מחשבון הריון

לחישוב תאריך הילדה הקליקי כאן

עוד כותרות מובילות

נושאים מעניינים

חודש חמישי: שבוע 21 להריון – לתינוק שלך מתפתחות בלוטות הטעם

אמצע הטרימסטר השני מתחיל רגוע ונותן לך אפשרות לחדש את המצברים! נצלי את הרוגע להתחיל לסדר לך את המחשבות. למדי על הלידה, חשבי היכן תרצי ללדת, מהי חווית הלידה שאליה את שואפת ומי היית רוצה שיהיה לצידך.
שבוע 21

אמצע הטרימסטר השני מתחיל רגוע ונותן לך אפשרות לחדש את המצברים! נצלי את הרוגע להתחיל לסדר לך את המחשבות. למדי על הלידה, חשבי היכן תרצי ללדת, מהי חווית הלידה שאליה את שואפת ומי היית רוצה שיהיה לצידך.

מה קורה לגופך ?

התינוק שלך ממשיך להתפתח במהירות והרחם שלך מתרחב עוד קצת השבוע. התרחבות הרחם מתחילה ללחוץ על האיברים הפנימיים שלך ולכן את תחושי בכאבים קלים באזור הבטן התחתונה ולפעמים גם בקשיי נשימה עקב לחץ על הריאות שלך. כלי הדם שלך גם הם נלחצים ע”י הרחם מה שיכול ליצור נימי דם באזור הרגלים וכן גם נפיחות בכפות הרגלים. בכדי להקל על הלחץ כדאי יהיה לשכב עם הרגלים מונחות על כרית בכדי להוריד במעט את הלחץ.

בנוגע לשינה שלך, עדיף לשכב על צד שמאל, אבל כמובן שכדאי לעשות מה שנוח ומרגיש לך טוב יותר. גם לחבק את הכרית במקום את בעלך יכול להיות נוח יותר עבורך.

מה קורה לעובר?

עכשיו הוא/היא בגודל של בננה גדולה, באורך של 17 סנטימטרים ובמשקל של כ- 460 גרם. עוברך ישן כמו תינוק בן יומו, בין 12 עד 14 שעות ביום. בשבוע 21 להריון, התינוק שלך בולע קצת מי שפיר בכל יום, לא בעבור התזונה, אלא בכדי לתרגל בליעה ועיכול ונשימה. הטעם של מי השפיר שונה מיום ליום ותלוי במה אכלת באותו היום (אז תפנקי אותו לפעמים). ניסויים מראים כי תינוקות שנחשפו לטעמים מסוימים ברחם דרך מי השפיר היו להוטים יותר לאכול מזונות עם אותו הטעם לאחר הלידה.

מה לעשות השבוע?

  • השתדלי לשתות הרבה ולהקפיד על תזונה בריאה ומאוזנת.
  • ניתן ורצוי לעשות פעילות גופנית קלה לשחרור הגוף (באתר תוכלי למצוא מספר סרטונים לפעילות גופנית בזמן הריון)
  • קראי על הלידה ועל מה מצפה לך, ידע זה כוח!

בדיקות מומלצות

  • סקירת מערכות מאוחרת- החל משבוע 20 ועד שבוע 24

 

מחשבון הריון - חישוב תאריך לידה משוער

הזיני את תאריך הוסת האחרון או שבוע הריון בו את נמצאת  ומחשבון ההריון שלנו ייתן לך תאריך לידה משוער ועוד דברים שצפויים בחודשים הבאים

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך​

אלרגיות אצל ילדים ,וכיצד מזהים אלרגיה אצל ילדים?

אבק, חתולים, בוטנים, מקקים. נשמע כמו אוסף מוזר ולא קשור, אבל לכולם יש מכנה משותף: ילדים יכולים להיות אלרגיים אליהם. אלרגיות הן הגורם העיקרי למחלות בארצות הברית. לחמישים מיליון אמריקאים, כולל מיליוני ילדים, יש סוג של אלרגיה. למעשה, אלרגיות הם הגורם הישיר להחמצת כשני מיליון ימי לימוד מדי שנה.

לתת להם כבר עכשיו את המפתח אל האושר

מה שאני עושה עם הילדים שלי, זה ללמד אותם לראות את הדברים הקטנים האלה. אני מנסה להרגיל אותם לצורת המחשבה הזו כבר מהילדות, כדי שבמהלך החיים זה יבוא להם בקלות. והם יגדלו להיות אנשים מאושרים.