע 20
  • מעקב אצל הרופא הריון או אחות מלווה

 

מחשבון הריון - חישוב תאריך לידה משוער

הזיני את תאריך הוסת האחרון או שבוע הריון בו את נמצאת  ומחשבון ההריון שלנו ייתן לך תאריך לידה משוער ועוד דברים שצפויים בחודשים הבאים

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך​

טעימות ראשונות לתינוק

טעימות ראשונות לתינוק

בכל שלב מהרגע שבו הם נולדים, אנו כהורים תוהים לעצמנו: מה השלב הבא? מה מותר כעת? מתי יהיה מותר משהו חדש? שלב הטעימות הוא שלב מענג שבו זוכים לראות את המפגש הראשוני של התינוק עם אוכל החדש לו (ובדרך כלל גם טעים לו) ולא חלב אם או תחליפי חלב. זהו שלב חשוב מאוד שבו אמורים לתת רק טעימות קטנות מסוגי פירות וירקות שונים וזה על מנת לזהות אם התינוק אלרגי למזון מסויים.

דימום בהריון, יש סיבה לדאגה?

דימום בחודשי הריון הראשונים היא תופעה נפוצה שלעתים מעידה על בעיה בהתפתחות ההריון ולעתים אין לה כל השלכות ואין צורך לדאגה. מה הן הבדיקות שיש לערוך בכדי להבין מהו מקור הדימום?

הורות לחירות מאת דן לסרי

לסרי מטפל בשאלות ההורות בעדינות ובכבוד רב. התחושה שהוא משרה היא שהוא סומך עלינו הקוראים, שיש ביכולתנו להגיע לתובנות משלנו, ולמצוא כל אחד את דרכו והוא פה רק כדי ללוות, להאיר כמה פינות אפלות ולהפנות את תשומת ליבנו.

שבוע 22

מתלבטת איך ללדת? המדריך המלא

שואלות כיצד ללדת, אך זו לא תמיד ההחלטה שלהן כיצד הלידה תתבצע. בהרבה מהמקרים הנסיבות יוצרות את המציאות. כנסו ותקבלו את כל התשובות