הורות ומשפחה

ד"ר ענת מישורי-דרעי, מנחת הורים ומשפחה מוסמכת מכון אדלר ומשרד החינוך, בוגרת המסלולים להנחיית קבוצות הורים ולהנחיה פרטנית במכון אדלר.

מוכנים? מתחילים עכשיו…

 

הילד מעדיף לשחק לבד? זה דווקא יכול להיות דבר טוב

בעולם שלעתים קרובות נותן עדיפות לאינטראקציה חברתית ופעילויות קבוצתיות, הרעיון של ילד המעדיף לשחק לבד עלול להרים גבה או ליצור דאגות. עם זאת, בניגוד למה שנהוג לחשוב, משחק עצמי לבד יכול להועיל מאוד להתפתחותו ולרווחתו של הילד. במקום לחפש אחר סיבה לדאגה, יש לראות בהעדפה של ילד לבדידות הזדמנות לצמיחה אישית וגילוי עצמי. במאמר הבא נחקור מדוע משחק לבד הוא

תופעת החרדות ודרכי טיפולן

התקף החרדה הנו פחד מאד גדול, שמלווה בתסמינים גופניים קשים, כמו: לחץ בחזה, זיעה קרה, רעידות בגוף ועוד. הפחד הוא מאד גדול ותסמיני הגוף הם בלתי ניתנים לשליטה.

כשהילדים שלי מרגיזים אותי

מה אני עושה כשהילדים שלי מרגיזים אותי

ילדים מרגיזים אותנו. הרבה פעמים. כל יום. לפעמים זה משהו שהם עושים, לפעמים זה משהו שהם לא עושים. יש מצבים בהם הם לא רוצים להקשיב לנו. או לפעמים אפילו יותר גרוע – הם עושים דווקא. הם בודקים כל הזמן את הגבולות שלנו.

הייטקיסטית

אמא הייטקיסטית מספרת

חשוב שנבקש את עזרתם בעניין. חשוב שנקשיב לרעיונות של כולם. כדאי לשתף אותם באיך הרגשנו אנחנו באירוע. ובעיקר להשקיע בעידוד. משפטים כמו: "אני רואה שיש כאן צוות שמוכן להתאמץ אחד עבור השני" יכולים להיות התחלה נהדרת.

שינויי הגוף במהלך במהלך הריון

הריון הוא תהליך טבעי כרוך שינויים גדולים בגוף של אישה. זה שונה מאדם לאדם. כמה נשים יש הריונות ארוכים, קשים, לא נוחים כי שינוי בחיי היומיום שלהם כבר מההתחלה. לאחרים יש די קל הריונות השגרה היומית שלהם לא יכול לשנות עד לשבועות האחרונים לפני הלידה.

מדבקות שם

איך להתכונן לשנת הלימודים הבאה?

היום הראשון לשנת הלימודים הוא תמיד יום מרגש מאוד להורים ולילדים כאחד. זה לא ממש משנה אם הילד שלנו עולה לכיתה ב' או לכיתה יב' כהורים יש לנו אחריות להכין אותו כמו שצריך לתחילת שנת הלימודים.

hands

הזמן הטוב ביותר להיכנס להריון – דרכים טבעיות להרות

ישנו הזמן הטוב ביותר להרות תינוקת לזוגות, שרוצים להשפיע על מין התינוק שלהם, מידע זה הוא נושאות שווה בראש. מחקרים הראו כי הרוב המכריע של זוגות המבקשים יש תינוקת לעשות זאת רק בגלל שהם כבר היו שניים או יותר תינוקות. בימים עברו, בם משפחות היו גדולות, הסיכויים שיש שילוב של כל מין היו הרבה יותר גדולים. בעוד משפחות באופן טבעי

לא רוצה לעשות שיעורי בית

הילדים לא עושים שיעורי בית

הנה התחילה לה שנת הלימודים, והורים רבים מתלוננים שהם צריכים לנדנד לילדים שלהם לעשות את שיעורי הבית שלהם .להזכיר להם בלי סוף ,ולפעמים אפילו לשחד אותם או לאיים בעונש כדי שיעשו זאת. הם מתלוננים על כמה זה מתיש ואני אומרת – אין לכם את מי להאשים חוץ מאת עצמכם.

