עוד כותרות מובילות

נושאים מעניינים

התנדבתם להיות בית מארח? כך תעסיקו את הילדים

תוכן עניינים

במסגרות חינוכיות רבות נהוגה הפעילות של בית מארח. במסגרת זו אתם מארחים חמישה ילדים שונים מהגן או מהכיתה של הילדים וצריכים להיות אמונים על פעילות שתעסיק אותם, ותיצור ביניהם אינטראקציה חברתית שמטרתה לקרב בין הילדים השונים, ליצור מכנה משותף ולגרום לכך שיכירו האחד את השני טוב יותר בסביבה שאינה המסגרת החינוכית שאליה הם משתייכים. את הבחירה של הילדים שיבואו להתארח אצלכם, קובעת המורה או הגננת ואתם מתאמים עם שאר ההורים שעה ויום לטובת הפעילות. מומלץ לבחור בפעילות מעניינת שתתאים לקבוצת ילדים שאינה משחקת ביחד בדרך כלל. אם אינכם בטוחים אילו פעילויות תוכלו לעשות איתם, לפניכם הרשימה המומלצת שלנו. 

הכנת חנוכיות לחנוכה

אם יצא שאתם בדיוק מארחים לפני חג החנוכה, תוכלו להכין איתם חנוכיות לכבוד חג החנוכה. בכל חנות של מקס סטוק תוכלו לקנות בקבוקי זכוכית ארוכים וצרים. מלאו אותם במים עם מעט צבע. הילדים יוכלו להחליט אם הם רוצים צבע כחול, אדום, צהוב, ירוק או סגול, וזה יהיה הבסיס של החנוכייה. בעזרתכם ובעזרת אקדח של דבק חם, תוכלו להדביק להם את הקנים על גבי החנוכייה. כעת ודאו שיש לכם שלל מדבקות, עדיף שיהיו תלת ממדיות שהם יוכלו להדביק על החנוכייה ולעטר אותה. הפעילות הזו צריכה להימשך לפחות שעה במינימום וליצור עניין רב אצל האומנים הקטנים שבביתכם. לפני שהם נפרדים מכם לשלום תוכלו לפנק אותם עם פיצה חיפה ולהמשיך את החוויה בביתכם עד שיסיימו לאכול. הגישו להם גם טרופית או מיץ ענבים ממותק וסכמו יום של הצלחה! גם פיצה וגם חנוכייה.

אופים פיצות ביחד

פעילות מאוד מהנה ומוצלחת עבור הילדים היא אפייה של פיצה אישית, שהם אלו שמכינים אותה והם אלו שבוחרים אילו תוספות יניחו עליה לפני שתיכנס לאפייה. הכינו בצק מראש והניחו לו לתפוח. כשיגיעו הילדים בקשו מהם לשטוף ידיים ולצאת למשימה. כל אחד יקבל כדור של בצק ומערוך ויתחיל לרדד את שכבת הבסיס של הפיצה שלו. תוכלו להציע להם לשים רסק עגבניות בטעמי פיצה, קטשופ או רוטב שבישלתם בעצמכם. לאחר מכן הגישו להם לשולחן גבינה צהובה מגוררת כדי שכל אחד יוכל לשים את הכמות שהוא אוהב על הפיצה האישית שלו וגם תוספות כמו תירס, זיתים ירוקים ופטריות. אחרי שהילדים סיימו את ההכנה נשאר רק לאפות את הפיצה ולהושיב אותם לאכול. בסיום הפעילות תוכלו להגיש להם פרוסת עוגה טעימה ולשלוח אותם לביתכם שבעים ומרוצים.

מסגרת של פתקים ותמונות

גם פעילות היצירה הזו נהדרת להעביר אחר צוהריים בנעימים. בקשו מהילדים להביא תמונה אחת שלהם לפעילות הזו. קנו מסגרות יפות בגוון בהיר, שיש מצד אחד לצד השני שלהן חבל דקיק שעליו ניתן לתלות פתקים או תמונות ולתלות בחדרם. לצורך הפעילות ודאו שיש לכם בבית דבק, מספריים, מדבקות בשלל גדלים, צורות וצבעים, קישוטים נוספים שניתן להדביק על המסגרת כמו פרחים מבד (אלו שבדרך כלל יש על הקשת של היומולדת של הילדים בגן), כוכבים בתלת ממד ועוד.  

כעת תנו לכל ילד מסגרת משלו ובקשו מהם להתחיל לעצב את המסגרת כראות עיניהם. הילדים יתחילו לקשט ולהדביק, ולהכין פתקים קטנים שיוכלו לתלות על החבלים עם אטבי עץ קטנטנים וצבעוניים. תוכלו להמליץ להם לכתוב בפתקים משפטים שהם אוהבים, דברים שהם צריכים לזכור ועוד. 

בסיום הפעילות תוכלו להזמין כמה משלוחי פיצה ולסיים את היום עם פיצה טעימה. כך הם יחזרו לבתיהם גם שבעים וגם עם מזכרת נהדרת שניתן לתלות בחדר.

קרדיט ל pexels

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך​

עצמאות פעוטות

אני לבד – על עצמאות פעוטות ולמה זה חשוב

חשוב לזכור, לפעמים קצת קשה לנו לשחרר או להאמין שהפעוט הקטן שלכם כבר גדל ומסוגל. אך העצמאות של הילדים שלנו טובה וחשובה לא רק להם אלא גם לנו. ככל שהילד מסוגל יותר לבד, זה בסופו של דבר חוסך לנו זמן אותו אפשר להקדיש לזמן איכות עם הילדים או עם בן/ת הזוג, למטלות הבית או פשוט למנוחה.

רכישות שאתם חייבים לערוך לקראת לידה

רכישות שאתם חייבים לערוך לקראת לידה

נחשפים לאין ספור רשימות מבלבלות? המלצות שאין להן סוף? לקראת הלידה, סביר להניח שלפחות חלק מכם מתמודדים עם שלל רשימות לידה סבוכות וארוכות – ושאתם לא ממש בטוחים מה חשוב יותר ומה פחות.