עוד כותרות מובילות

נושאים מעניינים

להיכנס להריון אחרי גיל 35 – זה לא מאוחר מידי?

תוכן עניינים

להיכנס להריון לאחר 35 נפוץ יותר מאשר אי פעם. בין השנים 1980 ו -2004, אחוז הנשים 30 ומעלה לאחר התינוק הראשון שלהם פי שלושה ויותר, מ 8.6 כדי 25.4 אחוזים, ואילו אחוז בני 35 ומעלה שיש התינוק הראשון שלהם קפץ פי שישה. ובעוד כמה נשי ילדיו הראשונים שלהם לאחר גיל 40 בשנת 1980, בשנת 2006 הם היוו 2.2 אחוזים מכלל התינוקות הראשונים שנולדו בארצות הברית. למרות שיש תינוק בכל גיל הוא מרגש, להיכנס להריון בשלב מאוחר יותר בחיים מגיע עם כמה אתגרים, מלקבל בהריון ואת נשארים בהריון ובלידה. המפתח הוא לעשות הכל כדי להפחית את הסיכון של בעיות שלך. באופן ספציפי:

להיכנס לכושר לפני שאתה להיכנס להריון. ודא שאתה על משקל בריא. נשים שמנות, מוגדר נשים עם אינדקס מסת גוף (BMI) של 30 ומעלה לא רק תקופה קשה יותר להיכנס להריון, אבל יש סיכוי גבוה יותר לפתח סוכרת הריונית, במיוחד אם הם בוגרים, וכי, בתורו, יש יותר סיכוי לגרום לסיבוכים. השמנה גם עושה את זה פחות סביר כי טיפולי פוריות יעבדו. למעשה, חלק מרכזי פוריות לא יבצעו IVF על נשים מעל משקל מסוים. לקבלת טיפים שיעזרו לך למצוא את מימוש תכנית שמתאימה לך, לחץ כאן.

למד לשלוט ולנהל את הלחץ בחיים שלך לפני שאתה מנסה להיכנס להריון. יש ראיות משכנעות כי הן ללחץ החמור (לאבד את מקום העבודה שלך) ומתח כרוני (שונא את העבודה שלך) יכול להשפיע לרעה על ההריון התינוק שלך. קבל שש עצות לנהל את לחץ כאן.

להתחיל לקחת ויטמין לנשים בהריון לפני שאתה אפילו לשקול להיכנס להריון. המוסף מכיל חומצה פולית, אשר מונעת מומים בצינור עצביים כמו שדרה שסועה. אתה לא צריך מרשם. בנוסף, כדי ללמוד על מזונות לחיזוק פוריות, לחץ כאן.

לנקות את ההרגלים שלך לפני שאתה להיכנס להריון. כלומר, הפסקת עישון, שוהים מחוץ בחדרים מלאי עשן וגזירת האלכוהול. אתה רוצה את הגוף שלך כמו פינה של רעלים ככל האפשר, הן כדי להגביר את הפוריות ולמתן הבית הטוב ביותר האפשרי עבור ביצית מופרית. חפש עזרה עבור הפסקת עישון כאן.

מנוחה במהלך ההריון שלך. "שינה היא ריפוי מאוד," אמר ד"ר לוק. אפילו רק לשים את הרגליים למעלה במשך 45 דקות כל יום אחר הצהריים יכול לעזור על ידי הפחתת עודף נוזלים ושיפור זרימת הדם אל התינוק. שינה גם עוזרת לתינוק שלך לגדול, היא אומרת. אחרי הכל, רק ילדים גדלים בזמן השינה, כאשר הורמון הגדילה משתחרר. היא גם ממליצה לקחת פסק זמן לעצמך במהלך ההריון. "הקשיבו לגופכם. נשים בדרך כלל לחשוב על עצמם כעל האחרון ברשימה, אבל כשאת בהריון, כי יש לשים קץ." לטיפים לשיפור שינה ללא תרופות, לחץ כאן.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך​

אבחן לקויות למידה במערכת החינוך בישראל

לקויות למידה הפכו בשנים האחרונות לנושא בוער במערכת החינוך בישראל, מה שמוביל לבלבול בקרב הורים וילדים. לקראת שנת הלימודים החדשה, חיוני לברר את ההיבטים השונים הקשורים בלקויות למידה ואבחנתן. מאמר זה יספק סקירה כללית של לקויות למידה, אבחונן וההערכות השונות הקיימות בישראל.

שבוע 3

הריון מחוץ לרחם, הסימנים המוקדמים ומה עושים ?

הריון מחוץ לרחם הוא מצב שבו הביצית המופרית השתרשה והתפתחה מחוץ לרחם, בדרך כלל בחצוצרה אבל יתכן גם בחלל הבטן. הריון חוץ רחמי הוא מצב מסוכן לאם ולעובר. מי עלולה לפתח הריון חוץ רחמי? מה הסימנים המוקדמים ומה עושים כאשר יש קביעה כי אכן מדובר בהריון כזה?