חודש חמישי: שבוע 21 להריון – לתינוק שלך מתפתחות בלוטות הטעם

שבועות הריון

חודש חמישי: שבוע 21 להריון – לתינוק שלך מתפתחות בלוטות הטעם

אמצע הטרימסטר השני מתחיל רגוע ונותן לך אפשרות לחדש את המצברים! נצלי את הרוגע להתחיל לסדר לך את המחשבות. למדי על הלידה, חשבי היכן תרצי ללדת, מהי חווית הלידה שאליה את שואפת ומי היית רוצה שיהיה לצידך.

מה קורה לגופך ?

התינוק שלך ממשיך להתפתח במהירות והרחם שלך מתרחב עוד קצת השבוע. התרחבות הרחם מתחילה ללחוץ על האיברים הפנימיים שלך ולכן את תחושי בכאבים קלים באזור הבטן התחתונה ולפעמים גם בקשיי נשימה עקב לחץ על הריאות שלך. כלי הדם שלך גם הם נלחצים ע”י הרחם מה שיכול ליצור נימי דם באזור הרגלים וכן גם נפיחות בכפות הרגלים. בכדי להקל על הלחץ כדאי יהיה לשכב עם הרגלים מונחות על כרית בכדי להוריד במעט את הלחץ.

בנוגע לשינה שלך, עדיף לשכב על צד שמאל, אבל כמובן שכדאי לעשות מה שנוח ומרגיש לך טוב יותר. גם לחבק את הכרית במקום את בעלך יכול להיות נוח יותר עבורך.

מה קורה לעובר?

עכשיו הוא/היא בגודל של בננה גדולה, באורך של 17 סנטימטרים ובמשקל של כ- 460 גרם. עוברך ישן כמו תינוק בן יומו, בין 12 עד 14 שעות ביום. בשבוע 21 להריון, התינוק שלך בולע קצת מי שפיר בכל יום, לא בעבור התזונה, אלא בכדי לתרגל בליעה ועיכול ונשימה. הטעם של מי השפיר שונה מיום ליום ותלוי במה אכלת באותו היום (אז תפנקי אותו לפעמים). ניסויים מראים כי תינוקות שנחשפו לטעמים מסוימים ברחם דרך מי השפיר היו להוטים יותר לאכול מזונות עם אותו הטעם לאחר הלידה.

מה לעשות השבוע?

  • השתדלי לשתות הרבה ולהקפיד על תזונה בריאה ומאוזנת.
  • ניתן ורצוי לעשות פעילות גופנית קלה לשחרור הגוף (באתר תוכלי למצוא מספר סרטונים לפעילות גופנית בזמן הריון)
  • קראי על הלידה ועל מה מצפה לך, ידע זה כוח!

בדיקות מומלצות

  • סקירת מערכות מאוחרת- החל משבוע 20 ועד שבוע 24
כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
pregnancy-bag

תיק לחדר לידה, מה צריך לקחת לחדר הלידה – המדריך המלא

gili
מרץ 8, 2017
0
עוד רגע זה קורה וכדאי להכין כבר את התיק.אז מה באמת את צריכה לקחת איתך לחדר הלידה? כאן תוכלי לקבל הסבר מפורט על תיק הלידה שלך וציוד לתינוק שיחזור איתך הביתה בקרוב. המפגש המרגש ביותר בחייך הולך להגיע, החיבוק הראשון והנשיקה הראשונה כבר באוויר. למפגש מהסוג הזה לא תוכלי שלא להתכונן כראוי.
pregnant

מתלבטת איך ללדת? המדריך המלא

ליהי אברמוביץ
מרץ 9, 2017
2
שואלות כיצד ללדת, אך זו לא תמיד ההחלטה שלהן כיצד הלידה תתבצע. בהרבה מהמקרים הנסיבות יוצרות את המציאות. כנסו ותקבלו את כל התשובות
טען כתבות נוספות
שינוי גודל גופנים