למדו את ילדיכם את רזי המטבח

חלק מלהעניק לילדים את העצמאות שלהם והיכולות להתמודד עם דברים שונים בחייהם בכוחות עצמם הוא, ללמד אותם כיצד יש לנהוג בסיטואציות שונות. כך למשל אם אתם רוצים שידעו להכין לעצמם כריכים או אפילו ארוחות שמצריכות בישול על גז או אפייה בתנור, השקיעו את הזמן ללמד אותם כיצד לעבוד במטבח בבטחה ובזהירות. תוך זמן קצר הילדים שלכם יתאהבו במטבח וירצו להכין

החופש הגדול בקרב ההורים

חווית בחופש הגדול בקרב ההורים אימהות רבות מתארות לחץ וחרדה מהימים האלו, בהם הילדים נמצאים כל היום בבית ולא במסגרת. אימהות אחרות מתמוגגות מהנאה ומציפייה לימים ללא הכנת כריכים בבוקר.

עד איזה שבוע היריון מותר לטוס לחול?

כאשר עולה השאלה הבאה: עד איזה שבוע היריון מותר לטוס לחו"ל? התשובה תשתנה בהתאם להיריון הספציפי שלך, הנסיבות הרפואיות והסיבוכים האפשריים שנשים בהיריון לעיתים עוברות במהלך הריונן. לפני הכל, בכלל מותר לטוס בהריון?  טיסה לחו"ל במהלך ההיריון אפשרית בהחלט, אך חשוב להתכונן היטב ולקחת בחשבון מספר גורמים. לצורך העניין, שבועות 1 – 13 מלווים לא פעם בבחילות ועייפות כרונית, מה

ביטוח נסיעות לנשים בהיריון בסיכון גבוה – כל המידע

ביטוח נסיעות לנשים בהיריון בסיכון גבוה, זהו נושא טריקי, מכיוון שישנן סיבות שונות לכך שהריון נמצא בסיכון. לכן, כל מקרה לגופו, וחשוב לדבר על הנסיבות הרפואיות הספציפיות שהובילו אותך למצב זה – המשיכי לקרוא. כמה מילים על אישור רפואי לטיסה בזמן הריון  כאמור, עשויות להיות סיבות שונות לכך שנשים מגיעות למצב של הריון בסיכון. באופן כללי, רוב חברות הביטוח מסכימות

רגע לפני תום הקיץ: פעילויות מגניבות לילדים

רגע לפני שהקיץ עוזב אותנו והחורף מגיע אתם עדיין יכולים לנצל את סופי השבוע החמים לפעילויות עם הילדים. לפניכם מספר הצעות לבילוי משפחתי מצפון הארץ ועד דרומה שבהן תוכלו ליהנות ולהפיק חוויות חדשות רגע לפני שהגשם תופס אותנו ואנחנו לא יוצאים מהבית. מה מציע לכם צפון הארץ? הצפון הוא אזור נהדר שאפשר לבלות בו בכל עונה. אך לפני שהקיץ תם

סרבנות ילדים

קנאה באח הקטן

תינוק חדש במשפחה הוא עבור האח הבוגר מתנה נפלאה לכל החיים, אבל לרבים מהילדים זו מתנה שכלל לא קל להסתגל אליה. לרבים מההורים זאת התמודדות לא קלה.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך​

לידת פגים

לידת פגים, מה קורה לאחר לידת פג?

בדרך כלל כאשר מדובר בשבוע 34 ומטה, הפג מובהל ליחידת הפגים ושם הוא מטופל לפי מצבו. חלק מהפגים נמצאים באינקובטור המנטר אותם 24 שעות ביממה וחלק אחר נמצא בעריסות. יתכן כי תינוק יוולד פג והרופא יחליט לא להעביר אותו לפגיה כי הוא במצב טוב דיו להישאר בתינוקיה הרגילה.

הפלה כירורגית

ביצוע הפלה כירורגית בשבועות הראשונים של ההריון

עם התקדמות רפואה, נהלי הפלה כירורגית מוקדם יש ביקוש גבוה, והוא יכול להתבצע כעת סביב הזמן של האיחור בווסת הראשונה של המטופל (4 שבועות) ביעילות, עם סיבוכים מינימאליים, ואת רוב החולים חוזרים לפעילות השגרתית שלהם באותו יום.

קרם לטיפול בתופעת מתיחה בעור במהלך הריון

יש למתוח לא מעט סימן קרמים זמינים בשוק. זה באמת יכול להיות מבלבל להבין אילו באמת קרם מתיחה הטוב הסימן לטיפול בעור שלך. עם זאת, לפני שאתה קונה קרם, זה טוב לדעת מה סימני מתיחה הם ומדוע אתה מקבל אותם. הם צלקות אופק המופיעות על עור