מחשבון הריון

לחישוב תאריך הילדה הקליקי כאן

עוד כותרות מובילות

נושאים מעניינים

חודש 3: שבוע 15 להריון – נו כבר גילית את המין?

אם כבר עשית סקירת מערכות מוקדמת אז את וודאי כבר יודעת את מין העובר! אם עוד לא עשית תגלי זאת בשבועות הקרובים. הבטן שלך ממשיכה לגדול ועמה גם התינוק שלך שתזוזותיו כבר נראות היטב באולטראסאונד ובקרוב גם יורגשו.
שבוע 15

אם כבר עשית סקירת מערכות מוקדמת אז את וודאי כבר יודעת את מין העובר!

אם עוד לא עשית תגלי זאת בשבועות הקרובים. הבטן שלך ממשיכה לגדול ועמה גם התינוק שלך שתזוזותיו כבר נראות היטב באולטראסאונד ובקרוב גם יורגשו.

בכדי לאפשר את התפתחותו של תינוקך, הלב שלך גדל ומגביר את קצב פעימותיו וזאת על מנת שיוכל לספק יותר דם (בכ-20% יותר) לגופך ולעזור בגדילתו התקינה של עוברך. תופעת גדילת נפח הדם בגופך יכולה לגרום לדימומים קלים מהאף או מהחניכיים אז אל תיבהלי, זה טבעי והגיוני.  ישנן עדיין תנודות קלות במצב רוחך וזאת בזכות ההורמונים הרבים בגופך.

יכול להיות שתרגישי מאוד מוזר ולא תזהי את עצמך בהרבה מובנים, לדוגמא: תחושת איבוד הזיכרון והתנהגות שהיא רשלנית ולא טבעית לך, בקיצור כמו שנוהגים לומר "טפשת הריון" אבל אל דאגה כל אלה תסמינים טבעיים של תקופת ההריון. הכל יחזור לתפקד כרגיל בעוד מספר חודשים (חוץ מאולי הזיכרון שמשהו ממנו יעלם עם ההריון).

מה קורה לתינוקך?

התינוק שלך הוא כעת בגודל של אבוקדו, הוא באורך של כ-10 סנטימטרים ומשקלו כ-65 גרם. הוא מתחיל לעשות תרגולי נשימה באמצעות בליעת מי שפיר (שאיפתם ונשיפתם דרך האף), ובנוסף תרגילים בסיסיים להישרדות.

בשלב זה התינוק כבר מתחיל להזיז את אצבעותיו, להתמתח ולבעוט, אך עדיין לא בטוח שתרגישי זאת. הוא עכשיו לומד כיצד לכופף את כל השרירים שלו או שלה בתוך הבטן שלך, מקמט את מצחו, ממצמץ, ומעוות את פרצופו. בשלב זה, האוזניים ממוקמות כראוי על צידי הראש והעיניים נעות מהצד של הראש אל מול פני (הוא כבר נראה פחות חייזר ויותר אנושי)ו.

בדיקות מומלצות

  • בדיקת מי שפיר – חשוב לדאוג למנוחה לאחר הבדיקה, גופך נעשה רגיש וחלש ולכן כדאי לקחת יום או יומיים חופש של מנוחה מהעבודה וממטלות הבית.
  • סקירת מערכות מוקדמת אם עדיין לא עשית (בין שבועות 14-16)
  • בדיקת חלבון עוברי

מה לעשות השבוע?

  • השתדלי לשתות הרבה.
  • חומצה פולית וברזל

מחשבון הריון - חישוב תאריך לידה משוער

הזיני את תאריך הוסת האחרון או שבוע הריון בו את נמצאת  ומחשבון ההריון שלנו ייתן לך תאריך לידה משוער ועוד דברים שצפויים בחודשים הבאים

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך​

הפלה כירורגית

ביצוע הפלה כירורגית בשבועות הראשונים של ההריון

עם התקדמות רפואה, נהלי הפלה כירורגית מוקדם יש ביקוש גבוה, והוא יכול להתבצע כעת סביב הזמן של האיחור בווסת הראשונה של המטופל (4 שבועות) ביעילות, עם סיבוכים מינימאליים, ואת רוב החולים חוזרים לפעילות השגרתית שלהם באותו יום.

מלח בהריון

כל מה שרצית לדעת על מלח והריון

זה מפליא לשמוע כל הדיבורים על החשיבות של מלח והריון מבלי להזכיר את העובדה כי לא כל מקורות הנתרן או מלח, זהים. זהו שיקול מרכזי עבור בריאות הריון שלך.

טיפת חלב – כל מה שרצית לדעת

זה ההריון הראשון שלך ואת כבר שומעת על טיפת חלב, אז מה בעצם את צריכה לדעת על טיפת חלב: מתי המפגש הראשון ומה צריך להביא איתך? במדריך הזה נעביר לך הדרכה מקוצרת על כל התהליך ומה מטרתו.