חודש חמישי: שבוע 22 להריון – מרגישה כבדה ואיטית? זה סימן שאת כבר באמצע בהריון

שבועות הריון

חודש חמישי: שבוע 22 להריון – מרגישה כבדה ואיטית? זה סימן שאת כבר באמצע בהריון

לאט לאט את מרגישה את הקושי בדברים שבעבר היו פשוטים וקלים עבורך ועבור כל אחד

ללכת זה בעיקר… לאט, לקום מישיבה לעמידה זה… לאט, להתיישב ממצב של שכיבה זה… לאט, לרדת ולעלות מדרגות זה… לאט ועדיף מעלית ואפילו פעולה כמו להיכנס למכונית הפכה להיות… איטית… ברוכים הבאים לשלב המתקדם של ההריון 🙂

מה קורה לגופך ?

כרגיל…שוב….”את ממשיכה לגדול”, נכון מאוד. הבטן גדלה ואיתה גם הלחץ המופעל על רצועות הרחם. את תרגישי כאבים חדים של מתיחה ואולי גם כאבי גב קלים, אבל זה טבעי ותקין לשבוע זה של ההיריון. הפופיק שלך מתחיל לבלוט וקצת לצאת החוצה וייתכן מאוד שגם סימני המתיחה שלך נעשים ברורים יותר.

זהו זמן מצוין להרבות בשתיית מים בכדי לשמור על עורך שנעשה אדמומי ורגיש ולהתחיל (או להמשיך) בהליכות כדי להזרים את הדם ולהקל על כאבי הגב שאת כבר וודאי התחלת להרגיש.

מה קורה לתינוקך?

התינוק שלך הוא בערך בגודל של פפאיה ואורכו הוא כ- 18 ס”מ. הריאות שלו/ה מתפתחות במהירות, והם יתחילו לייצר חלבון הנקרא “סורפקטנט”, מה שיעזור לה או לו לנשום באופן עצמאי לאחר לידה. הריסים והגבות גם מתחילים לקבל צורה וכמו כן, גם השיער על ראשו/ה גדל. עם זאת, בשלב זה אין עדיין לשיער פיגמנט, כך שזה שצבעו לבן בוהק. החושים מתפתחים יותר ויותר: חוש המישוש, הראייה והשמיעה. האוזניים של התינוק/ת מתחילות לשמוע ולעבד את הסאונד של אמו (דופק לב ונשימות) מתוך הרחם.

בדיקות מומלצות

  • סקירת מערכות מאוחרת- החל משבוע 20 ועד שבוע 24
  • מעקב שגרתי אצל הרופא נשים/ אחות הריון מלווה

מה לעשות השבוע?

  • השתדלי לשתות הרבה ולקחת תוספי מזון
  • הקפידי על תזונה נכונה
  • עם כל הקושי, נסי להכניס כושר גופני לשגרתך (בצורה מבוקרת המתאימה להריון)
כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
pregnancy-bag

תיק לחדר לידה, מה צריך לקחת לחדר הלידה – המדריך המלא

gili
מרץ 8, 2017
0
עוד רגע זה קורה וכדאי להכין כבר את התיק.אז מה באמת את צריכה לקחת איתך לחדר הלידה? כאן תוכלי לקבל הסבר מפורט על תיק הלידה שלך וציוד לתינוק שיחזור איתך הביתה בקרוב. המפגש המרגש ביותר בחייך הולך להגיע, החיבוק הראשון והנשיקה הראשונה כבר באוויר. למפגש מהסוג הזה לא תוכלי שלא להתכונן כראוי.
Image by thevelvetbird from Flickr

דימום בהריון, יש סיבה לדאגה?

ליהי אברמוביץ
מרץ 29, 2017
0
דימום בחודשי הריון הראשונים היא תופעה נפוצה שלעתים מעידה על בעיה בהתפתחות ההריון ולעתים אין לה כל השלכות ואין צורך לדאגה. מה הן הבדיקות שיש לערוך בכדי להבין מהו מקור הדימום?
pregnant

מתלבטת איך ללדת? המדריך המלא

ליהי אברמוביץ
מרץ 9, 2017
2
שואלות כיצד ללדת, אך זו לא תמיד ההחלטה שלהן כיצד הלידה תתבצע. בהרבה מהמקרים הנסיבות יוצרות את המציאות. כנסו ותקבלו את כל התשובות
טען כתבות נוספות
שינוי גודל גופנים